Užite si pobyt v Kutnej Hore vo dvojici alebo s celou rodinou. V Hoteli Mědínek *** sa tešte na chutné raňajky formou bufetu, dvojchodové večere a vstup do wellness centra s vírivkou aj saunou. Počas dovolenky určite zavítajte do chrámu sv. Barbory a Vlašského dvora, do ktorých máte pri niektorých variantoch vstup v cene.

O ubytovaní

Hotel Mědínek *** sa nachádza priamo v historickom centre mesta Kutná Hora, ktoré je známe ťažbou striebra a je súčasťou kultúrneho dedičstva UNESCO. O pamiatky z čias gotiky, renesancie, baroka aj novších slohov tak tu naozaj nebude núdza. Za pár minút chôdze dôjdete napríklad k zachovalému hradu Vlašský dvůr (250 m), ku gotickej pevnosti Hrádek (600 m), do múzea striebra (500 m) a k slávnemu Chrámu svätej Barbory (1 km). Nové poznatky a dojmy načerpáte aj pri prehliadke Českého múzea striebra (400 m) alebo Galérie Stredočeského kraja (600 m), perličkou pre filmových nadšencov je potom Aliens vs Predators Museum (230 m) s expozíciou venovanou postavám z najobľúbenejších sci-fi trhákov.

Chcete sa na dovolenke aj trochu rozhýbať? Vydajte sa smerom k rieke Vrchlice, na jej brehu čaká Športový areál Klimeška (900 m) s krytým bazénom, letnou plavárňou, bobovou dráhou, športovou halou, skateparkom a zimným štadiónom s ľadovou a inline plochou na korčuľovanie. V okolí Kutnej Hory vedie aj množstvo turistických trás rôznej náročnosti pre pešie aj cyklistické výlety. Medzi obľúbené turistické ciele patrí zrúcanina hradu Sion (10 km), zámok Kačina (8 km) alebo skaly pri Malešove (7 km), ktoré sú rajom pre horolezcov. Nevynechajte ani návštevu Kostnice v Sedleci (3,7 km).

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v dvojlôžkovej izbe typu Superior alebo v rodinnej izbe. Všetky izby sú vybavené satelitnou televíziou, fénom, WiFi pripojením, vlastnou kúpeľňou a samostatnou toaletou. Izby typu Superior poskytujú navyše väčšie postele, minibar a zázemie na prípravu čaju a kávy. Rodinná izba zase pohodlne ubytujte rodinu až s 3 deťmi.

Na čom si pochutnáte?

Ráno si pochutíte na raňajkách vo forme bufetu. Cez deň si môžete z hotelovej reštaurácie objednať pokrmy českej aj medzinárodnej kuchyne. Kávu alebo osviežujúci nápoj vám radi pripravia v štýlovom lobby bare. Vzhľadom na polohu priamo v centre mesta sa v okolí hotela nachádza veľa kvalitných reštaurácií, barov, kaviarní a vinární.

Kde budete relaxovať?

Po výletoch si zaslúžite oddych v hotelovom wellness centre, ktorého súčasťou je vírivka, sauna a zóna s pohodlnými ležadlami. Zarelaxovať môžete tiež pri príjemnej masáži.

Cestujete s deťmi?

Deti si užijú veľa zábavy v detskom kútiku, ktorý je súčasťou reštaurácie.

Hotel Mědínek ***

Hotel Mědínek ***

Palackého náměstí 316, , Kutná Hora
Česká republika

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:30
Check Out
do 10:30
Domáci maznáčik
500 Kč/pobyt
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnosť
Prednášková sála
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
100 m
Zastávka
0,5 km

Tipy na výlet

Kutná Hora

Kutná HoraTip na výlet

Kutná Hora je zapísaná na Zozname UNESCO a aj keď sa v nej žiadny hrad ani zámok nenachádza, ponúka toho toľko, že vám jedna návšteva nebude stačiť. Kutná Hora bola v minulosti, ako už názov napovedá, spätá s kutím striebra. V stredoveku išlo preto o jedno z najvýznamnejších českých miest. To je dôvod, prečo tu nájdete veľké množstvo pamiatok, ktoré dopĺňajú početné kaviarne a reštaurácie.

Čo nevynechať pri návšteve Kutnej Hory?

  • Chrám svätej Barbory
  • Kostnicu v Sedlci
  • Katedrálu Nanebovzatia Panny Márie a svätého Jána Krstiteľa
  • Pri prechádzke historickým jadrom mesta si prezrite Kamennú fontánu, Morový stĺp, kostol sv. Jana Nepomuckého, Kamenný dom, Dačického dom s interaktívnou expozíciou o pamiatkach UNESCO a Hrádek - České múzeum striebra.

Kutná Hora ponúka aj niekoľko náučných chodníkov vhodných pre peších i cyklistov. Odporúčame tzv. Kráľovskú prechádzku, ktorá ponúka úchvatný pohľad na panorámu mesta alebo náučný chodník Okolo Kutnej Hory.

Viac informácií
Chrám svätej Barbory
Chrám svätej Barbory
Kostnica v Sedlci
Kostnica v Sedlci
Sázavský kláštor
Sázavský kláštor