Dovolenka pri Sečskej priehrade

Užite si krásnu prírodu CHKO Žďárske vrchy a ubytujte sa v Penzióne U Čtyřlístku kúsok od Sečskej priehrady. Bývať budete v štandardnej izbe s dvojlôžkovou pohodlnou posteľou, chladničkou, vlastným sociálnym zariadením a terasou s krásnym výhľadom do prírody. Za príplatok môžete využiť aj ubytovanie v zrubovom apartmáne, ktorý stojí samostatne.

Každý deň sa posilníte raňajkami formou bufetu, večer vás potom čaká servírovaná večera.

Wellness s pivnými kúpeľmi

Niet nad poriadny relaxačný kúpeľ. A čo potom keď sa kúpete v pive! Kúpeľ v drevenej dubovej vani plnej pivného extraktu s rašelinovou penou s tepotou 37 °C a k tomu ešte vychladené pivo v pohári na popíjanie, práve to si užijete počas pobytu. Máli sa vám? A čo napríklad odpočinok v privátnej vírivke či saune? Dokúpiť si môžete aj rôzne masáže a kozmetické služby.

Tipy na výlet

Rozhľadňa Bára a Kočičí hrádek

Na chrbte Hůra (403 m n. m.) kúsok od obcí Slatiňany a Chrudim sa nachádza rozhľadňa Bára, ktorá bola postavená roku 2008. Len pár dní po otvorení ju však zmietla víchrica. Následne sa rozhľadňa opravila, doplnila o bezpečnostné prvky a bola znovu otvorená v roku 2009. Rozhľadňa Bára má tvar ihlanu, je vyrobená z dreva a na jej vrchol vystúpite po točitom schodisku so 78 schodmi.

Neďaleko rozhľadne nájdete tiež Kočičí hrádek - romantickú miniatúru hradu, ktorú nechala okolo roku 1896 postaviť kňažná Wilhelmína z Auerspergu svojim deťom, ale aj všetkým deťom z okolia.

Údolie Doubravy pri Chotěboře

Prírodná rezervácia Údolie Doubravy je ideálnym miestom na výlet pre každého, kto miluje prírodu. Je tiež zrejme najcennejším územím chránenej krajinnej oblasti Železných hôr. Na Doubravku môžete vyraziť po náučnom chodníku z Chotěboře alebo z dediny Bílek. Stredne náročný náučný chodník vás prevedie lesnatým kaňonom vytvoreným riekou Doubravou. Najzaujímavejšou a tiež najdivokejšou časťou údolia je bezpochyby skalnatý kaňon Koryto s hlbokými korytami a perejami. Svahy nad riekou tvoria skaly a lesy v pôvodnej podobe, nad nimi jediná skalná veža, nazvaná Čertův stolek. Na vrchole najvyššej skaly nájdeme zvyšky zrúcaniny Sokolohrady s upravenou vyhliadkou. Po ceste nás čakajú tiež vodopády a ďalšie zaujímavosti.

Chrudim

Chrudim je druhým najväčším mestom Pardubického kraja a žije tu približne 23 000 obyvateľov. Okrem krásnej okolitej prírody ponúka tiež množstvo nádherných historických pamiatok. Svoju prechádzku po meste začnite v Břetislavovej ulici, kde stojí renesančný Mydlářovský dům s bohatou sochárskou výzdobou a zaujímavú vežičkou. Nájdete v ňom Múzeum bábkarských kultúr. Pokiaľ máte radi múzeá, tak zavítajte aj do Regionálneho múzea a do Múzea barokových sôch, ktoré nájdete v bývalom kapucínskom kostole sv. Jozefa. Vydajte sa tiež na hlavné námestie s chrámom Nanebovzatia Panny Márie a k rodnému domu Jozefa Ressel, ktorý vynašiel lodnú skrutku. V Širokej ulici dokonca nájdete jeho bronzovú sochu.

Penzion U Čtyřlístku

Hořelec 1, Seč
Česká republika

721 236 683

info@penzion-uctyrlistku.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik 100 Kč/deň
Platba kartou
Platba kartou nie je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
3,89/5
Celkom 27 hodnotení