Ubytujte sa v Alpenhoteli Dachstein *** v kúpeľnom meste nad jazerom Hallstatt a užívajte si wellness s panoramatickým výhľadom na alpskú prírodu. Dosýta sa najedzte vďaka polpenzii, užite si večer so živou hudbou a vyrazte spoznávať pamiatky UNESCO.

Jazero a mesto Hallstatt Tip na výlet

Mestečko Hallstatt, ktoré sa nachádza na úpätí Dachsteinu (2 996 m n. m.) je bezpochyby jedným z najkrajších mestečiek tzv. Soľnej komory. Mestečko sa nachádza priamo pri rovnomennom až 125 metrov hlbokom jazere vo výške 508 m n. m. Tunajšou dominantou je kostol Nanebovzatia Panny Márie, ktorý sa ikonicky týči nad hladinou jazera. Užiť si tak môžete plavbu po jazere, miestne farmárske trhy, múzeá a ďalšie atrakcie.

Ubytovanie pri Hallstattskom jazere

Alpenhotel Dachstein *** stojí na kopci nad kúpeľným mestom Bad Goisern pri jazere Hallstatt, tešte sa preto na dychberúce panorámy. Hotel ponúka novozrekonštruované izby so sprchou a WC, TV, internetom a balkónom.

Počas pobytu si vychutnáte raňajky formou bufetu a na večeru štvorchodové menu z miestnych produktov alebo farmársky bufet. Dvakrát v týždni sa koná zábavný večer s hudbou (platné do 18.4.2020).

Neobmedzené wellness po celú dobu pobytu

Niekedy je potrebné sa poriadne zregenerovať, a preto vás v Alpenhoteli Dachstein *** čaká i neobmedzený vstup do wellness, ktoré zahŕňa krytý bazén, vírivku, dve sauny, parný kúpeľ a relaxačnú miestnosť v horskom štýle. Vďaka panoramatickým oknám sa vám naskytne pohľad na ľadový masív Dachstein.

Turistické zaujímavosti Salzkammergutu

Od hotela vedú početné turistické trasy, po ktorých sa vydajte, aby ste preskúmali miestnu nádhernú prírodu. Najznámejšie turistické destinácie oblasti Salzkammergut (tzv. Soľná komora) ležia v bezprostrednej blízkosti hotela vrátane jazier Hallstatt a Wolfgangsee alebo mesta Hallstatt zapísaného na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Alpenhotel Dachstein ***

Unterjoch 38, Bad Goisern
Rakúsko

0049 8654 48830

info@ruperti-hotels.de

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 6 €/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Sauna

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
3,6 km
Vzdálenost od moře/jezera/lázní
6 km
Zastávka
1,9 km
Zjazdovka
15 km