Ubytujte sa v Alpenhoteli Dachstein *** v kúpeľnom meste nad jazerom Hallstatt a užívajte si wellness s panoramatickým výhľadom na alpskú prírodu. Dosýta sa najedzte vďaka polpenzii, užite si večer so živou hudbou a vyrazte spoznávať pamiatky UNESCO.

Jazero a mesto Hallstatt Tip na výlet

Mestečko Hallstatt, ktoré sa nachádza na úpätí Dachsteinu (2 996 m n. m.) je bezpochyby jedným z najkrajších mestečiek tzv. Soľnej komory. Mestečko sa nachádza priamo pri rovnomennom až 125 metrov hlbokom jazere vo výške 508 m n. m. Tunajšou dominantou je kostol Nanebovzatia Panny Márie, ktorý sa ikonicky týči nad hladinou jazera. Užiť si tak môžete plavbu po jazere, miestne farmárske trhy, múzeá a ďalšie atrakcie.

Ubytovanie pri Hallstattskom jazere

Alpenhotel Dachstein *** stojí na kopci nad kúpeľným mestom Bad Goisern pri jazere Hallstatt, tešte sa preto na dychberúce panorámy. Hotel ponúka novozrekonštruované izby so sprchou a WC, TV, internetom a balkónom.

Počas pobytu si vychutnáte raňajky formou bufetu a na večeru štvorchodové menu z miestnych produktov alebo farmársky bufet. Dvakrát v týždni sa koná zábavný večer s hudbou (platné do 18.4.2020).

Neobmedzené wellness po celú dobu pobytu

Niekedy je potrebné sa poriadne zregenerovať, a preto vás v Alpenhoteli Dachstein *** čaká i neobmedzený vstup do wellness, ktoré zahŕňa krytý bazén, vírivku, dve sauny, parný kúpeľ a relaxačnú miestnosť v horskom štýle. Vďaka panoramatickým oknám sa vám naskytne pohľad na ľadový masív Dachstein.

Turistické zaujímavosti Salzkammergutu

Od hotela vedú početné turistické trasy, po ktorých sa vydajte, aby ste preskúmali miestnu nádhernú prírodu. Najznámejšie turistické destinácie oblasti Salzkammergut (tzv. Soľná komora) ležia v bezprostrednej blízkosti hotela vrátane jazier Hallstatt a Wolfgangsee alebo mesta Hallstatt zapísaného na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Alpenhotel Dachstein ***

Unterjoch 38, Bad Goisern
Rakúsko

0049 8654 48830

info@ruperti-hotels.de

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 6 €/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Sauna

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
3,6 km
Vzdialenosť od kúpelov
6 km
Zastávka
1,9 km
Zjazdovka
15 km

Tipy na výlet

Ľadový palác a visutý most Dachstein

Neďaleko vyhliadky Skywalk na vás čakajú ďalšie atrakcie, ktoré vám vyrazia dych. Jednou z nich je takmer 100 metrov dlhý visutý most, ktorý sa tiahne nad 400 metrov hlbokou priepasťou. Hoci je most samozrejme úplne bezpečný, prechádzku po ňom odporúčame zvážiť slabším povahám. Pokiaľ ho ale prejdete, čaká vás ďalšia atrakcia, ktorou sú sklenené schody končiace nad priepasťou, tzv. Schody do prázdna . Ľadové kráľovstvo zase môžete obdivovať priamo v ľadovcovej trhline s názvom Ľadový palác , kde nie je núdza o ľadové sochy a komnaty so zaujímavými svetelnými aj akustickými efektmi.

Vyhliadka Dachstein Sky Walk

Zažite ten pocit, keď sa pod vami rozprestiera najväčšie Európske pohorie a vy si z výšky 2 687 metrov vychutnávate jednu z najlepších alpských panorám. Neznie to skvelo? Hore aj dole vás síce pohodlne dopraví lanovka Dachstein Gletscherbahn, ale nezabudnite sa poriadne obliecť, pretože na tomto "Nebeskom chodníku", ktorý je postavený na 250 metrov vysokej strmej skalnej stene Hunerkogel, môže pomerne fúkať.

Bad Mitterndorf

Bad Mitterndorf je mestečko v údolí Hinterbergertal, leží v tieni horských masívov a ponúka hromadu možností zábavy. Okrem nových termálnych kúpeľov nájdete v mestečku s krásnym výhľadom tiež množstvo reštaurácií a kaviarní s typickou alpskou atmosférou. Okolo Bad Mitterndorfu sa nachádza veľa turistických chodníkov a cyklistických trás, prírodu ozvláštňujú mnohé priezračné jazerá, ktoré rozhodne stoja za videnie v akomkoľvek ročnom období.