Kam sa vydať za vínom? No predsa na južnú Moravu a najlepšie rovno do Znojma. V Penzione a vinařství Dobrovolný vás čaká nielen ubytovanie, ale aj polpenzia, prehliadka vínnych pivníc aj ochutnávka vín so studeným občerstvením.

O ubytovaní

Penzion a vinařství Dobrovolný je súčasťou uličky Modrých sklípků v Novom Šaldorfe, ktorá je jedným z najmalebnejších miest na Znojemsku. Penzión sa nachádza priamo nad tromi vínnymi pivničkami. Lokalita je ideálna na výlety pešo aj na bicykli. Centrum Znojma s krásnym hradom je vzdialené iba 5 km. Preskúmať tu môžete tajomné znojemské podzemie, ktorého chodby a pivnice tvoria najrozsiahlejší podzemný komplex v Česku. V Louckom kláštore (2,5 km) nájdete obrovské vínne pivnice a múzeum vinárstva. Skvelé podmienky na kúpanie ponúka vodná nádrž Vranov (25 km), ktorá sa radí medzi najteplejšie priehrady v Českej republike.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v dvojlôžkovej izbe vybavenej WiFi pripojením a s vlastnou kúpeľňou.

Na čom si pochutnáte?

Každé ráno pobytu si vychutnáte raňajky vo forme bufetu. Večer sa podávajú večere s možnosťou výberu z menu. Priamo vo vinárstve je možné za príplatok zaistiť degustáciu vína s občerstvením.

Penzion a vinařství Dobrovolný

Penzion a vinařství Dobrovolný

Růženy Svobodové 2463/22 , Znojmo
Česká republika

603889022

vinarstvi.dobrovolny@seznam.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za 100 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma

Okolie ubytovacieho zariadenia

Zástavka
0,1 km

Tipy na výlet

Znojmo

ZnojmoTip na výlet

Južná Morava je jednou z najkrajších oblastí v Česku, keď k tomu navyše pripočítate priateľskú atmosféru a početné vínne pivnice, o skvelú dovolenku je postarané. Znojmo svojou polohou na kraji Národného parku Podyjí aj množstvom zaujímavých pamiatok spĺňa požiadavky na obľúbenú turistickú lokalitu. Ochutnajte miestne vína, kochajte sa malebným okolím a zapojte sa do bohatého kultúrneho diania.

Čo nevynechať pri návšteve Znojma:

  • Znojemský hrad s Rotundou sv. Kateřiny
  • Radničnú vežu
  • Znojemské podzemie
  • Vydajte sa aj na prehliadkovú trasu po hradobnom opevnení alebo do expozície pivovarníctva.

V Znojme zažijete neopakovateľnú atmosféru aj počas kultúrnych podujatí, ktoré sa tu konajú v priebehu celého roka. Najznámejšie je septembrové Znojemské historické vinobranie, ďalej potom Májové slávnosti, letné Hudobný festival, júnové Pivné slávnosti či augustové Slávnosti uhoriek.

Viac informácií
Znojemský hrad
Znojemský hrad
Znojemské podzemie
Znojemské podzemie
CHKO Pálava
CHKO Pálava