Romantická dovolenka v Toskánsku

Hotel Rosati *** stojí v talianskej obci Chiusi neďaleko jazier Lago di Chiusi a väčšieho Lago Trasimeno, ktoré sa nachádza tesne za hranicou Toskánska v kraji Umbrie. Blízko sú tiež prírodné rezervácie Lucciola Bella a termálne kúpele Theia a Montepulciano.

Ubytovaní budete v jednej z 25 izieb, ktoré sú zariadené v jemných farbách a s dôrazom na detail. Niektoré sú vybavené dobovým nábytkom, vo všetkých však nájdete posteľ, nočný stolík, skriňu, posedenie, TV, klimatizáciu a vlastnú kúpeľňu. Niektoré izby majú tiež chladničku, trezor a terasu či balkón. Z izieb je krásny výhľad do záhrady.

Lahôdky talianskej kuchyne

Každé ráno sa tešte na raňajky formou bufetu. Raňajky sú v talianskom štýle, takže si pochutnáte na sladkom pečive, jogurtoch, ovocí, džúsoch a káve. V reštaurácii a pizzerii Nonna Rosa môžete ochutnať tradičné toskánske pokrmy - domáce cestoviny (vhodné aj pre celiatikov) a zákusky, ale aj špeciality z mäsa. Interiéry hotela sú štýlovo vyzdobené. Nájdete tu napríklad Fiat 1100 z roku '58. Deti poteší vonkajšie ihrisko.

Tipy na výlet

Mesto a jazero Chiusi

Chiusi je archeologickým centrom a má bohatú históriu i kultúru. V meste a jeho okolí sa našlo mnoho hrobov a nálezísk, väčšina z nájdených etruských pamiatok je vystavená v Museo Nazionale Etrusko. Na výlet sa vydajte k svätyni La Verna či ku kostolíku Santa Maria degli Angeli. Krásna je aj bazilika Santa Maria Assunta, kde si môžete prezrieť umelecké diela Andrea della Robbia.

Zhruba 12 km od mesta leží jazero Lago di Chiusi, ktoré sa predtým hojne využívalo na rekreáciu. V súčasnosti nie je na kúpanie vhodné, aj tak je ale jazero krásne vďaka leknám, rybám a okolitému vtáctvu, takže sa sem určite vydajte na prechádzku.

Toskánsky kúpeľný trojuholník

Termálne kúpele Theia , sú pomenované po žene z etruskej mytológie. Relaxáciu si tu užijete v štyroch vonkajších a v troch vnútorných bazénoch, ktoré sú vzájomne prepojené a naplnené vodou z prameňa SILLENE s teplotou 33 - 36 °C.

Termálne kúpele Sensoriali alebo aj zmyslové kúpele sú netradičným spestrením. Nájdete tu miestnosť s liečivým bahnom aj s ľadopádom, ďalej bazény s hydromasážou aj slanou vodou, sauny, turecký kúpeľ, zmyslové sprchy, aromaterapiu, hudobnú terapiu, Kneippov kúpeľ aj pokojovú miestnosť pre rozjímanie.

Termálne kúpele Chianciano uzatvárajú vychýrený toskánsky kúpeľný trojuholník. Užite si termálne kúpalisko aj wellness centrum. Skúste napríklad inhalačnú liečbu či ďalšie z procedúr.

Trasimenské jazero

Lago Trasimeno alebo aj Trasimenské jazero je štvrtým najväčším jazerom v Taliansku a úplne najväčším jazerom na Apeninskom polostrove. Nachádza sa v regióne Umbria, má rozlohu 128 km², hĺbku 7 m a v jeho vodách žije 18 druhov rýb. Historicky sa preslávilo vďaka bitke pri trasimenskom jazere v roku 217 pred naším letopočtom, kedy tu Hannibal porazil rímsku armádu. Dnes je jazero obľúbeným rekreačným miestom, je okolo neho veľa kúpalísk i kempov. Na jazere je niekoľko ostrovčekov - Isola Maggiore, Isola Minore a prírodná rezervácia Isola Polvese.

Hotel Rosati ***

Via Dei Tulipani 1, Chiusi
Taliansko

+390578274408

info@hotelrosati.it

Check in
od 14:00
Check out
do 11:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik 5 €/deň
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané