Užite si pobyt priamo pri Oravskej priehrade v Hoteli Slanica, ktorý ponúka raňajky formou bufetu, lahodné večere a welcome drink na privítanie. Užite si leňošenie pri vode, alebo sa vydajte na rôzne výlety po okolí. Čo napríklad Oravský hrad?

Pobyt priamo na brehu Oravskej priehrady

Hotel Slanica nájdete v obci Námestovo len pár krokov od brehu Oravskej priehrady a prístavu, kde kotví vyhliadková loď OG Slanica. Ubytovaní budete v jednej z 13 dvojlôžkových izieb, ktoré sú novo vybavené štýlovým nábytkom, televízorom, fénom a majú vlastnú kúpeľňu so sprchou. Niektoré izby majú nádherný výhľad priamo na hladinu priehrady a možnosť prístelky.

V hotelovej reštaurácii si každé ráno pochutnáte na raňajkách formou bufetu. Na obed si môžete dať niečo z obedového menu, večer sa potom tešte na skvelé pokrmy výberom z troch druhov jedál. Pokrmy sú pripravované z čerstvých a kvalitných regionálnych surovín. Zo stáleho lístka si môžete vybrať jednu z 31 pízz, ktoré sa pečú v pravej talianskej drevenej peci. Cez deň môžete posedieť pri bare a vychutnať si kávu, víno či iný nápoj. V lete je potom k dispozícii terasa s výhľadom na priehradu.

Dodatočné info

 • Po zakúpení pobytu si rezervujte termín u ubytovacieho zariadenia (hotelslanica@gmail.com, +421 911 108 488). K záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný len s platnou rezerváciou a pri nástupe je nutné preukázať sa vytlačeným kupónom.

 • S rezerváciou vám ochotne pomôže naša zákaznícka podpora (+421 233 006 990, info@travelking.sk). Stačí nám len zaslať číslo kupónu, meno, počet osôb a termín pobytu.

 • O podmienkach uplatnenia rekreačných kupónov sa, prosím, vopred informujte v hoteli.

 • Príplatky za deti sa platia až na mieste.

 • Dieťa do 2,9 rokov zdarma bez nároku na lôžko a stravu.

 • Doplatok za polpenziu pre dieťa do 14,9 rokov 8 €/noc.

 • Príplatky sa platia až na mieste.

 • Miestny poplatok 0,33 €/osoba/noc.

 • Kupóny je možné do 14 dní od zakúpenia vrátiť, pokiaľ termín nebol rezervovaný v hoteli.

 • Check in od 14:00 hodín, check out do 10:00 hodín

 • Domáci miláčik zakázaný

 • Hotel je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou je možná

Tipy na výlet

Slanický ostrov umenia

Slanický ostrov umenia

Slanický ostrov umenia leží uprostred Oravskej priehrady. Je mementom toho, čo ostalo po zaplavení niekoľkých osád pri budovaní priehrady. Ostalo jedine návršie obce Slanica s barokovým kostolom a kalváriou, kde vznikol ostrov. Dnes je vyhľadávaným miestom. Návštevníkov naň láka krásny výlet loďou a stála expozícia ľudového umenia zo zbierok Oravskej galérie umiestněná v spomínanom kostole. Na územi ostrova potom môžete obdivovať lapidárium oravskej kamenárskej tvorby. V bývalej hrobke sa nachádza inovovaná expozícia histórie zatopených obcí a budovania Oravskej priehrady.

Oravská priehrada

Oravská priehrada

V letných mesiacoch si nenechajte ujsť Vodnú nádrž Orava. Známa priehrada s rozlohou 35 km² ponúka nespočetné množstvo možností, ako sa v lete schladiť a zabaviť. Čaká tu na vás kúpanie, jachting, jazda na vodných bicykloch, veslovanie, alebo aj surfing. Mohlo by vás zaujímať. že táto vodná nádrž vznikla zatopením štyroch obcí. Nad hladinou zostalo čnieť nábrežie jednej z nich, a tak vznikol krásny Slanický ostrov, na ktorý sa dá doplávať. Plavba loďou po priehrade a návšteva ostrova rovnako ako prechádzka po nábreží sú ideálnym programom aj pre krásne jarné dni.

Múzeum oravskej dediny Zuberec - Brestová

Múzeum oravskej dediny Zuberec - Brestová

Múzeum v prekrásnom prostredí pohoria Roháče ukazuje život v pôvodných oravských dedinách. Skanzen obsahujúci cez 50 stavieb sa rozprestiera pri ceste spájajúcej Zuberec, chatu Zverovku a Roháčsku dolinu. Kúzlo historického miesta dokresľuje horský Studený potok a drevený gotický kostol sv. Alžbety Uhorskej z 15. storočia, ktorý sa pyšne týči nad celou dedinou.

Skanzen ožíva predovšetkým cez letnú sezónu, kedy sa tu koná množstvo podujatí približujúcich život obyvateľov Oravy z minulých storočí. Najznámejšie podujatia sú Podroháčske folklórne slávnosti, na ktoré sa môžete zájsť pozrieť vždy prvý víkend v auguste. Ide o medzinárodný folklórny festival s dlhoročnou tradíciou, začínajúci v piatok a vrcholiací nedeľňajším popoludňajším galaprogramom. K tanečným, speváckym aj hraným prehliadkam súborov slúži amfiteáter vedľa skanzenu. Súčasne v skanzene prebieha jarmok ľudových remesiel, výstavy a slávnostný sprievod účastníkov festivalu.