Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa akých kritérií pobyty overujeme?

 • Pobyt overil člen Travelking tímu

  Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
 • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

  Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
 • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

  Veríme, že pobyty, ku ktorým sa vraciate, sú skutočne kvalitné.

Biele Karpaty: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Územie Chránenej krajinnej oblasti Biele Karpaty tvorí jedinečná príroda plná nádherných panorám i kultúrnych pamiatok a ľudovej architektúry. Miestna najvyššia druhová rozmanitosť orchideí v strednej Európe bola jedným z dôvodov, prečo bol región zaradený medzi biosférickú rezerváciu UNESCO. V lete môžete krásy Bielych Karpát obdivovať pri výletoch pešo či zo sedadla bicykla, napríklad po diaľkovej Beskydsko-karpatskej magistrále. K najznámejším pamiatkam patrí veterný mlyn v Kuželove, novogotický zámok Nový Světlov či stavby architekta Dušana Jurkoviča v Luhačoviciach. Zimné športy si užijete v niekoľkých lyžiarskych strediskách aj na kvalitných bežeckých trasách.

Čertoryje Najobľúbenejšie výlet v lokalite

V geologickom podloží tejto časti Karpát sa striedajú rôzne silné vrstvy dvoch alebo viacerých usadených hornín, najčastejšie pieskovcov a ílovcov. V minulosti si ľudia mysleli, že je krajina rozrytá čertmi. Práve odtiaľ pochádza názov tejto národnej prírodnej rezervácie - Čertoryje. Zosuvy pôdy ale nemajú v skutočnosti na svedomí čerti, ale gravitácia a voda. Striedajú sa tu doliny s návršiami. Rezerváciu preslávil vzácny hmyz, rastliny a lúky pripomínajúce anglický park.
Viac informácií

Žítková a žítkovské bohyne Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Ak vás lákajú **miesta plné záhad a mágie, zamierte do Žítkovej**. Ešte donedávna tu žili **ženy nadané liečiteľskými a vešteckými schopnosťami**, známe ako **žítkovské bohyne**. Najviac sa o tomto fenoméne dozviete **v Múzeu poslednej žítkovskej bohyne**, ktoré vzniklo v chalupe **v osade Čierné**, kde posledná žítkovská bohyňa prežila väčšinu svojho života. Okrem prehliadky sa vám tu dostane aj zasväteného výkladu.
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 5 tipov

Biele Karpaty: Tipy na výlet

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Objavte to NAJ zo Slovenska: 7 NAJkrajších rozhľadní, ktoré vás uchvátia nielen výhľadom

Objavte to NAJ zo Slovenska: 7 NAJkrajších rozhľadní, ktoré vás uchvátia nielen výhľadom

 • OBJAVTE TO NAJ ZO SLOVENSKA
 • 1. 4. 2020

Legendami opradená Terchová, vinárenská oblasť Tokaj či svetoznáme Bojnice - lokality, ktoré musíte navštíviť aspoň raz za život. Najlepšie si ich ale prezriete z výšky, a preto sa spolu vydajme za najkrajšími rozhľadňami na Slovensku.

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK