Hviezda Büku

Alebo po maďarsky Bükki Csillagda, je obľúbené astronomické a prírodovedné návštevnícke centrum Správy národného parku Bukové hory. Ako jeho plný názov napovedá, toto všestranné centrum sa nachádza priamo uprostred krásnej prírody Bukových hôr a ponúka pestré možnosti zábavy nielen pre deti, ale aj pre celé rodiny. V rámci výstav a interaktívnych atrakcií tu môžete vyskúšať napríklad ďalekohľad vhodný na pozorovanie Slnka, spoznať ďalšie časti Slnečnej sústavy v Planetáriu alebo si ohmatať modely meteoritov. A ani v tomto planetáriu nechýba kupola, kde sa pravidelne premietajú najrôznejšie svetelné show, náučné filmy či vyobrazenia vesmírnych telies a ich zoskupení. Ak by vás tu náhodou prepadol hlad, zaženiete ho v občerstvení AstroBisztró. A potom hor sa za ďalšími zážitkami s virtuálnou realitou! Vôbec nevadí, ak sa tu pri množstve zábavy zdržíte až do večera. Prírodovedecké centrum každý týždeň organizuje nočné pozorovanie hviezd so sprievodným programom, na ktoré odporúčame zakúpiť lístky vopred online. Neprebádané neostane ani krásna príroda národného parku - v okolí Hviezdy totiž vedie Náučný chodník Planet tour, vďaka ktorému sa vaši drobci dozvedia o vesmíre všetko, čo vo vnútri hvezdárne nestihli. Skôr, než vyrazíte na prechádzku, sa ale zastavte v AstroShope, kde si môžete kúpiť suveníry a remeselné výrobky s ochrannou známkou Produkt Národného parku Bukové hory. Vďaka unikátnemu darčeku tak na svoju dovolenku v Maďarsku len tak nezabudnete.

Zobraziť mapu

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet