Zavítajte do slnečného Toskánska a zažite romantický pobyt v Hoteli Il Colombaio *** 40 km od Florencie. Každý deň sa tešte na chutné raňajky a večere formou bufetu, a neobmedzený vstup do vonkajšieho bazéna. Miesto vás dostane svojou starobylou atmosférou. Deti do 10 rokov majú pobyt zdarma.

O ubytovaní

Hotel Il Colombaio *** nájdete v pôvabnom mestečku Castellina in Chianti v Toskánsku. Rustikálne zariadenie hotela sídliaceho v tradičnej kamennej vilke ponúka tú pravú atmosféru Talianska. Okolie hotela naviac patrí k obľúbeným miestam na turistiku a cyklistiku - je totiž pretkané zaujímavými trasami a pamiatkami. Len 550 m od hotela stojí Architektonické múzeum, vydať sa môžete aj za pamiatkami do neďalekej Sieny (20 km) a Florencie (40 km).

Kde budete spať?

Budete ubytovaní v izbách vybavených tradičným nábytkom, ktoré priam dýchajú osobitým štýlom oblasti. Nechýba tu TV s plochou obrazovkou, minibar, skriňa a vlastná kúpeľňa s kozmetikou a fénom. Atmosféru dotvárajú odhalené stropné trámy a maľované obrazy na stenách.

Na čom si pochutnáte?

Na raňajkách formou bufetu si pochutnáte na miestnych syroch, šunkách a mnohých druhoch sladkého i slaného pečiva. Na večeru sa potom zastavte do reštaurácie vzdialenej len 300 m.

Mesto Siena Tip na výlet

Siena je perlou Toskánska. Navštívte tu úžasnú katedrálu Duomo, radnicu Palazzo Pubblico a hlavne netradičné polkruhové námestie Piazza del Campo s renesančnou fontánou. Od roku 1995 je mesto zapísané v zozname pamiatok svetového dedičstva UNESCO. Sienská architektúra je charakteristická stavbou z tehál. Dôvodom sú hlinité pôdy v okolí mesta, vhodné na výrobu tehál. Sienu našťastie nepostihol osud väčšiny talianskych miest, ktoré boli počas druhej svetovej vojny zbombardované. Mesto je teda značne zachovalé. Najpopulárnejšou udalosťou v roku je tu tzv. Palia. Ide o konské dostihy, ktoré sa konajú na námestí Piazza del Campo. Súperia spolu jazdci z jednotlivých štvrtí mesta. Štvrť, ktorá vyhrá, má potom právo usporiadať bujarý večierok v štvrti, ktorá preteky prehrala, a to bez akýchkoľvek postihov.

Viac informácií

Kde budete relaxovať?

Priamo pri hoteli je vám k dispozícii vonkajší bazén s lehátkami, ďalej sa tu nachádza napríklad letná terasa a alej, kde si pochutnáte na čerstvých figách priamo zo stromu.

Hotel Il Colombaio ***

Via Chiantigiana 29 , Castellina in Chianti
Taliansko

+39 057 774 0444

info@albergoilcolombaio.it

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Mazlíček zdarma
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vonkajší bazén
Úschovňa bicyklov
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnosť
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,5 km

Tipy na výlet