Ubytovanie v obklopení zelene

Hotel Polanica Resort & SPA *** sa nachádza v meste Polanica-Zdrój v Dolnom Sliezsku, 700 metrov od minerálneho prameňa. Mesto má bohatú tradíciu a jeho pýchou je revitalizovaný park s kolonádou a množstvom fontánok.

Izby majú TV, telefón, minichladničku, WiFi a vlastnú kúpeľňu s vaňou alebo sprchou. V reštaurácii sa potom podávajú raňajky a večere formou bufetu.

Zábava a oddych pre malých i veľkých

Hotel ponúka zmodernizovaný Vodný park, ktorý zahŕňa veľký krytý bazén s 25 m dlhými plaveckými pruhmi a plytšou rekreačnou časťou. Ďalej tu nájdete detskú zónu, kde je veľký bazén s atrakciami pre najmenších. Počas pobytu môžete neobmedzene využívať aj vírivku a parnú a fínsku saunu v saunovej zóne.

Deti určite poteší tiež herňa, kino a veľké vonkajšie ihrisko. Nadšenci športu sa môžu udržiavať v kondícii vďaka neobmedzenému vstupu do posilňovne a zľave na bowling a športovú halu.

Dodatočné info

 • Ak plánujete pobyt uskutočniť v termínoch štátnych sviatkov danej krajiny, informujte sa o podmienkach uplatenia kupónu priamo v hoteli.

 • Overte si dostupnosť vami vybraného termínu telefonicky alebo emailom priamo v hoteli. Uvedené termíny v kalendári sú orientačné. Môžete sa tiež obrátiť na našu zákaznícku podporu, ktorá rada dostupnosť termínu overí za vás.

 • Potom, čo si kúpite kupón, pobyt čo najskôr v hoteli záväzne zarezervujte. Pri záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný iba s platnou rezerváciou. Aj s rezerváciou vám ochotne pomôže zákaznícka podpora, stačí nám len zaslať číslo kupónu, meno, počet osôb a termín.

 • Dieťa do 2,9 rokov zdarma bez nároku na lôžko a stravu.

 • Dieťa od 3 rokov alebo ďalšia dospelá osoba 160 zł/noc na pevnom lôžku vrátane polpenzie. V cene je zahrnutá lepšia izba (rodinná).

 • Miestny poplatok 4 zł/osoba/noc, platí sa na mieste iba v hotovosti.

 • Sviatočný príplatok (6.1.2020) 20 €/izba/deň.

 • Sviatočný príplatok (20.6. - 23.6.2019, 8.11. - 12.11.2019, 10.6. - 13.6.2020) 25 €/izba/deň.

 • Sviatočný príplatok (24. - 26.12.2019, 28.12.2019 - 1.1.2020, 10.4. - 14.4.2020, 1.5. - 5.5.2020) 30 €/izba/deň.

 • Kupóny je možné do 14 dní od zakúpenia vrátiť, pokiaľ termín nebol rezervovaný v hoteli.

 • Check in od 15:00 hodín, chcek out do 11:00 hodín

 • Domáci miláčik zakázaný

 • Hotel je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou je možná

Hodnotenie od zákazníkov

Vynikajúce (Pavel K.)

Pobyt byl dle našich představ, jídlo a obsluha perfektní, ubytování v příjemném prostředí - nemáme žádné výhrady a byli jsme plně spokojeni.

Vynikajúce (Jana K.)

Prostředí hotelu je velmi čisté, příjemné. Realita zcela odpovídala popisu. Obdrželi jsme vše, co bylo na kupónu uvedeno, navíc bez zbytečného papírování. V pondělí jsme pobyt vybrali, zaplatili, zamluvili. Obratem nám přišel SMS kód kupónu a ihned nato přišla odpověď z hotelu. Wellness velmi příjemné, z pokoje rovnou do bazénu a saun.

Vynikajúce (František F.)

Strava formou švédských stolů výborná, neustále doplňování, fitness výborné, jen trochu studenější voda v bazénu, obsluha při snídaních a večeřích příjemná, stále se usmívající, na podzim se vrátíme.

Tipy na výlet

Minieuroland v Kladsku

Minieuroland v Kladsku

Park miniatúr v Kladsku (poľsky Kłodzko) obsahuje zbierku modelov významných stavieb nielen z Dolného Sliezska, ale z celého sveta. Objekt s viac než 40 modelmi sa rozprestiera na ploche neuveriteľných 20 000 m² a získal už mnoho ocenení. Okrem obdivovania krásnych starostlivo a detailne vyrobených miniatúr vás určite zaujme aj okolitá flóra. Areál je totiž zdobený až 500 druhmi stromov a kvitnúcich krov dovezených z Holandska a Belgicka. Od júna do konca októbra je tak možné obdivovať nádherné spojenie kultúry a prírody počas tzv. festivalu kvetov. Popisy modelov a informačné letáčiky sú navyše napísané aj v češtine.

Kladská pevnosť

Kladská pevnosť

Symbol Kladska zaberá plochu s rozlohou 32 ha. Do pevnostného komplexu patrí hlavná pevnosť, pomocná pevnôstka stojaca na Ovčej hore (Owcza Góra), fragmenty mestských hradieb a poľné obranné postavenia. Na mieste hlavnej pevnosti pôvodne stál pred tisícmi rokov opevnený hrad, ktorý sa v priebehu rokov niekoľkokrát prestavoval, práce na pevnosti pritom začali až v 16. storočí. Pevnosť svoj obranný charakter stratila v 19. storočí, kedy slúžila ako skladisko a väzenie. V súčasnosti ju môžete navštíviť kedykoľvek počas celého roka a prezrieť si značnú časť jej tajomstiev. Prehliadka trvá 1 hodinu.

Most sv. Jana (Kladsko)

Most sv. Jana (Kladsko)

Most sv. Jana čnejúci sa nad riekou Mlynóvka spája staré mesto s historickou časťou zvanou Ostrov - z oboch strán ju objímajú Mlynóvka a Kladská Nisa. Most pochádza z 13. storočia a pôvodne na každom z jeho koncov stála brána, obe ale boli v 15. storočí zbúrané. Most sa pýši gotickou výzdobou, presnejšie povedané šiestimi sochami, ktorých tvorbu a umiestnenie financovali miestni obyvatelia a šľachta. Prvá z nich (Pieta) bola umiestnená na svoje miesto v roku 1655.