Barion Pixel
Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa akých kritérií pobyty overujeme?

  • Pobyt overil člen Travelking tímu

    Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
  • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

    Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
  • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

    Veríme, že pobyty, ku ktorým sa vraciate, sú skutočne kvalitné.

Múzeum oravskej dediny Zuberec - Brestová

Múzeum v prekrásnom prostredí pohoria Roháče ukazuje život v pôvodných oravských dedinách. Skanzen obsahujúci cez 50 stavieb sa rozprestiera pri ceste spájajúcej Zuberec, chatu Zverovku a Roháčsku dolinu. Kúzlo historického miesta dokresľuje horský Studený potok a drevený gotický kostol sv. Alžbety Uhorskej z 15. storočia, ktorý sa pyšne týči nad celou dedinou.

Skanzen ožíva predovšetkým cez letnú sezónu, kedy sa tu koná množstvo podujatí približujúcich život obyvateľov Oravy z minulých storočí. Najznámejšie podujatia sú Podroháčske folklórne slávnosti, na ktoré sa môžete zájsť pozrieť vždy prvý víkend v auguste. Ide o medzinárodný folklórny festival s dlhoročnou tradíciou, začínajúci v piatok a vrcholiací nedeľňajším popoludňajším galaprogramom. K tanečným, speváckym aj hraným prehliadkam súborov slúži amfiteáter vedľa skanzenu. Súčasne v skanzene prebieha jarmok ľudových remesiel, výstavy a slávnostný sprievod účastníkov festivalu.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Orava, Liptov, Poľské Tatry

Tipy na výlet v okolí

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK