Čarovné a predovšetkým pokojné Vianoce v horách

Chata pod Lipami v Rokytnici nad Jizerou ponúka ubytovanie v krásnej prírode západnej časti Národného parku Krkonoše. Izby sú vhodné pre páry, skupiny i rodiny s deťmi. Nájdete tu štandardné vybavenie, samozrejmosťou je kúpeľňa s toaletou. Chata si zakladá na rodinnom prístupe, k dispozícii sú postieľky aj stoličky pre deti.

V reštaurácii budete nadšení z domácej kuchyne. Raňajky sa podávajú formou bufetu, kde každý deň nájdete aj pečivo priamo z vlastnej pekárne. Polievka aj hlavný chod na večeru pre vás budú pripravené z čerstvých produktov prevažne v bio kvalite.

Okrem ryby z vlastného chovu alebo pizze si v Chate pod Lipami pochutnáte za sprievodu kolied predovšetkým na tohtoročnej štedrovečernej večeri. Pri sviatočne ozdobenom stole so sviečkami a domácimi sladkosťami si večeru s prípitkom užijete naozaj v pokoji a mieri.

Ľahko sa zabavíte aj vonku. V zime je v prevádzke lyžiarsky vlek, ktorý je pre hostí penziónu úplne zadarmo. K zapožičaniu sú terénne štvorkolky a cca 600 metrov od ubytovania sa nachádza aj štvorsedačková lanová dráha na Lysú horu.

Tipy na výlet

Ski Resort Rokytnice

Pod Ski Resort Rokytnice spadajú dva lyžiarske areály. Menší Ski areál Studenov s dĺžkou zjazdoviek 3,5 km a rozľahlý ski areál Horní Domky, v ktorom si môžete užiť ešte o 10 km zjazdoviek viac. Trate, ktoré sa rozprestierajú na južných svahoch Lysej hory, obsluhuje niekoľko vlekov a tiež dve štvorsedačkové lanovky. Ski areál Horní Domky sa okrem modrých a červených zjazdoviek pýši aj niekoľkými stovkami metrov čiernych tratí.

Krkonošský národný park

Jeden z českých najkrajších národných parkov bol vyhlásený 17. mája 1963. Ponúka nespočetné množstvo rôznych lyžiarskych stredísk vhodných pre začiatočníkov, skúsených lyžiarov i pre celé rodiny. Na každom rohu je navyše požičovňa zariadenia alebo lyžiarska škola. Ak ste zanietený bežkár, tiež si tu prídete na svoje. Hromadu možností pre zimné športovanie naviac dopĺňa krásna príroda, ktorá stojí za dlhú vychádzku, aj keď sa schováva pod dôkladnou snehovou pokrývkou. Nasajte čerstvý horský vzduch a užívajte si chvíle pokoja i zábavy.

Ski areál Špindlerův Mlýn

Ski areál Špindlerův Mlýn tvoria lanovky Svätý Peter, Medvědín, Horní Mísečky, Hromovka a Labská. Na celkovo 25 km zjazdoviek tak máte vďaka jednotnému skipasu možnosť výberu podľa obtiažnosti, či už ste skúsený lyžiar alebo rodina s deťmi. Svätý Peter alebo Medvědín sú predovšetkým pre skúsených lyžiarov, Horní Mísečky a Labská ponúkajú ideálne podmienky pre rodiny s deťmi a začínajúcich lyžiarov. Na Hromovke vás potom čaká jedno z najdlhších večerných lyžovaní v ČR. Okolie potom poteší aj desiatkami kilometrov upravených bežkárskych tratí.

Chata pod Lipami

Rokytno 140, Rokytnice nad Jizerou
Česká republika

+420 775 555 044

chatapodlipami@email.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 100 Kč/deň do 10 kg, 200 Kč/deň nad 10 kg
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
3,18/5
Celkom 11 hodnotení