Zázemie pre vašu dovolenku nájdete v Ambrózia Szálláshely *** s domácou atmosférou, polpenziou a fľašou vína na privítanie. Deti budú nadšené, že je to len pár krokov do Adventure parku alebo k bobovej dráhe. Dospelých zase uchvátia unikátne jaskynné kúpele Miskolctapolca (400 m). Určite nevynechajte ani centrum mesta Miskolce, miestne vianočné trhy či výlet do Národného parku Bukové hory.

O ubytovaní

Hotel Ambrózia Szálláshely *** nájdete v Miskolci, ktoré je tretím najväčším mestom v Maďarsku. Vďaka svojej polohe nadchne milovníkov turistiky, histórie, ale aj tých, ktorí sa na pobyt vydali za relaxáciou. Kam sa vydať priamo v Miskolci? Na vrcholku kopca Avas (7 km) nájdete kúzelný kostolík, ktorý je najstaršou stavbou v meste. Za prechádzku však stojí aj hlavný bulvár, ulica Széchenyi István (7 km), s množstvom obchodov, kaviarní a zaujímavých budov ako je grécky pravoslávny kostol či Národné divadlo. Ak máte radi archeológiu a umenie, nenechajte si ujsť Múzeum Otto Hermana. Pôsobivou pamiatkou je tiež vyrezávaný drevený kostol v transylvánskom štýle. Zaujímavá je tiež úzkorozchodná lesná železnica z roku 1920. Turistická trasa, ktorou vlak jazdí, vedie z Miskolca, cez Lillafüred až do Garadna. S deťmi určite nevynechajte návštevu miestnej Zoologickej záhrady (18 km), adrenalínovú prechádzku na bobovej dráhe či Adventure park.

Na výlet sa určite vydajte na gotický hrad Diósgyör (12 km) pochádzajúci z 13. storočia. V rámci prehliadky uvidíte najväčšiu rytiersku sieň v strednej Európe aj hradnú kaplnku sv. Hedvigy. Pôsobivou stavbou je aj zámocký hotel Palota a jeho visuté záhrady. Palota (19 km) sa nachádza nad jazerom Hámori, v záhradách sú potom krásne potoky, kvety, sochy a tiež najväčší maďarský vodopád Szinva. Bol vybudovaný umelo a je vysoký 20 metrov.

Veľkým lákadlom tejto oblasti je Národný park Bukové hory (15 km), ktorý je najväčším NP v Maďarsku, a neďaleké pohorie Mátra. Obujte si turistické topánky a zdolajte aspoň časť, zo 400 km dlhých turistických trás. Čakajú vás úchvatné výhľady na okolité hory, krasové jazerá aj vodopády. Na dosah je tiež mestečko Lillafüred (20 km) s krasovými jaskyňami, ktoré je možné navštíviť.

Ani v Miskolci ako v iných maďarských mestách nechýbajú termálne kúpele. A nájdete tu hneď dvoje: unikátne jaskynné kúpele Miskolc Tapolca (800 m) a Ellipsum Adventure (800 m). Druhé menované sú však až do odvolania uzavreté. Za relaxáciou aj pamiatkami môžete vyraziť aj do nádherného historického mesta Eger (65 km), ktorý je ideálnym cieľom pre celodenný výlet.

Jedinečné kúzlo má Miskolc v zime, kedy tu prebiehajú populárne Vianočné trhy, počas ktorých vyzerá mesto ako z rozprávky. Počas adventu sa mestom môžete prejsť špeciálnou vianočnou električkou, ktorá bola už niekoľkokrát ocenená ako najkrajšia vianočná električka v celej Európe.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v dvojlôžkovej izbe s výhľadom do záhrady vybavenej televíziou, WiFi pripojením a kúpeľňou.

Na čom si pochutnáte?

Ráno začnete raňajkami vo forme bufetu. Ak vás cez deň prepadne hlad či chuť na niečo dobré, bude vám k dispozícii príjemná hotelová reštaurácia. Pochutnáte si tu predovšetkým na špecialitách maďarskej kuchyne. Večer sa tu podávajú servírované večere.

Ambrózia Szálláshely ***

Ambrózia Szálláshely ***

Görömbölyi út 14 , Miskolc
Maďarsko

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Reštaurácia

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,5 km
Vzdialenosť od kúpeľov
0,5 km
Zastávka
0,4 km

Tipy na výlet

Jaskynné kúpele Miskolctapolca

Jaskynné kúpele MiskolctapolcaTip na výlet

Dôvodom číslo jedna pre návštevu maďarského Miskolca sú unikátne jaskynné kúpele Miskolc Tapolca. Kúpanie v jaskynných zákrutách je naozaj netradičný zážitok sám o sebe, o to viac, keď ste pri tom liečený miestnou unikátnou termálnou vodou s teplotou 29 - 35 °C. Areál s rozlohou 3,6 hektárov je otvorený celoročne a nachádza sa v ňom niekoľko plaveckých, zážitkových bazénov.

V kúpeľoch nájdete:

  • 2 termálne bazény v podzemí s teplotou vody 33 - 35 °C
  • Rímsky bazén v jaskyni
  • Bazén pod hviezdnou oblohou (32 °C) (tzv. "Star Hall)
  • Detský bazén
  • 3 vonkajšie detské bazény
  • Otvorený zážitkový jazerný bazén
  • Otvorený mušľový plavecký bazén

Miestna termálna voda pomáha najmä pri dýchacích ťažkostiach a kĺbových ochoreniach. Celodenný vstup pre dospelú osobu stojí približne 5 700 HUF podľa sezóny.

Viac informácií
Mesto Miskolc
Mesto Miskolc
Rozhľadňa Zsófia v Lillafürede
Rozhľadňa Zsófia v Lillafürede
Lillafüred
Lillafüred