Ubytujte sa v Alpenhoteli Dachstein *** v kúpeľnom meste nad jazerom Hallstatt a užívajte si wellness s panoramatickým výhľadom na alpskú prírodu. Dosýta sa najedzte vďaka polpenzii, užite si večer so živou hudbou a vyrazte spoznávať pamiatky UNESCO.

Ubytovanie pri Hallstattskom jazere

Alpenhotel Dachstein *** stojí na kopci nad kúpeľným mestom Bad Goisern pri jazere Hallstatt, tešte sa preto na dychberúce panorámy. Hotel ponúka novozrekonštruované izby so sprchou a WC, TV, internetom a balkónom.

Počas pobytu si vychutnáte raňajky formou bufetu a na večeru štvorchodové menu z miestnych produktov alebo farmársky bufet. Dvakrát v týždni sa koná zábavný večer s hudbou (platné do 18.4.2020).

Neobmedzené wellness po celú dobu pobytu

Niekedy je potrebné sa poriadne zregenerovať, a preto vás v Alpenhoteli Dachstein *** čaká i neobmedzený vstup do wellness, ktoré zahŕňa krytý bazén, vírivku, dve sauny, parný kúpeľ a relaxačnú miestnosť v horskom štýle. Vďaka panoramatickým oknám sa vám naskytne pohľad na ľadový masív Dachstein.

Turistické zaujímavosti Salzkammergutu

Od hotela vedú početné turistické trasy, po ktorých sa vydajte, aby ste preskúmali miestnu nádhernú prírodu. Najznámejšie turistické destinácie oblasti Salzkammergut (tzv. Soľná komora) ležia v bezprostrednej blízkosti hotela vrátane jazier Hallstatt a Wolfgangsee alebo mesta Hallstatt zapísaného na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Tipy na výlet

Ski Feuerkogel

Lyžiarske stredisko na alpskom vrcholku Feuerkogel nepatrí, podobne ako hora sama, k tým najväčším, zaujme však rodinnou atmosférou, ideálnymi svahmi pre začínajúcich lyžiarov i kvalitne upravenými zjazdovkami. Tých tu mimochodom nájdete celkom 12 kilometrov a sú obsluhované dvomi lanovkami a piatimi vlekmi. Veľkým plusom lyžovania v stredisku na Feuerkogel je tiež krásny výhľad po celom okolí, ktorý vám zaručene zlepší náladu a spríjemní športový zážitok.

Lyžovanie v Abtenau

V ski rezorte Karkogel - Abtenau vás čakajú ideálne podmienky na lyžovanie i snowboarding. Nachádza sa tu 6 km zjazdoviek nízkej obtiažnosti, 4 km strednej obtiažnosti a tiež 2 km pre skúsených lyžiarov. Aby fronty rýchlo ubúdali, návštevníkov vozí k vrcholom 5 lanoviek. Užijete si tu lyžovanie s celou rodinou, za deti platíte polovičnú cenu v porovnaní s cenou za dospelého.

Ski resort Loser Altaussee

Do rodinného lyžiarskeho strediska v Altaussee sa schádzajú ľudia z diaľky aj z najbližšieho okolia, aby si užili 33 km skvelých zjazdoviek a šesťmiestne sedačkové lanovky, vďaka ktorým sa nemusia báť dlhých radov. Deti sa zabavia vo Funparku Loserfenster a vy môžete vyraziť na svah alebo si dopriať ešte nejakú tú lekciu lyžovania, alebo snowboardovú školu v Loser Aréne.

Alpenhotel Dachstein ***

Unterjoch 38, Bad Goisern
Rakúsko

0049 8654 48830

info@ruperti-hotels.de

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je čiastočne bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 6 €/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,5/5
Celkom 6 hodnotení