Ubytovanie pre celú rodinu v Krkonošiach

Chata pod Lipami ponúka celoročne ubytovanie v západných Krkonošiach, presnejšie v Rokytnici nad Jizerou. V lete je skvelým východiskovým bodom pre horskú turistiku, v zime oceníte tunajší vlek a blízkosť ski areálov.

Izby sú vhodné pre páry, skupiny i rodiny s deťmi, sú štandardne vybavené, svetlé a majú vlastnú kúpeľňu s WC. Penzión si zakladá na rodinnom prístupu a disponuje vybavením pre deti (postieľky, stoličky).

V reštaurácii sa stretnete s domácou kuchyňou. Raňajky sa podávajú formou švédskych stolov, kde nájdete aj žemličky priamo z miestnej pekárne, na bare si môžete objednať lahodné nápoje a pochutiny, večer potom ochutnáte napríklad pstruha z miestneho chovu alebo pizzu.

Sauna, biliard i vonkajšie aktivity

Vnútri penziónu môžete voľný čas stráviť v saune, fitness, hraním biliardu, stolného futbalu alebo posedením pri kozube. Pre deti je k dispozícii detský kútik.

Ľahko sa zabavíte aj vonku. Deti poteší detské ihrisko a trampolína, dospelí iste ocenia relaxačný altánok a rybník s možnosťou rybárčenia. V areáli je k dispozícii aj vonkajší bazén, stolný tenis a ihrisko na nohejbal, volejbal či bedminton. K zapožičaniu sú terénne štvorkolky alebo horské bicykle.

Tipy na výlet

Bikepark Rokytnice

Ste vášnivými cyklistami? Potom si nenechajte ujsť zábavu pre celú rodinu, Bikepark Rock-It-Nice, ktorý využíva svahy a lanovky strediska Horní Domky. Čaká vás tu 7 km tratí s rôznymi obtiažnosťami od tých pre skúsených jazdcov až po nenáročné rodinné trasy. Bike park je určený pre cyklistov od 5 do 80 rokov a jeho súčasťou je samozrejme tiež požičovňa bicyklov a vybavenia.

Mumlavské vodopády

Mumlavský vodopád nájdete v blízkosti Harrachova. Ide o najmohutnejší krkonošský vodopád, ktorý sa s hukotom rúti po celej šírke koryta do hĺbky približne 10 metrov. Vodopády postupne vytvorili v žulovej skale obrie kotle, tzv. Čertove oka. Vodopády sú dobre prístupné pešo aj na bicykli. Občerstviť sa môžete v neďalekej Mumlavskej búde.

Prameň Labe a Labská bouda

Symbolický počiatok 1 154 km dlhého toku sa nachádza na Labskej lúke v nadmorskej výške 1 386 m n. m. Skutočný prameň potom leží o niečo vyššie. Na kamennom múriku v blízkosti prameňa je umiestnených 26 farebných znakov miest, ktorými Labe na svojej dlhej ceste k Severnému moru preteká. Len o cca kilometer ďalej vo výške 1 340 m n. m. nájdete Labský vodopád a tiež horský hotel Labská Bouda s unikátnym výhľadom do Labskej bane, na Medvědín aj Sněžku. Dostanete sa sem po turistickej trase z Horných Míseček.

Chata pod Lipami

Rokytno 140, Rokytnice nad Jizerou
Česká republika

+420 775 555 044

chatapodlipami@email.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 100 Kč/deň do 10 kg, 200 Kč/deň nad 10 kg
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,2/5
Celkom 5 hodnotení