Užite si pobyt priamo pri Oravskej priehrade v Hoteli Slanica, ktorý ponúka raňajky formou bufetu, lahodné večere a welcome drink na privítanie. Užite si leňošenie pri vode, alebo sa vydajte na rôzne výlety po okolí. Čo napríklad Oravský hrad?

Pobyt priamo na brehu Oravskej priehrady

Hotel Slanica nájdete v obci Námestovo len pár krokov od brehu Oravskej priehrady a prístavu, kde kotví vyhliadková loď OG Slanica. Ubytovaní budete v jednej z 13 dvojlôžkových izieb, ktoré sú novo vybavené štýlovým nábytkom, televízorom, fénom a majú vlastnú kúpeľňu so sprchou. Niektoré izby majú nádherný výhľad priamo na hladinu priehrady a možnosť prístelky.

V hotelovej reštaurácii si každé ráno pochutnáte na raňajkách formou bufetu. Na obed si môžete dať niečo z obedového menu, večer sa potom tešte na skvelé pokrmy výberom z troch druhov jedál. Pokrmy sú pripravované z čerstvých a kvalitných regionálnych surovín. Zo stáleho lístka si môžete vybrať jednu z 31 pízz, ktoré sa pečú v pravej talianskej drevenej peci. Cez deň môžete posedieť pri bare a vychutnať si kávu, víno či iný nápoj. V lete je potom k dispozícii terasa s výhľadom na priehradu.

Tipy na výlet

Oravská priehrada

Najväčšia slovenská priehrada s rozlohou 35 kilometrov štvorcových nesie meno podľa regiónu Orava na severe krajiny. Priehrada ponúka okrem svojho hospodárskeho využitia i možnosti rekreácie pre mnohých turistov a cestovateľov, ktorí sem prichádzajú každý rok. Okolo tejto vodnej plochy nájdete cyklotrasy i turistické chodníky na prechádzky krajinou. V zime môžu lyžiari využiť blízke lyžiarske strediská - SKI Zábava (Hruštín) a Ski Park Kubínska hoľa.

Lyžiarsky areál Ski Vitanová

Skiareál Vitanová 25 km od Zakopaného sľubuje skvelú lyžovačku na troch zjazdovkách rôznej náročnosti a žiadne čakanie v radoch vďaka dvom vlekom a jednej štvorsedačkovej lanovke. Bezplatné parkovisko pod severným svahom Západných Tatier má kapacitu 500 parkovacích miest. Ski Vitanová ponúka aj špičkový servis a požičovňu lyžiarskych a snowboardových potrieb. Návštevníci môžu seba alebo svoje deti prihlásiť aj do lyžiarskej a snowboardovej školy Ski Vitanová v krásnej prírode Oravy a Západných Tatier.

Oravský hrad

Ak sa ocitnete v blízkosti obce Oravský Podzámok, určite nepremeškajte návštevu jedného z najkrajších slovenských hradov. Zachovalý rozsiahly hrad z 13. storočia sa týči na strmom vápencovom brale priamo nad obcou vo výške 112 m nad hladinou rieky Orava. Čakajú tu na vás bohaté expozície vrátaně prírodovednej, etnografickej či dokonca mediálnej. Hrad je totiž obľúbenou filmovou lokalitou a okrem českých a slovenských rozprávok sa tu natáčal napríklad aj známy Upír Nosferatu alebo americký film Dračie srdce II.

Hotel Slanica

Slanická Osada 2181, Námestovo
Slovenská republika

+421 911 108 488

hotelslanica@gmail.com

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci miláčik zakázaný
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,8/5
Celkom 5 hodnotení