Užite si parádnu dovolenku a vydajte sa do chorvátskeho letoviska Karlobag. Ubytovaní budete v priestrannom apartmáne až pre 4 osoby s vlastnou kuchynkou, balkónom s výhľadom na more. Najbližšia pláž je vzdialená iba 400 m, bary a reštaurácie sú ešte bližšie.

O ubytovaní

Apartmány Marinko sa nachádzajú v pokojnom letovisku Karlobag na brehu Velebitského prielivu. More v tejto oblasti je veľmi pokojné a čisté a je tak ideálne pre rodiny s deťmi. Z pamiatok stojí za videnie kláštor s kostolom svätého Jozefa (400 m) stojaci v strede mesta a pozostatky stredovekého hradu (600 m).

Južne od Karlobagu ležia zrúcaniny hradu Vidov a kostola sv. Víta (2 km), odkiaľ je prekrásny výhľad na more a okolité ostrovy. Obľúbenými cieľmi turistov sú Pamätník Nikola Tesly (30 km), Národný park Paklenica (50 km) a protiľahlý ostrov Pag, kam sa ľahko dostanete loďou alebo trajektom. Ten patrí k najväčším ostrovom na Jadrane a je známy tradíciou v produkcii soli a rybolovu. Väčšina ostrova je pokojná, nájdete tu ale aj legendárnu pláž Zrće, preslávenú pre nikdy nekončiacu párty.

More a pláže

Pláže priamo v Karlobagu sú z väčšej časti nedávno upravené s betónovými mólami a vstupmi do vody. Najbližšie apartmánom sú obľúbené pláže Zagreb (400 m) a Tatinja (1 km).

Obľúbená pláž Zagreb (nazývaná tiež pláž Karlobag alebo „mestská pláž“) je dlhá približne 300 m, prevažne betónová, so strmším zostupom do vody. Nájde sa tu ale aj plytšia, kamienková časť vhodná pre deti a zaujímavou atrakciou je umelo vytvorený morský bazénik.

Krásna pláž Tatinja sa potom nachádza v pokojnej zátoke cca 1 km od apartmánu. Pláž má postupný zostup do vody a je tak vhodná aj pre rodiny s deťmi. Je prevažne kamenistá a štrková, vybavená plážovým barom a toaletami. Hneď pri pláži nájdete parkovisko, môžete sem tak vyraziť aj autom.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v pohodlne zariadenom apartmáne pre až 4 osoby. Súčasťou apartmánu je spálňa s manželskou posteľou a obývacia miestnosť s plne vybaveným kuchynským kútom. Nájdete tu aj rozkladaciu pohovku, ktorá poslúži ako prístelka pre 2 osoby. V apartmáne nechýba ani vlastná kúpeľňa s uterákmi, satelitná televízia, WiFi pripojenie a balkón s výhľadom na more.

Niečo naviac

Využiť môžete aj pokojnú záhradu s vonkajším posedením a ohniskom, kde sa vám v tieni stromov bude krásne odpočívať.

Apartments Marinko

Apartments Marinko

Punta 19 , Karlobag
Chorvátsko

Prevádzkuje spoločnosť:
Marinko Naglic IČ: 40057639213


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 7 €/noc - Maznáčik povolený po dohode
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie za 3 €/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od mora
0,4 km

Tipy na výlet

Ostrov Pag

Ostrov Pag Tip na výlet

Ostrov Pag je jedným z najvyhľadávanejších turistických oblastí Chorvátska. A niet sa čomu diviť – svojich návštevníkov láka na priezračné more plné života, romantické pláže, atrakcie a športové vyžitie pre deti i dospelých a v neposlednom rade aj na vynikajúcu gastronómiu.

Tento veľmi slnečný ostrov (slnko tu svieti 280 dní v roku) je jedným z mála miest na Jadrane, ktoré okrem tradičných kamienkových ponúka aj krásne piesočné pláže. Jemný piesok nájdete na plážach v letoviskách Stará Novalja, Potočnica a Povljana (jej východná časť). V severovýchodnej časti ostrova sa v zátoke Zrće nachádza rovnomenná kamienková pláž, ktorá je svetovo známym miestom nočnej zábavy.

Vďaka bohatému podmorskému životu patrí k obľúbeným aktivitám na Pagu šnorchlovanie a potápanie. Vidieť môžete kraby, ježovky, morské sasanky aj červené hviezdice. Dovolenku na Pagu si ďalej môžete spestriť napríklad prehliadkou storočných olivovníkov pri dedine Lun, návštevou výrobne a predajne vpresláveného pagského syra v Kolane alebo výletom do historického mesta Pag.

Populárne sú tiež lodné výlety na okolité ostrovy. Z letoviska Mandre vyplávajú lode na ostrovy Olib a Silba. Súčasťou je aj obed a zastávky na kúpanie. Ďalej je možné sa z Mandre vydať na kratší poldenný výlet na ostrovčeky Maun a Škrda.

Viac informácií
Zadar
Zadar
Národný park Paklenica
Národný park Paklenica
Memoriál Nikola Tesly
Memoriál Nikola Tesly