Doprajte si pobyt plný odpočinku v Mariánskych Lázňach. Ubytovaní budete v Hoteli Richard ****, ktorý má vlastné wellness centrum s bazénom a vírivkou. Tešte sa na procedúry ako sú masáže, zábaly, inhalácie, ale aj na chutnú polpenziu, olovrant a aperitív na privítanie.

Mariánské Lázně Tip na výlet

V Mariánskych Lázňach vás čakajú preslávené kúpeľné parky a kolonády, nádherné architektonické budovy, veľa kultúrneho aj spoločenského vyžitia a predovšetkým niekoľko desiatok liečivých prameňov. Najznámejšími sú Ferdinandov, ktorý bol tiež úplne prvým využívaným prameňom, ďalej Lesný prameň a Ambrožov. K pitným kúram slúžia pramene Krížový, Karolínin a Rudolfov. Mariánské Lázně sa vždy tešili obľube slávnych osobností a šľachty. Za zmienku stojí napríklad anglický kráľ Eduard VII alebo skladateľ J. W. Goethe. Dnes sú druhými najväčšími českými kúpeľmi.

Čo patrí medzi skvosty Mariánskych Lázní?

  • Spievajúca fontána
  • Hlavná kúpeľná kolonáda (Kolonáda Maxima Gorkého)
  • Kolonáda Ferdinandovho prameňa

Navštívte tiež Park Boheminium. Môžete tu obdivovať miniatúry českých pamiatok. K prechádzkam sú ideálne Skalníkovi sady, park u Lesného prameňa alebo vychádzková trasa Kráľovská cesta.

Ak sa chcete vydať na výlet mimo mesto, odporúčame hrad Loket alebo hrad a zámok Bečov nad Teplou, kde sa nachádza relikviár svätého Maura.

Viac informácií

Odpočinok v Mariánskych Lázňach

Hotel Richard **** nájdete v Mariánskych Lázních pri vstupe do kúpeľných parkov a lesov, a priamo oproti historickému kostolu. K hlavnej kolonáde s liečivými prameňmi a Spievajúcej fontáne je to 700 metrov. Na výlet sa vyberte do Slavkovského lesa či na zámok Kynžvart.

Ubytovaní budete v jednej z 56 dvojlôžkových izieb či zo 2 jednolôžkových izieb. Každá izba má satelitnú televíziu, telefón, trezor, minibar a vlastnú kúpeľňu s fénom a sprchou či vaňou.

V hotelovej reštaurácii sa zameriavajú na českú i zahraničnú kuchyňu. Tešte sa na raňajky formou bufetu, olovrant (polievka, šalát, pečivo) a chutné večere, ktoré sú buď formou bufetu, alebo servírované ako súčasť galavečera.

Wellness a liečebné procedúry

Za odpočinkom sa vydajte do wellness centra, ktoré je vybavené krytým bazénom, vírivkou, saunu a fitness štúdiom. V modernej rehabilitačnej časti si doprajte jednu z populárnych procedúr - masáže, kúpele, elektroliečbu, inhalácie, oxygenoterapiu a ďalšie. Súčasťou liečby je aj pitná kúra liečivých prameňov.

Hotel Richard ****

Ruská 487/28, Mariánské Lázně
Česká republika

+420 354 696 111

recepce@hotelrichard.com

Check in
od 14:00
Check out
do 11:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik po dohovore za poplatok 250 Kč/noc + 500 Kč za čistenie
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie za poplatok 100 Kč (pred hotelom) - 200 Kč (v garáži)/deň

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Kúpele
Reštaurácia
Fitness
Konferenčná miestnost

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,5 km
Vzdialenosť od kúpelov
10 m
Zastávka
60 m

Tipy na výlet

Spievajúca fontána

Už ste počuli fontánu spievať? Tá, ktorá sa nachádza na kolonáde Maxima Gorkého to vie! Prvýkrát sa rozoznela 30.4.1986 tónmi zo skladby Petra Hapku. Od tej doby tu vďaka prúdom a pramienkom z trysiek môžete každú nepárnu hodinu zažiť jedinečný hudobný zážitok. Predstavenie je vo večerných hodinách doplnené aj o scénické osvetlenie. V okolí fontány nájdete niekoľko monumentov a tiež Krížový, Rudolfov a Karolínin prameň. Slávnostné zahájenie je vždy 30. apríla o 21.00 hodín a ukončenie predstavenia je na prelome októbra a novembra.

Miniaturpark Boheminium

Pozrite sa na dokonalé makety významných pamiatok Českej republiky. V miniaturpark Boheminium nájdete hrady, mosty, katedrály a mnoho ďalšieho. Všetky modely sú vyhotovené v jednotnej mierke 1:25, vďaka ktorému uvidíte exponáty tak, ako by ste ich pozorovali z lietadla vo výške asi 200 m. Park má otvorené po celý rok, vrátane sviatkov a víkendov a je prístupný okrem iného aj lanovkou. Park sa nachádza na vrchu Krakonoš a je obklopený lesmi a lúkami. Je to teda ideálne miesto pre príjemnú prechádzku v prírode.

Ferdinandov prameň

Najstarším využívaným prameňom Mariánskych Lázní je Ferdinandov. Pomenovaný bol po kráľovi Františkovi I., ktorý ho dal v 16. storočí prvýkrát preskúmať. Celkovo má prameň 7 výverov. Jeho klasicistickú kolonádu s fontánou nájdete v udržiavanom kúpeľnom parku. Pramene sa plne využívajú pre pitné kúry a k príprave uhličitých kúpeľov. Tie pitné sa potom plnia do fliaš s názvom "Excelsior".