Kam do Krkonôš, aby ste toho videli čo najviac? Ubytujte sa v Hoteli Tetřívek v Peci pod Sněžkou a budete to mať kúsok k lanovke na Sněžku a k mnohým ďalším atrakciám. V cene pobytu máte aj polpenziu.

Rozhľadňa Černá hora Tip na výlet

Rozhľadňu s príznačným názvom Panorama, z ktorej máte výhľad napríklad až na Praděd alebo hrad Bezděz, nájdete na Černej Hore vo výške 1 289 m n. m. Na rozhľadňu môžete vyjsť cca 5 kilometrovou túrou z Jánských Lázní alebo z Pece pod Sněžkou. Na vrchol vás ale vyvezie tiež kabínová lanovka, ktorá je v prevádzke celoročne. Ďalším cieľom potom môže byť napríklad 3,5 km dlhý náučný chodník okolo Černohorského rašeliniska až k ďalšej vyhliadkovej veži.

Pobyt v útulnom hoteli v Peci pod Sněžkou

Hotel Tetřívek sa nachádza v obľúbenom krkonošskom stredisku Pec pod Sněžkou. Čakajú váš útulné dvoj až štvorlôžkové izby s vlastným sociálnym zariadením, na izbu je možné umiestniť tiež satelitný TV.

Polpenzia sa podáva v hotelovej reštaurácii, tešte sa na raňajky formou bufetu a večere s výberom z dvoch až troch hotových jedál. Reštaurácia disponuje krbom, letnou terasou a WiFi pripojením.

Vyžitie a výlety v okolí

Samotné stredisko Pec pod Sněžkou ponúka vyžitie napríklad v lanovom parku či na bobovej dráhe Relaxparku, na bowlingu alebo v malej ZOO Kolínská Bouda. Vydajte sa tiež na Chodník korunami stromov Krkonoše v Jánskych kúpeloch alebo rovno na Sněžku. K lanovke na Sněžku to máte len asi 2 kilometre.

Hotel Tetřívek

Velká Úpa 158, Pec pod Sněžkou
Česká republika

+420 499 736 242

hotel.tetrivek@tiscali.cz

Check in
od 16:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 100 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Kolkáreň
Lyžiareň

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
2,2 km
Zastávka
0,3 km
Zjazdovka
0,7 km

Tipy na výlet

Pec pod Snežkou

Dnešné známe horské stredisko pod najvyššou českou horou vzniklo pôvodne ako banícka osada pre ťažbu kovov. V Peci pod Snežkou na vás dnes čakajú úchvatné panorámy okolitých hôr, ale aj nespočetné množstvo možností na aktívne trávenie voľného času a relaxu. Okrem zimných radovánok všetkého druhu a slnečných letných túr sa tu môžete tešiť na bobovú dráhu, relax park a lanový park plný zábavy a adrenalínu alebo jumpark.

Krkonošský národný park

Jeden z českých najkrajších národných parkov bol vyhlásený 17. mája 1963. Nekonečné možnosti pešej i cykloturistiky uspokoja zdatných športovcov aj každého, kto túži po pokojnej prechádzke nádhernou krkonošskou prírodou. Bohatý kultúrny život miestnych stredísk ponúkne odpočinok vašim nohám a zamestná vašu hlavu. Tak či tak, Krkonoše sú ideálnym miestom pre výlet. Nasajte čerstvý horský vzduch a užívajte si chvíle pokoja i zábavy.

Česká pošta na Sněžke

Česká pošta na vrchole najvyššej hory Sněžky (1 603 m n. m.) je jednoznačne najvyššie umiestnenou stavbou v Čechách. Využite unikátnu príležitosť a pošlite napríklad pohľadnicu alebo list z tohto unikátneho miesta. Po výstupe sa môžete tešiť aj na občerstvenie a predovšetkým vyhliadkovú terasu na streche pošty s nádherným výhľadom na Česko aj Poľsko. Poštové smerovacie číslo Sněžky je 542 91.