Hotel Il Colombaio ***

Hotel Il Colombaio ***

Via Chiantigiana 29, Castellina in Chianti
Taliansko

Prevádzkuje spoločnosť:
Albergo il Colombaio SAS IČ: 00519400527


+39 057 774 0444

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik je zadarmo
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Úschovňa bicyklov
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnosť
Minibar
Fén
Vonkajší bazén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,5 km

O ubytovaní

Hotel Il Colombaio *** nájdete v pôvabnom mestečku Castellina in Chianti v Toskánsku. Rustikálne zariadenie hotela sídliaceho v tradičnej kamennej vilke ponúka tú pravú atmosféru Talianska. Okolie hotela navyše patrí k obľúbeným miestam na turistiku a cyklistiku - je totiž pretkané zaujímavými trasami a pamiatkami. Len 550 m od hotela stojí Architektonické múzeum, za návštevu stojí aj novorománsky kostol San Salvatore (400 m) alebo hrad Rocca (500 m). A nezabudnite ochutnať miestne znamenité víno Chianti classico.

Vydať sa môžete aj za pamiatkami do neďalekej Sieny (20 km) a Florencie (40 km). Siena je považovaná za jedno z najkrajších talianskych stredovekých miest a jej centrum je dokonca zapísané na Zozname pamiatok UNESCO. Prezriete si tu rozľahlé námestie Piazza del Campo, palác Palazzo Pubblico či dominantu mesta, veža Torre del Mangia. Vo Florencii na vás zase čaká unikátna katedrála Santa Maria del Fiore, jedna z najvýznamnejších galérií sveta, Galleria Uffizi, radnica Palazzo Vecchio a mnoho ďalšieho.

Kde budete spať?

Budete ubytovaní v izbe vybavenej tradičným nábytkom , ktorý priamo dýcha osobitým štýlom oblasti. Nechýba tu TV s plochou obrazovkou, minibar, skriňa a vlastná kúpeľňa s kozmetikou a fénom. Atmosféru dotvárajú odhalené stropné trámy a maľované obrazy na stenách. Za príplatok môžete zvoliť apartmán s 2 izbami.

Na čom si pochutnáte?

V hoteli sa podávajú raňajky formou bufetu s výberom miestnych syrov, údenín a mnohými druhmi sladkého i slaného pečiva. Priamo v dedinke Castellina in Chianti potom môžete navštíviť hneď niekoľko, predovšetkým talianskych, reštaurácií.

Kde budete relaxovať?

Priamo pri hoteli je vám k dispozícii vonkajší bazén s ležadlami, ďalej sa tu nachádza napríklad letná terasa a alej, kde si pochutnáte na čerstvých figách priamo zo stromu.

Overené Travelkingom

“Z Toskánska sme boli všetci nadšení a rozhodne sa sem ešte vrátime. Hotel Il Colombaio ponúka ubytovanie v klasickom toskánskom štýle, navyše je pri ňom veľký bazén, deti zase nadchli korytnačky. Nachádza sa v pohodovej a romantickej dedinke Castellina in Chianti, ktorá je obklopená vinicami a plná fantastických reštaurácií i kaviarní. Navyše to je odtiaľ kúsok do skvostných miest ako sú Siena a Florencia.” Prečítajte si celú recenziu

Vladimír Dvořák - Obchodný tím
Osobne overené v: Auguste 2022