Ambrózia Szálláshely ***

Ambrózia Szálláshely ***

Görömbölyi út 14, Miskolc
Maďarsko

+(36-70) 632-9090

info@ambroziatapolca.hu

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Reštaurácia

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,5 km
Vzdialenosť od kúpeľov
0,5 km
Zastávka
0,4 km

O ubytovaní

Hotel Ambrózia Szálláshely *** nájdete v Miskolci, ktoré je tretím najväčším mestom v Maďarsku. Vďaka svojej polohe nadchne milovníkov turistiky, histórie, ale aj tých, ktorí sa na pobyt vydali za relaxáciou. Kam sa vydať priamo v Miskolci? Na vrcholku kopca Avas (7 km) nájdete kúzelný kostolík, ktorý je najstaršou stavbou v meste. Za prechádzku však stojí aj hlavný bulvár, ulica Széchenyi István (7 km), s množstvom obchodov, kaviarní a zaujímavých budov ako je grécky pravoslávny kostol či Národné divadlo. Ak máte radi archeológiu a umenie, nenechajte si ujsť Múzeum Otto Hermana. Pôsobivou pamiatkou je tiež vyrezávaný drevený kostol v transylvánskom štýle. Zaujímavá je tiež úzkorozchodná lesná železnica z roku 1920. Turistická trasa, ktorou vlak jazdí, vedie z Miskolca, cez Lillafüred až do Garadna. S deťmi určite nevynechajte návštevu miestnej Zoologickej záhrady (18 km), adrenalínovú prechádzku na bobovej dráhe či Adventure park.

V zime si užite vianočné trhy, tie v Miskolci sú jedny z najkrajších v Maďarsku. Okrem tematickej výzdoby vás tu čakajú stánky s ručne vyrábanými výrobkami, dobrým jedlom aj pitím.

Na výlet sa určite vydajte na gotický hrad Diósgyör (12 km) pochádzajúci z 13. storočia. V rámci prehliadky uvidíte najväčšiu rytiersku sieň v strednej Európe aj hradnú kaplnku sv. Hedvigy. Pôsobivou stavbou je aj zámocký hotel Palota a jeho visuté záhrady. Palota (19 km) sa nachádza nad jazerom Hámori, v záhradách sú potom krásne potoky, kvety, sochy a tiež najväčší maďarský vodopád Szinva. Bol vybudovaný umelo a je vysoký 20 metrov.

Veľkým lákadlom tejto oblasti je Národný park Bukové hory (15 km), ktorý je najväčším NP v Maďarsku, a neďaleké pohorie Mátra. Obujte si turistické topánky a zdolajte aspoň časť, zo 400 km dlhých turistických trás. Čakajú vás úchvatné výhľady na okolité hory, krasové jazerá aj vodopády. Na dosah je tiež mestečko Lillafüred (20 km) s krasovými jaskyňami, ktoré je možné navštíviť.

K hlavným lákadlám Miskolca patria aj termálne kúpele. Tie sú tu hneď dvoje – unikátne jaskynné kúpele Miskolc Tapolca a Ellipsum Adventure. Bohužiaľ v súčasnej dobe sú kúpele uzavreté až do odvolania. Zavítať však môžete do Egeru (67 km), kde nájdete Termálne a zážitkové kúpele aj Turecké kúpele. Na dosah sú aj ďalšie termály - Bogács (50 km), Hajdúnánás (90 km), Egerszalók (67 km) či Demjén (84 km).

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v dvojlôžkovej izbe s výhľadom do záhrady vybavenej televíziou, WiFi pripojením a kúpeľňou.

Na čom si pochutnáte?

Ráno začnete raňajkami vo forme bufetu. Ak vás cez deň prepadne hlad či chuť na niečo dobré, bude vám k dispozícii príjemná hotelová reštaurácia. Pochutnáte si tu predovšetkým na špecialitách maďarskej kuchyne. Večer sa tu podávajú servírované večere.