Vyrazte s rodinou na južné Slovensko a relaxujte, navštívte farmu alebo si užite jazdu v koči. Pochutnáte si na raňajkách či polpenzii, kúsok odtiaľ sú aj termálne kúpele Podhájska a v lete využijete bazén. Ideálna dovolenka pre rodinu s deťmi.

Dovolenka v blízkosti termálnych kúpalísk

Penzión Žitava nájdete na južnom Slovensku v obci Dvory nad Žitavou. Penzión má skvelú polohu, nachádza sa v blízkosti hneď dvoch termálnych kúpalísk. Ubytovanie ponúka v príjemne zariadených izbách s vlastnou kúpeľňou.

V penzióne máte k dispozícii aj reštauráciu, kde si pochutnáte na tradičnom slovenskom jedle. Alebo si môžete užiť olovrant na letnej terase.

Celodenný odpočinok nemožno zakončiť lepšie než s pohárom kvalitného miestneho vína. Priamo v penzióne totiž nájdete aj vínnu pivnicu.

Jazda v koči pre malých aj veľkých

V cene balíčka máte tiež skvelý zážitok, a to jazdu kočom na 5 km vzdialený Gazdovský dvor Branovo (dospelí poplatok 2 €, deti úplne zdarma). Na Gazdovskom dvore si potom záujemcovia môžu objednať aj jazdy na koni.

Tipy na výlet

Termálne kúpalisko Podhájska

Areál kúpeľov sa rozprestiera na 12 ha. Nájdete tu niekoľko bazénov s termálnou vodou - sedací, ochladzovací aj detský bazén. Ďalej tiež tobogány, športové ihriská a veľa atrakcií. Voda v kúpeľoch sa často porovnáva s vodou z Mŕtveho mora. Unikátne zloženie vody pozitívne pôsobí na kožné ochorenia, choroby dýchacích ciest, bolesti kĺbov a chrbta a pobyt tu pomohol tisícom návštevníkom. V tomto areáli nájdete aj Wellness centrum Aquamarín s 9 bazénmi a množstvom vodných atrakcií (vírivky, trysky, fontánky, vonkajšie aj vnútorné bazény a bohaté wellness).

Veľký Meder

Aj keď ide o pomerne malé mestečko, jeho história presahuje 900 rokov. Je to miesto, kde sa snúbi kúpeľníctvo, turistika a príroda. Populárny je predovšetkým pre termálne kúpele Thermal Corvinus, medzi jeho pozoruhodnosti patrí aj zbierka predmetov z každodenného života miestnych sedliakov, ktorá sa nachádza v najstaršom dome mesta. V okolí sa vydajte k Číčovskému mŕtvemu ramenu alebo do chránenej oblasti Dropie.

Komárno

Komárno je nielen najjužnejším, ale aj najnižšie položeným miestom v Slovenskej republike. Od svojho maďarského náprotivku ho delí len rieka Dunaj. Do maďarského mesta Komárom sa teda dostanete jednoducho len prejdením alžbetínského mostu, ktorý tieto dve mestá spája. Komárno je vďaka svojej polohe a klíme ideálnym miestom na letnú dovolenku, čo dokazuje i veľký počet rekreačných stredísk v meste a jeho blízkom okolí. Pri jeho návšteve nezabudnite na známe Nádvorie Európy a starú nedobytnú Komárňanskú pevnosť.

Penzión Žitava

Hlavná 5, Dvory nad Žitavou
Slovenská republika

+421 356 450 535

recepcia@penzionzitava.sk

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je bezbariérový
Domáci maznáčik
Maznáčik za poplatok 4 €/noc malé plemená, 8 €/noc veľké plemená
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,88/5
Celkom 8 hodnotení