Hotel Mědínek ***

Hotel Mědínek ***

Palackého náměstí 316,, Kutná Hora
Česká republika

Prevádzkuje spoločnosť:
LH Hotels & Resorts s.r.o. IČ: 06341969


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:30
Check Out
do 10:30
Domáci maznáčik
za 350 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnosť
Prednášková sála
Minibar
Fén
Wellness

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
100 m
Zastávka
0,5 km

O ubytovaní

Hotel Mědínek *** sa nachádza priamo v historickom centre mesta Kutná Hora, ktoré je známe ťažbou striebra a je súčasťou kultúrneho dedičstva UNESCO. O pamiatky z čias gotiky, renesancie, baroka aj novších slohov tak tu naozaj nebude núdza. Za pár minút chôdze dôjdete napríklad k zachovalému hradu Vlašský dvůr (250 m), ku gotickej pevnosti Hrádek (600 m), do múzea striebra (500 m) a k slávnemu Chrámu svätej Barbory (850 m). Nové poznatky a dojmy načerpáte aj pri prehliadke Českého múzea striebra (400 m) alebo Galérie Stredočeského kraja (600 m), perličkou pre filmových nadšencov je potom Aliens vs Predators Museum (230 m) s expozíciou venovanou postavám z najobľúbenejších sci-fi trhákov.

Chcete sa na dovolenke aj trochu rozhýbať? Vydajte sa smerom k rieke Vrchlice, na jej brehu čaká Športový areál Klimeška (900 m) s krytým bazénom, letnou plavárňou, bobovou dráhou, športovou halou, skateparkom a zimným štadiónom s ľadovou a inline plochou na korčuľovanie. V okolí Kutnej Hory vedie aj množstvo turistických trás rôznej náročnosti pre pešie aj cyklistické výlety. Medzi obľúbené turistické ciele patrí zrúcanina hradu Sion (10 km), zámok Kačina (8 km) alebo skaly pri Malešove (7 km), ktoré sú rajom pre horolezcov. Nevynechajte ani návštevu Kostnice v Sedleci (3,7 km).

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v pohodlnej dvojlôžkovej izbe typu Superior. Všetky izby sú vybavené satelitnou televíziou, fénom, WiFi pripojením, vlastnou kúpeľňou s vaňou alebo sprchovacím kútom a samostatnou toaletou. Výhodou sú veľké postele, minibar a zázemie na prípravu čaju a kávy.

Na čom si pochutnáte?

V útulnej reštaurácii si pochutnáte na špecialitách českej i medzinárodnej kuchyne. Kávu alebo osviežujúci nápoj vám radi pripravia v štýlovom lobby bare. Vzhľadom k polohe priamo v centre mesta sa v okolí nachádza mnoho kvalitných reštaurácií, barov, kaviarní a vinární.

Kde budete relaxovať?

Po výletoch si zaslúžite odpočinok v hotelovej wellness zóne, ktorej súčasťou je vírivka, fínska sauna, infrasauna zo severského smreka a odpočinková zóna s pohodlnými ležadlami. Wellness zóna je privátna, vhodná maximálne pre 4 osoby, pri relaxácii tak budete mať úplný pokoj a súkromie. Celý zážitok môžete ešte vylepšiť profesionálnou masážou, doprajte si napríklad masáž lávovými kameňmi alebo medovú detoxikačnú masáž.

Cestujete s deťmi?

Deti si užijú veľa zábavy v detskom kútiku, ktorý je súčasťou reštaurácie.

Overené Travelkingom

“Hotel Mědínek sa nachádza priamo v centre Kutnej Hory, takže všetky skvelé pamiatky sme mali doslova pár krokov. Veľkou výhodou je aj vlastné parkovisko. Izby majú zastaralejšie vybavenie, ale postele boli komfortné a čisté. Na raňajky sa podáva štandardná ponuka jedál a myslím, že sa vybrať dá. Príjemný je tiež Lobby bar, kde si môžete dať nápoj alebo niečo dobré. Na relaxáciu slúži wellness s vírivkou a saunou, to však malo počas nášho pobytu nejaký problém a šíril sa v ňom nepríjemný zápach.”

Nikol Chrástová - Marketingový tím
Osobne overené v: Októbri 2023