Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa čoho pobyty overujeme?

Každý pobyt označený nálepkou Osobne overené musí spĺňať aspoň 2 z 3 kritérií:

  • Pobyt overil člen Travelking tímu

    Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
  • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

    Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
  • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

    Veríme, že pokiaľ sa k pobytu zákazníci vracajú i po stýkrát, je skutočne kvalitný.

Veľkonočné trhy u nás a vo svete alebo privítanie príchodu jari

Veľká noc je významným kresťanským sviatkom, ale tiež obdobím ľudových tradícií, ktoré súvisia s vítaním jari. Ak si chcete užiť veľkonočnú atmosféru, vydajte sa na niektorý z veľkonočných trhov či jarmokov.
Veľkonočné trhy u nás a vo svete alebo privítanie príchodu jari

Veľkonočné trhy na Slovensku

Veľkonočné trhy

Bratislava

Bratislavu raz za rok obklopí výzdoba z ručne pletených korbáčov zdobených stužkami a maľované kraslice. Okrem veľkonočnej nálady so sebou trhy prinesú ľudové tradície, ukážky remesiel, workshop ľudového tanca či vystúpenia detských súborov a samozrejme dobré jedlo aj pitie. Dajte si veľkonočnú plnku, trdelník a na zapitie trebárs miestne víno. Nechcete si to nechať ujsť? Tak si naplánujte pobyt v Bratislave na 10.4. až 13.4.

Púchov

Tradičný veľkonočný jarmok plný remeselných výrobkov aj typických pochúťok môžete navštíviť i v Púchove. Ak ho nechcete zmeškať, vyrazte do Púchova 28.3.


A ďalšie...

Ktoré ďalšie veľkonočné trhy na Slovensku stoja za návštevu? Napríklad ľudovo ladený jarmok v Brezne, ktorý môžete navštíviť 7.4. až 9.4. Veľkonočný jarmok s remeselnými trhmi sa koná aj v Dolnom Kubíne - zavítajte naň už od 23.3. do 24.3.


Veľkonočné trhy v Česku

Veľkonočné trhy

Praha

Najväčšie veľkonočné trhy u našich susedov sa každoročne organizujú v Prahe na Václavskom námestí, Staromestskom námestí aj námestí Republiky, tento rok začínajú 28.3. a končia 19.4. Sú tak obľúbené, že ich v roku 2015 zaradil americký denník USA Today na prvé miesto.

Na trhoch je pripravený každodenný kultúrny program, ukážky tradičných remesiel a zvykov a tiež veľa stánkov, kde je možné nakúpiť dekorácie a ďalšie drobnosti. Nechýbajú ani vybrané kulinárske špeciality, ochutnať môžete baránka, medovníčky, ale aj domáce syry, halušky a ďalšie dobroty.


Brno

Veľkonočné slávnosti prebiehajú na Námestí Svobody v rozmedzí 3. - 12.4. Samozrejmosťou je program plný tanca a spevu, vystúpia folklórne zbory aj cimbálovka a tiež stánky - od tradičných korbáčov, veľkonočných kraslíc, cez keramiku až k prútenému tovaru. Ochudobnení nebudete ani o občerstvenie, a ako už sa na južnú Moravu sluší a patrí, tak ani o víno.

Veľkonočné trhy v Európe

Veľkonočné trhy

Viedeň

Umelecky zdobené kraslice, štýlová výzdoba, vyberané lahôdky a k tomu hudobný sprievod a tematický program, práve tak vyzerajú trhy vo Viedni. Vydajte sa na romantické trhy pred zámok Schönbrunn (27.3. - 13.4.), ktoré sa budú páčiť vám aj deťom, sú tu pre ne totiž pripravené dielne, kde si vyrobia zajačikov z marcipánu i rôzne ozdoby. Vydať sa môžete aj na veľkonočný trh Am Hof či na starobylé námestie do centra mesta na Staroviedenské veľkonočné trhy na Freyungu, obidva sa konajú tiež v termíne 27.3. - 13.4.


Krakov

Chcete vyraziť na výlet vo dvojici a užiť si nielen trhy, ale aj romantiku? Zamierte do poľského Krakova a vydajte sa na hlavné námestie Rynek Główny, ktorý sa celoročne pýši historickými domami, pamiatkami a množstvom architektonických skvostov. Na každom rohu je potom útulná kaviareň, cukráreň a neminiete ani zdobené koče ťahané koňmi. Vo veľkonočnom období je tu navyše tematická výzdoba a veľa stánkarov, ktorí ponúkajú poľské špeciality, veľkonočné ozdoby a dekorácie a mnoho ďalších vecí.

Autor článku:

Objavujte Česko s Travelkingom

Vyberajte z jedinečných a overených pobytov

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK