Múzeum oravskej dediny Zuberec - Brestová

Múzeum v prekrásnom prostredí pohoria Roháče ukazuje život v pôvodných oravských dedinách. Skanzen obsahujúci cez 50 stavieb sa rozprestiera pri ceste spájajúcej Zuberec, chatu Zverovku a Roháčsku dolinu. Kúzlo historického miesta dokresľuje horský Studený potok a drevený gotický kostol sv. Alžbety Uhorskej z 15. storočia, ktorý sa pyšne týči nad celou dedinou.

Skanzen ožíva predovšetkým cez letnú sezónu, kedy sa tu koná množstvo podujatí približujúcich život obyvateľov Oravy z minulých storočí. Najznámejšie podujatia sú Podroháčske folklórne slávnosti, na ktoré sa môžete zájsť pozrieť vždy prvý víkend v auguste. Ide o medzinárodný folklórny festival s dlhoročnou tradíciou, začínajúci v piatok a vrcholiaci nedeľňajším popoludňajším galaprogramom. K tanečným, speváckym aj hraným prehliadkam súborov slúži amfiteáter vedľa skanzenu. Súčasne v skanzene prebieha jarmok ľudových remesiel, výstavy a slávnostný sprievod účastníkov festivalu.

Otváracia doba:

  • október - máj: UT - NE: 8:00 - 15:30 hodín
  • jún a september: UT - NE: 8:00 - 17:00 hodín
  • júl - august: UT - NE: 8:00 - 18:00 hodín

Vstupné:

  • Jednotné 4 €/osoba

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Orava, Liptov, Poľské Tatry

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Aquapark Meander – Oravice
Aquapark Meander
Lyžiarsky areál Ski Vitanová
Vyhliadka Kobyliny
Kvačianska dolina
Medvedia štôlňa

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet