Navštívte obľúbené Krkonoše, objavte krásne vodopády a hory. Ubytujete sa v Penzióne Samohel *** v Rokytnici nad Jizerou, kde vás čakajú útulné dvoj a trojlôžkové izby, polpenzia a neobmedzený vstup do bazéna.

Rokytnice nad Jizerou Tip na výlet

Rokytnice bola pôvodne banícka obec, kde sa ťažilo striebro, olovo a meď. Dnes je toto mesto pod Lysou horou uznávaným lyžiarskym a rekreačným strediskom. Okrem barokového kostola sv. Michalea, múzeá, galérie a typickej krkonošskej architektúry tu nájdete predovšetkým niekoľko desiatok lyžiarskych vlekov a dostatok kvalitne upravených bežeckých tratí. V teplých mesiacoch je zase okolie ideálne na turistiku všetkého druhu, navštíviť môžete adrenalín park s paintballom a štvorkolkami a ďalšie atrakcie.

Viac informácií

Pohodlné ubytovanie v pokojnej časti Krkonôš

Penzion Samohel *** nájdete v kľudnom mieste v strede športového centra Krkonôš v malebnom mestečku Rokytnice nad Jizerou. Rodinný penzión prevádzkuje bývalý majster republiky v zjazdových disciplínach a súčasný pretekár kategórie masters Jan Samohel.

Všetky izby penziónu sú pekne zariadené, nájdete v nich drevený nábytok, satelitnú TV a samozrejme vlastné sociálne zariadenie.

V penzióne sa nachádza aj reštaurácia, kde vás každý deň čakajú raňajky a večere. K ďalšiemu zázemiu patrí spoločenská miestnosť s barom a TV, stolný tenis, veľká drevená terasa, lyžiareň a úschovňa bicyklov.

Na dovolenke uvítate tiež wellness centrum s vyhrievaným bazénom, a infrasaunou, prikúpiť si môžete vstup do soľnej sauny.

Penzión je ideálnym východiskovým bodom pre potulky po západnej časti Krkonôš, v okolí nájdete aj množstvo cyklotrás alebo môžete vyskúšať trávne lyžovanie.

Penzion Samohel ***

Dolní 153, Rokytnice nad Jizerou
Česká republika

+420 604 200 934

samohel@rokytnice.com

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 200 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Sauna
Reštaurácia
Detský kútik
Detské ihrisko

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,3 km
Zastávka
0,4 km
Aquapark
40 km
Zjazdovka
0,5 km

Tipy na výlet

Lanový park Rokytnice nad Jizerou

Ďalšou možnosťou, ako aktívne zabaviť celú rodinu, je určite návšteva lanového parku, kde na vás čakajú trasy plné prekážok a adrenalínu vo výške 4 až 12 metrov. V rôznych obtiažnostiach si vyberú deti aj dospelí.

Lanovka na Lysú horu

Lanovka na Lysú horu je so svojou dĺžkou 2198 m druhou najdlhšou v Česku a ako jediná vedie priamo do prvej zóny Krkonošského národného parku. Zo skiareálu Horní Domky sa môžete po celý rok dopraviť do výšky 1315 m k hlavným turistickým a bežkárskym trasám západných Krkonôš. Cyklisti určite ocenia tiež možnosť prepravy bicyklov zdarma, bežkári zase skvelé nástupné miesto na tzv. Krkonošskú magistrálu.

Mumlavské vodopády

Mumlavský vodopád nájdete v blízkosti Harrachova. Ide o najmohutnejší krkonošský vodopád, ktorý sa s hukotom rúti po celej šírke koryta do hĺbky približne 10 metrov. Vodopády postupne vytvorili v žulovej skale obrie kotle, tzv. Čertove oka. Vodopády sú dobre prístupné pešo aj na bicykli. Občerstviť sa môžete v neďalekej Mumlavskej búde.