Rezort Montania **** je moderný areál obklopený prekrásnou prírodou Jizerských hôr. Uprostred lesov a na brehu vodnej nádrže Souš si dokonale oddýchnete tiež vďaka útulným dreveným interiérom i exteriérom Montania. Výborná polpenzia z kvalitných surovín, bar a posedenie pri krbe v rustikálnej reštaurácii alebo fínskej sauna dotvára prvotriedne, dalo by sa povedať alpské ubytovanie, ktoré si zamilujete.

Luxusné ubytovanie s vôňou dreva

Bezkonkurenčný lesný Resort Montania **** na brehu priehrady Souš objavíte blízko Desné v Jizerských horách. Ďaleko to ale nie je ani do Krkonôš. Montania je tak ideálnym východiskovým bodom pre turistiku, cyklistiku a v zime lyžovanie alebo bežkovanie v oboch slovenských pohoriach.

Dostatočne nabažiť sa nebudete môcť ani útulných izieb s krásnymi výhľadmi do upokojujúcej prírody, s pohodlnými kreslami a nábytkom z masívu. Drevo v rôznych podobách je zjednocujúcim prvkom rezortu. Jednotlivé budovy majú unikátny drevený obklad, interiéry sa zase chvália podlahami z olejovaného dreva, stenami obloženými drevenými materiálmi i doplnkami a dekoráciami.

Dôkladný ničím nerušený relax uprostred prírody

Bohaté kontinentálne raňajky sa podávajú v rustikálnej reštaurácii s celodennou prevádzkou. Večer si pochutnáte na menu s tromi chodmi a iste oceníte aj bar, posedenie pri krbe a vináreň alebo fínsku saunu.

V rezorte sa nachádza tiež luxusná večerná reštaurácia s panoramatickým výhľadom na vodnú hladinu priehrady Souš a jej okolie. A pretože pokrytie mobilného i dátového signálu je uprostred hlbokých Jizerských lesov takmer nulové, čaká vás v Resorte Montania **** dokonalý sústredený odpočinok.

Jizerské hory sú už vyhláseným rajom pre bežkárov. Priamo pred hotelom môžete nastúpiť na Jizerskú magistrálu. S lyžami alebo snowboardom sa vydajte do blízkeho Ski areálu Tanvaldský Špičák za Desnou alebo rovno do Harrachova na Čertovu horu.

Tipy na výlet

Ski areál Tanvaldský Špičák

Užite si skvelý deň v najväčšom lyžiarskom stredisku Jizerských hôr. Na deviatich zjazdovkách sa tu zabavia malí aj veľkí, ktorí si podľa svojich schopností vždy môžu vybrať, či zvolia istotu rovnejšieho terénu, alebo sa vrhnú strmhlav po najprudšej zjazdovke. Okrem klasických tratí je k dispozícii detské ihrisko a milovníkov freestyle jazdy na snowboarde a lyžiach nepochybne poteší snowpark. Celkovo tak na vás čaká až 8 km zjazdoviek, pohodlná sedačková lanovka aj požičovňa lyží a ski servis.

Ski areál Harrachov - Čertova Hora

Ski areál Harrachov - Čertova Hora nájdete v západnej časti Krkonôš. Ide o jedno z najnavštevovanejších lyžiarskych centier v Čechách. Na Čertovej hore sa môžu lyžiari tešiť na štyri zjazdovky s celkovou dĺžkou 6,5 km, sedačkové lanovky a perfektne upravený povrch. V blízkych areáloch Zákoutí a Amálka je priestor venovaný predovšetkým deťom, nájdete tu lyžiarsku školu aj nenáročný svah na večerné lyžovanie.

Priehrada Souš

Vodná nádrž Souš alebo tiež Soušská priehrada bola postavená v rokoch 1911 - 1915 a od roku 1974 slúži ako zásobáreň pitnej vody. Okolie je ideálne na prechádzky a turistiku, počas zimy potom na bežky. Neďaleko na rieke Bílá Desná nájdete aj zvyšky pretrhnutej priehrady, okolo ktorej vedie náučný chodník a prejsť sa môžete aj po jej pôvodnom dne.

Montanie Resort ****

Soušská 791, Desná III.
Česká republika

+420 483 383 265

montanie@montanie.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 11:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je čiastočne bezbariérový
Domáci maznáčik
Maznáčik povolený za poplatok 500 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie povolené