Vianočné trhy v Miskolci

Je len jedno obdobie v roku, kedy je maďarský Miskolc ešte krajší ako inokedy. Na Vianoce sa ulice tohto historického mesta rozsvietia svetelnými reťazami, na námestí sa pýši vianočný strom, na každom rohu vonia varené víno a znejú koledy. Tradičné vianočné trhy v Miskolci sú skutočným zážitkom a niet divu, že sa radia medzi najkrajšie v celom Maďarsku. V centre mesta panuje magická atmosféra sprevádzaná hudbou a sladkou vôňou. Od konca novembra až do Silvestra sa navyše organizujú kultúrne akcie, ktoré čakanie na Ježiška príjemne spestria. Či už ide o koncerty, bábkové predstavenia, rozprávky aj predaj ručne vyrábaných výrobkov, bohatý program vás bude sprevádzať po celú dobu trvania trhov. Tešiť sa môžete, samozrejme, aj na tradičné maďarské pochúťky aj vianočné dobroty.

Najväčším lákadlom sviatočného času v Miskolci je špeciálna vianočná električka, ktorá sa vydáva na jazdu ulicami začiatkom adventu. Už niekoľkokrát bola ocenená ako najkrajšia vianočná električka v celej Európe. V deň, keď sa električka rozbehne a svetlá rozsvietia, sa koná tradičný otvárací sprievod mestom, ktorým začne čarovná sviatočná atmosféra.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Miskolc

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet