Rezort Montania **** je moderný areál obklopený prekrásnou prírodou Jizerských hôr. Uprostred lesov a na brehu vodnej nádrže Souš si dokonale oddýchnete tiež vďaka útulným dreveným interiérom i exteriérom Montania. Výborná polpenzia z kvalitných surovín, bar a posedenie pri krbe v rustikálnej reštaurácii alebo fínskej sauna dotvára prvotriedne, dalo by sa povedať alpské ubytovanie, ktoré si zamilujete.

O ubytovaní

Bezkonkurenčný lesný Resort Montania **** na brehu priehrady Souš objavíte blízko Desné v Jizerských horách. Ďaleko to ale nie je ani do Krkonôš. Montania je tak ideálnym východiskovým bodom na turistiku, cyklistiku a v zime lyžovanie alebo bežkovanie v oboch českých pohoriach - zjazdovému lyžovaniu sa môžete venovať priamo v Desné (5 km) či neďalekom Harrachove (13 km). Priamo pred hotelom nájdete hladkú asfaltovú cestičku pre in-line korčuliarov.

Okrem klasických výletných tipov ako vyhliadka Štěpánka (8,7 km), Mumlavské vodopády (13,3 km) či Čertova hora (17,4 km) sa vydajte na horskú chatu Smědavu (7,4 km), ktorá je v tunajších lesoch a hájoch známa (nielen) svojimi čučoriedkovými knedlíkmi.

Kde budete spať?

Dostatočne nabažiť sa nebudete môcť ani útulných izieb s krásnymi výhľadmi do upokojujúcej prírody, s pohodlnými kreslami a nábytkom z masívu. Drevo v rôznych podobách je zjednocujúcim prvkom rezortu. Jednotlivé budovy majú unikátny drevený obklad, interiéry sa zase chvália podlahami z olejovaného dreva, stenami obloženými drevenými materiálmi i doplnkami a dekoráciami.

Na čom si pochutnáte?

Bohaté kontinentálne raňajky sa podávajú v rustikálnej reštaurácii s celodennou prevádzkou. Večer si pochutnáte na menu s tromi chodmi a iste oceníte aj bar, posedenie pri krbe a vináreň. V rezorte sa nachádza tiež luxusná večerná reštaurácia s panoramatickým výhľadom na vodnú hladinu priehrady Souš a jej okolie.

Kde budete relaxovať?

Fínska sauna už na vás čaká! A pretože pokrytie mobilného i dátového signálu je uprostred hlbokých Jizerských lesov takmer nulové, čaká vás v Resorte Montania **** dokonalý sústredený odpočinok.

Montanie Resort ****

Soušská 791 , Desná III.
Česká republika

+420 483 383 265

montanie@montanie.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
Maznáčik povolený za poplatok 500 Kč/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Sauna
Reštaurácia
Detský kútik
Detské ihrisko
Úschovňa bicyklov
Lyžiareň
Konferenčná miestnosť

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od jazera
50 m
Zástavka
1,1 km
Zjazdovka
1,8 km

Tipy na výlet

Krkonošský národný park Tip na výlet

Jeden z českých najkrajších národných parkov bol vyhlásený 17. mája 1963. Nekonečné možnosti pešej i cykloturistiky uspokoja zdatných športovcov aj každého, kto túži po pokojnej prechádzke nádhernou krkonošskou prírodou. Bohatý kultúrny život miestnych stredísk ponúkne odpočinok vašim nohám a zamestná vašu hlavu. Tak či tak, Krkonoše sú ideálnym miestom pre výlet. Nasajte čerstvý horský vzduch a užívajte si chvíle pokoja i zábavy.

Najväčšie lákadlá Krkonôš:

  • najvyššia hora Českej republiky Sněžka
  • Mumlavský vodopád
  • Chodník korunami stromov Krkonoše
  • Nevynechajte ani Čiernohorské rašeliniská, Krkonošské múzeum v Jilemnici, prechádzku k prameňu Labe a Labský vodopád.

Medzi najvýznamnejšie obce Krkonôš patrí Harrachov, Janské Lázně, Jilemnice, Špindlerův Mlýn, Vrchlabí, Pec pod Sněžkou či Rokytnice nad Jizerou. V Jánskych Lázňach si môžete užiť prechádzky po miestnej kolonáde alebo sa vyviezť kabínovou lanovou na vrchol Čiernej hory. V Harrachove navštívte múzeum skla a v Špindlerovom Mlýne zamierte za relaxáciou do aquaparku.

Viac informácií
Vodopády Černé Desné
Vodná nádrž Josefův Důl
Harrachov