Resla Residence ***

Resla Residence ***

Dolná Resla 2, Banská Štiavnica
Slovenská republika

+421 918 802 995

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Vonkajšie parkovanie 5 €/deň, garáž 6 €/deň

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vírivka
Sauna
Reštaurácia
Detské ihrisko
Lyžiareň
Fitness
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnosť
Fén
Wellness

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,2 km
Zastávka
0,3 km
Zjazdovka
2,8 km

O ubytovaní

Resla Residence *** je historický penzión v centre Banskej Štiavnice, hneď vedľa renesančno-barokovej budovy Klopačka zo 17. storočia. Samotná budova penziónu pochádza už z 15. storočia a radí sa medzi kultúrne pamiatky. Očarí vás nielen exteriér s barokovou a renesančnou výmaľbou a interiér s kamennými klenutými stropmi, ale aj pôsobivý výhľad na prekrásne mesto zapísané na Zozname pamiatok UNESCO.

Vďaka skvelej polohe v centre ide aj o vynikajúci východiskový bod na preskúmavanie Banskej Štiavnice. Len pár krokov od penziónu nájdete Námestie sv. Trojice (350 m) s rovnomenným súsoším, historickú radnicu, ktorej pôvod siaha až do 14. storočia, Komorský dvor – Kammerhof (550 m), vybudovaný v 16. storočí, Starý zámok (400 m) – pôvodne kostol, prestavaný na protitureckú pevnosť, Nový zámok (400 m), Kalváriu (2,4 km) a mnoho ďalšieho.

Užiť si môžete aj výlet do prírody, v okolí na vás čaká Chránená krajinná oblasť Štiavnické vrchy (8,6 km) s horou Sitno (11,1 km), botanická záhrada (800 m) z 19 storočia, prírodná rezervácia Kamenné more(11 km) nad obcou Vyhne, najväčšia svojho druhu vo vulkanickej časti Karpát, alebo arborétum Kysihýbel (3,7 km) z roku 1900 s takmer 300 druhmi drevín, predovšetkým zo Severnej Ameriky. V zime navyše môžete vyraziť aj na zjazdovku neďalekého lyžiarskeho strediska Salamandra Resort (11,1 km).

Kde budete spať?

Residence ponúka ubytovanie v komfortných apartmánoch v modernom aj historickom štýle. Vždy budete mať k dispozícii vlastnú kúpeľňu, televíziu s plochou obrazovkou, WiFi pripojenie a sadu na prípravu kávy a čaju.

  • Apartmány Standard (č. 8, 9 a 13) majú plochu 20 m² a vybavenie v modernom štýle. V každom apartmáne nájdete dvojlôžkovú posteľ, rozkladaciu pohovku a písací stôl.

  • Izby Suite (č. 4 a 6) merajú 40 m² a skladajú sa z 2 miestností - zo spálne s manželskou posteľou a z obývacej izby s rozkladacou pohovkou. Ich interiér je mierne dobový.

  • Apartmány Comfort (č. 10 a 12) ponúknu plochu 25 m², moderný interiér a výhľad na mesto a Kalváriu. Nechýba manželská posteľ, rozkladacia pohovka a písací stôl.

  • Apartmán s kuchynkou č. 7 poteší veľkým priestorom (50 m²) a vysokým komfortom. Okrem spálne s manželskou posteľou a obývacej izby s rozkladacou pohovkou totiž zahŕňa aj kuchynku s jedálenským kútom a práčku.

  • Apartmán Superior č.2 s plochou 60 m² sa skladá zo spálne s manželskou posteľou a obývacej izby s čalúneným nábytkom a zaujme najmä krásnym historickým interiérom.

  • Apartmán Superior č. 3 (45 m²) je jednoizbový, vybavený manželskou posteľou, posedením s pohovkou, písacím stolom a štýlovou historickou výzdobou.

  • Apartmány Deluxe (č. 11 a 14) sú priestranné (35 m²), moderné, jednoizbové podkrovné apartmány s manželskou posteľou, rozkladacou pohovkou a písacím stolom.

  • Prezidentský apartmán č. 1 ponúka luxus pre náročných. Na 65 m² tu nájdete priestrannú spálňu s manželskou posteľou, kachľovou pecou a písacím stolom a obývaciu izbu s čalúneným nábytkom na posedenie. Všetko ladené do prepychového štýlu.

Na čom si pochutnáte?

Súčasťou ubytovania nie je reštaurácia, servírujú sa tu iba raňajky formou bufetu. Hostia majú však k dispozícii plne vybavenú spoločnú kuchynku s varnou doskou, umývačkou, mikrovlnkou a rýchlovarnou kanvicou.

Kde budete relaxovať?

Vašou oázou pokoja sa stane privátna wellness zóna s veľkou vírivkou, saunou a ochladzovacou kaďou. Dopriať si môžete aj relax na masážnom kresle.

Niečo naviac

Chcete sa na dovolenke trochu rozhýbať? Využite miestne fitness centrum alebo si požičajte tenisové vybavenie a vyrazte na neďaleké kurty (150 m).