Na dovolenku do Špindlu len v zime? Omyl! V Hoteli Hradec *** budete priamo v centre diania v akomkoľvek ročnom období. Pešo sa dostanete do aquaparku, lanového centra, Adventure Parku, aj k bobovej dráhe. Zdatnejší môžu zájsť tiež k slávnym horským chatkám alebo zdolať Sněžku. V hoteli sa vždy patrične posilníte raňajkami či chutnou polpenziou a po aktívnom dni si oddýchnete vo wellness centre s vírivkou, saunou a soľnou jaskyňou.

O ubytovaní

Hotel Hradec *** stojí priamo v centre Špindlerovho Mlýna, jedného z najnavštevovanejších miest v Krkonošiach. Možno poznáte „Špindl“ iba ako lyžiarske stredisko, dovolenku nabitú aktivitami si tu však užijete v každom ročnom období.

Neďaleko hotela nájdete Aquapark Špindlerův Mlýn (1,2 km) s bazénovým svetom (rekreačný bazén, detský bazén, vírivky, tobogany, divoká rieka, atď.), wellness zónou (vonkajšia vírivka, aróma sauna, fínska sauna, Kneippov chodník, parná sauna, soľná jaskyňa) a ponukou masáží a procedúr. Patrične sa tu vyšantíte aj na Bobovej dráhe (1,2 km), v lanovom centre Monkey park (1,2 km) alebo v Adventure Parku (700 m), kde nájdete zas obriu hojdačku, zipling, štvorkolky, lezeckú stenu a množstvo ďalších aktivít.

Milovníci horskej turistiky budú mať ideálnu príležitosť zdolať najvyšší vrchol - Sněžku (17 km). Za výlet stojí aj Prameň Labe (8,9 km) s impozantnou kamennou stenou s 26 znakmi miest, ktorými rieka Labe preteká, alebo krásny Labský (8,6 km) a Pančavský vodopád (7,3 km). Pravú horskú atmosféru si užijete pri návšteve najznámejších špindlerovských chatiek, ako je Vrbatova bouda (6,1 km) otvorená od roku 1964, Labská bouda (8,4 km) v budove zo 70. rokov alebo Moravská bouda (5,7 km), ktorej história siaha až do 19. storočia.

V zime si dostatočne oceníte polohu hotela, k najbližšej lanovke to totiž budete mať len približne 400 m a ani tie ďalšie sa nenachádzajú oveľa ďalej. Ak by vám náhodou nestačilo 25 km lyžiarskych a 85 km bežkárskach tratí priamo v Špindlerovom Mlýne, ski areály v Strážnom (16 km), Štěpanickej Lhote (27 km), Peci pod Sněžkou (46 km), Janských Lázňach (33 km) a mnohých ďalších okolitých mestách určite preveria vaše lyžiarske schopnosti viac než dostatočne.

Kde budete spať?

Ubytujete sa v pohodlnej, útulnej a moderne vybavenej dvojlôžkovej izbe typu Standard. Tá je vybavená manželskou posteľou alebo dvomi oddelenými jednolôžkami, televízorom, pracovným stolom so stoličkou, setom na prípravu kávy a čaju, trezorom a WiFi pripojením. Súčasťou izby je aj kúpeľňa so sprchovým kútom, toaletou a fénom na vlasy.

Na čom si pochutnáte?

Hotelová reštaurácia je známa predovšetkým vďaka krkonošským špecialitám, ale pochutíte si tu aj na rôznych medzinárodných jedlách. Tešiť sa môžete aj na domáce dezerty a limonády. Raňajky sa v reštaurácii servírujú formou bohatých bufetových stolov, na obed si jedlo môžete vyberať z klasického menu, výdatné trojchodové večere si zas budete voliť z dennej ponuky.

Kde budete relaxovať?

Na oddych vám poslúži wellness zóna, kde sa uvoľníte v horúcej vírivke, zohrejete sa vo fínskej saune, schladíte sa v ponornom bazéniku a užijete si relax v soľnej jaskyni s ležadlami.

Hotel Hradec ***

Hotel Hradec ***

Bedřichov 41 , Špindlerův Mlýn
Česká republika

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 16:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 300 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie za 100 Kč/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vírivka
Sauna
Reštaurácia
Lyžiareň
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,2 km
Zastávka
0,6 km
Aquapark
1,2 km
Zjazdovka
0,4 km

Tipy na výlet

Krkonošský národný park v lete

Krkonošský národný park v leteTip na výlet

Jeden z českých najkrajších národných parkov bol vyhlásený 17. mája 1963. Nekonečné možnosti pešej i cykloturistiky uspokoja zdatných športovcov aj každého, kto túži po pokojnej prechádzke nádhernou krkonošskou prírodou. Bohatý kultúrny život miestnych stredísk ponúkne odpočinok vašim nohám a zamestná vašu hlavu. Tak či tak, Krkonoše sú ideálnym miestom pre výlet. Nasajte čerstvý horský vzduch a užívajte si chvíle pokoja i zábavy.

Najväčšie lákadlá Krkonôš:

  • najvyššia hora Českej republiky Sněžka
  • Mumlavský vodopád
  • Chodník korunami stromov Krkonoše
  • Nevynechajte ani Čiernohorské rašeliniská, Krkonošské múzeum v Jilemnici, prechádzku k prameňu Labe a Labský vodopád.

Medzi najvýznamnejšie obce Krkonôš patrí Harrachov, Janské Lázně, Jilemnice, Špindlerův Mlýn, Vrchlabí, Pec pod Sněžkou či Rokytnice nad Jizerou. V Jánskych Lázňach si môžete užiť prechádzky po miestnej kolonáde alebo sa vyviezť kabínovou lanovou na vrchol Čiernej hory. V Harrachove navštívte múzeum skla a v Špindlerovom Mlýne zamierte za relaxáciou do aquaparku.

Viac informácií
Špindlerův Mlýn
Špindlerův Mlýn
Aquapark Špindlerův Mlýn
Aquapark Špindlerův Mlýn
Sněžka
Sněžka