Špindlerov Mlyn je pre zimnú dovolenku úplnou klasikou. Tentoraz si ho navyše môžete užiť v budove Lomnice Hotela & Restaurantu *** so 120-ročnou históriou, len 400 metrov od lanovky ski areálu Svatý Peter. Priamo pred hotelom tiež stavia skibus a nechýba úschovňa lyží. O vaše gastronomické zážitky sa postará výborná polpenzia v reštaurácii označovanej za jeden z Top 3 podnikov v „Špindle“ a na odpočinok vám poslúži wellness centrum vzdialené len 150 metrov od hotela.

O ubytovaní

Lomnice Hotel & Restaurant *** sa nachádza v samom centre Špindlerovho Mlýna, len 150 m od známeho Bieleho mosta a 400 m od lyžiarskeho strediska Svatý Petr. Môžete si tu vychutnať pravú horskú atmosféru, budova hotela má viac ako 120 rokov a je postavená v štýle bavorskej architektúry. Okolité atrakcie a množstvo výletných cieľov vás zabavia bez ohľadu na ročné obdobie.

V zime je to, samozrejme, o lyžovaní a lepšie podmienky si ani nemôžete priať - skibus zastavuje priamo pred hotelom a vlek do jednej z najobľúbenejších lyžiarskych oblastí v krajine je vzdialený len pár metrov. V lyžiarskom stredisku Svatý Petr nájdete 11 zjazdoviek všetkých stupňov náročnosti a 24 km bežeckých tratí a pravidelne sa tu organizujú rôzne medzinárodné športové súťaže. Vydať sa môžete aj na Medvědín (5,2 km), Hromovku (700 m), Horné Mísečky (3,2 km) a ďalšie.

V teplejších mesiacoch si užijete najmä krásne túry. Vyvezte sa po lanovke na Medvědín (5,2 km) alebo sa vyberte na niektorú z okolitých vyhliadok, napríklad na Ptačí kameny (7,3 km), Dívčí kameny (7,1 km) alebo Harachove kameny (6,7 km). K ďalším obľúbeným cieľom patrí prameň Labe (8,9 km) a horská chata Labská bouda (8,4 km) alebo Pančavský vodopád (7,4 km), ktorý je so 148 m najvyšší v krajine. Chcete si užiť trochu akcie a adrenalínu? Vyberte sa do Aquaparku Špindlerův Mlýn (1,1 km), prevezte sa na bobovej dráhe (1,2 km) alebo vyskúšajte zlaňovanie z 35 m vysokej hrádze Labskej priehrady (2,8 km).

Kde budete spať?

Ubytujete sa v jednej z komfortných dvojlôžkových a trojlôžkových izieb s masívnym dreveným nábytkom a krásnym výhľadom na Špindlerův Mlýn a hory.

Dvojlôžková izba má rozlohu 20-25 m² a je vybavená manželskou posteľou alebo 2 samostatnými lôžkami, satelitnou TV a šatníkovou skriňou. V izbe je kúpeľňa so sprchovacím kútom a WC a k dispozícii budete mať aj WiFi pripojenie na internet.

Trojlôžková izba má rozlohu 25 m² a je vybavená 2 oddelenými posteľami a samostatným lôžkom. K dispozícii je kúpeľňa so sprchovacím kútom a WC, TV, WiFi pripojenie a šatníková skriňa.

Na čom si pochutnáte?

Všetky jedlá v reštaurácii Lomnice sa pripravujú z čerstvých surovín a v spolupráci s miestnymi dodávateľmi. Koniec koncov sa o tom môžete presvedčiť na vlastné oči - reštaurácia má otvorenú kuchyňu, takže kuchárom doslova vidíte pod ruky. Vďaka starostlivej príprave a menu plnému regionálnych a medzinárodných špecialít bola reštaurácia dokonca zaradená portálom TripAdvisor medzi Top 3 podniky v Špindlerovom Mlýne.

Kde budete relaxovať?

Za relaxáciou sa vyberte do neďalekého Hotela Jelínek ***, vzdialeného asi 150 metrov, kde si môžete oddýchnuť v súkromnej wellness zóne s klasickou finskou saunou, infrasaunou, vírivkou a relaxačnou miestnosťou. Relaxačný zážitok umocní výber masáží.

Niečo naviac

Na prízemí sa nachádza vyhrievaná úschovňa lyží a v bare reštaurácie si môžete prenajať rôzne spoločenské hry na večernú zábavu.

Hotel Lomnice ***

Hotel Lomnice ***

Svatopetrská 125 , Špindlerův Mlýn
Česká republika

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 300 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zadarmo pri pobyte s polpenziou, 100 Kč/noc pri pobyte s raňajkami

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Kúpele
Reštaurácia
Detský kútik
Lyžiareň
Požičovňa bicyklov

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
100 m
Vzdialenosť od lomu
1,7 km
Zastávka
0,3 km
Aquapark
1,1 km
Zjazdovka
0,4 km

Tipy na výlet

Krkonošský národný park v zime

Krkonošský národný park v zimeTip na výlet

Jeden z českých najkrajších národných parkov bol vyhlásený 17. mája 1963. Ponúka nespočet rôznych lyžiarskych stredísk vhodných pre začiatočníkov, skúsených lyžiarov aj pre celé rodiny. Na každom rohu je navyše požičovňa vybavenia či lyžiarska škola. Ak ste zapálený bežkár, tiež si tu prídete na svoje. Množstvo možností na zimné športovanie navyše dopĺňa krásna príroda, ktorá stojí za dlhú vychádzku, aj keď sa schováva pod dôkladnou snehovou pokrývkou. Nasajte čerstvý horský vzduch a užívajte si chvíle pokoja aj zábavy.

Viac informácií
Špindlerův Mlýn v zime
Špindlerův Mlýn v zime
Ski areál Špindlerův Mlýn
Ski areál Špindlerův Mlýn
Aquapark Špindlerův Mlýn
Aquapark Špindlerův Mlýn