Ubytovanie v horách so skvelou polpenziou

Sport hotel Dolní Morava *** stojí v malebnej horskej oblasti Králického Sněžníku na pomedzí Orlických hôr a Jeseníkov v obci Dolní Morava. Ubytovaní budete v útulných izbách typu Standard s TV a vlastnou kúpeľňou.

V hotelovej reštaurácii vás čakajú najrôznejšie regionálne pokrmy. Reštaurácia používa vo veľkej miere lokálne suroviny od pečiva a zeleniny z Králík až po bylinky z vlastnej záhradky.

Neobmedzené wellness pre vás

Maximálnej relaxácie sa vám dostane v hotelovom wellness. V bazéne s rozmermi 9 x 4 metre si pohodlne zaplávate a uvoľníte sa vo vírivke určenej až pre osem osôb. Masáž svalov prúdmi bubliniek príde vhod najmä po náročnejšom dni naplnenom turistikou.

Ďalej je k dispozícii fínska sauna a ponuka masáží na objednanie. Hotelový masér má mnohoročnú prax a poskytne vám klasickú či športovú masáž.

Dodatočné info

 • Po zakúpení pobytu si rezervujte termín u ubytovacieho zariadenia (recepce@sporthoteldm.cz, +420 602 785 999). K záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný len s platnou rezerváciou a pri nástupe je nutné preukázať sa vytlačeným kupónom.

 • S rezerváciou vám ochotne pomôže naša zákaznícka podpora (+421 233 006 990, info@travelking.sk). Stačí nám len zaslať číslo kupónu, meno, počet osôb a termín pobytu.

 • Príplatky za deti sa platia až na mieste.

 • Dieťa do 2,9 rokov zdarma bez nároku na lôžko a stravu.

 • Dieťa do 11,9 rokov 690 Kč/noc na lôžku vrátane polpenzie a wellness.

 • Príplatky sa platia až na mieste.

 • Víkendový príplatok 500 Kč/kupón. Neplatí sa v sezóne 1.7. - 30.8.

 • Sviatočný príplatok (5.7., 6.7., 28.10.) 250 Kč/osoba/noc.

 • Sezónný príplatok (1.7. - 30.8.) 200 Kč/osoba/noc.

 • Kupóny je možné do 14 dní od zakúpenia vrátiť, pokiaľ termín nebol rezervovaný v hoteli.

 • Check in od 15:00 hodín, check out do 10:00 hodín

 • Domáci maznáčik za poplatok 250 Kč/noc

 • Hotel je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou je možná

Hodnotenie od zákazníkov

Vynikajúce (Petr B.)

Moc se nám v hotelu líbilo. Všude čisto, jídlo výborné, veškerý personál milý a ochotný. Ocenili jsme vnitřní bazén a dcera venkovní atrakce pro děti i vnitřní dětský koutek. Pokoj jsme měli dvoulůžkový, není sice nijak prostorný, zato moderně zařízený a moc se hodil sušák na prádlo. Za tři dny pobytu jsme zdaleka nestihli všechny zážitky, které Dolní Morava nabízí, takže se těšíme i na příště :).

Vynikajúce (Jiří U.)

Pobyt na Dolní Moravě v hotelu Sport jsme byli, velmi spokojení. Výborná kuchyně, ochotný personál. Pan provozní je příkladem. Obdrželi jsme vše co sliboval kupon. Malý problém byl pouze s dodržením termínu masáží, ale nakonec nám bylo vyhověno, dle přání. Rozhodně doporučujeme výšlap na stezku v oblacích a park s mamutem.

Vynikajúce (Stanislav B.)

Prostředí hotelu, ochota personálu i pana šéfa, výborná strava (možnost výběru), wellness vše super. Doporučuji Stezku v oblacích. Pro děti Mamutíkův vodní park, Pískový svět. Lanová dráha pro zdatnější je taky super. Doporučuji všem.

Tipy na výlet

Chodník v oblakoch Dolní Morava

Chodník v oblakoch Dolní Morava

Od roku 2015 môžete na Dolnej Morave navštíviť unikátnu stavbu, ktorá vám prináša exkluzívny zážitok a tiež neopakovateľný výhľad na Jeseníky a okolie. V 1 116 metroch nad morom tu začína chodník v oblakoch, ktorý vás vynesie vysoko nad koruny stromov. Pripravených je tu niekoľko atrakcií ako oddychová sieť, rukáv, hniezda alebo tunel na lávke. Z vrchu 55 metrovej vyhliadky sa potom tí odvážni môžu naspäť bezpečne zviezť nerezovým tobogánom s okienkami. Chodník je otvorený celoročne.

Králický Sněžník

Králický Sněžník

Národná prírodná rezervácia Králický Sněžník bola vyhlásená v roku 1990 a po náučnom chodníku z Dolnej Moravy na vrchol na vás čaká mnoho zaujímavostí. Symbolom Králického Sněžníku, ktorý sa nachádza neďaleko 1 424 metrov vysokého vrcholu, je napríklad kamenná socha sloníčaťa alebo prameň rieky Moravy. Okrem krásneho výhľadu na okolité české a poľské vrchy vás tiež môže tešiť, že stojíte na mieste, odkiaľ odteká voda do hneď troch svetových morí - Čierneho, Baltického a Severného.

Rokytnice v Orlických horách

Rokytnice v Orlických horách

Mesto Rokytnice je jednou z brán Orlických hôr a dnes je významným letným aj zimným rekreačným strediskom. Zastaviť sa tu teda určite oplatí. K videniu tu je kostol Najsvätejšej Trojice alebo Zámok Rokytnice, ktorý tu dal vystavať rod Mauschwitzovcov. Ďalej je tu interaktívne Múzeum Sýpka a v letných mesiacoch tu nájdete prírodné kúpalisko. Cez zimu potom mestu vládnu zimné športy.