Navštívte obľúbené Krkonoše, objavte krásne vodopády a hory. Ubytujete sa v Penzióne Samohel *** v Rokytnici nad Jizerou, kde vás čakajú útulné dvoj a trojlôžkové izby, polpenzia a neobmedzený vstup do bazéna.

Pohodlné ubytovanie v pokojnej časti Krkonôš

Penzion Samohel *** nájdete v kľudnom mieste v strede športového centra Krkonôš v malebnom mestečku Rokytnice nad Jizerou. Rodinný penzión prevádzkuje bývalý majster republiky v zjazdových disciplínach a súčasný pretekár kategórie masters Jan Samohel.

Všetky izby penziónu sú pekne zariadené, nájdete v nich drevený nábytok, satelitnú TV a samozrejme vlastné sociálne zariadenie.

V penzióne sa nachádza aj reštaurácia, kde vás každý deň čakajú raňajky a večere. K ďalšiemu zázemiu patrí spoločenská miestnosť s barom a TV, stolný tenis, veľká drevená terasa, lyžiareň a úschovňa bicyklov.

Na dovolenke uvítate tiež wellness centrum s vyhrievaným bazénom, a infrasaunou, prikúpiť si môžete vstup do soľnej sauny.

Penzión je ideálnym východiskovým bodom pre potulky po západnej časti Krkonôš, v okolí nájdete aj množstvo cyklotrás alebo môžete vyskúšať trávne lyžovanie.

Tipy na výlet

Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice bola pôvodne banícka obec, kde sa ťažilo striebro, olovo a meď. Dnes je toto mesto pod Lysou horou uznávaným lyžiarskym a rekreačným strediskom. Okrem barokového kostola sv. Michalea, múzeá, galérie a typickej krkonošskej architektúry tu nájdete predovšetkým niekoľko desiatok lyžiarskych vlekov a dostatok kvalitne upravených bežeckých tratí. V teplých mesiacoch je zase okolie ideálne na turistiku všetkého druhu, navštíviť môžete adrenalín park s paintballom a štvorkolkami a ďalšie atrakcie.

Lanový park Rokytnice nad Jizerou

Ďalšou možnosťou, ako aktívne zabaviť celú rodinu, je určite návšteva lanového parku, kde na vás čakajú trasy plné prekážok a adrenalínu vo výške 4 až 12 metrov. V rôznych obtiažnostiach si vyberú deti aj dospelí.

Lanovka na Lysú horu

Lanovka na Lysú horu je so svojou dĺžkou 2198 m druhou najdlhšou v Česku a ako jediná vedie priamo do prvej zóny Krkonošského národného parku. Zo skiareálu Horní Domky sa môžete po celý rok dopraviť do výšky 1315 m k hlavným turistickým a bežkárskym trasám západných Krkonôš. Cyklisti určite ocenia tiež možnosť prepravy bicyklov zdarma, bežkári zase skvelé nástupné miesto na tzv. Krkonošskú magistrálu.

Penzion Samohel ***

Dolní 153, Rokytnice nad Jizerou
Česká republika

+420 604 200 934

samohel@rokytnice.com

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 200 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou nie je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,3/5
Celkom 10 hodnotení