Malebný hotel na námestí so skvelou kuchyňou

Hotel Lidový dům *** nájdete v centre vinárskej obce Bzenec na Slovácku. Novo zrekonštruovaný hotel ponúka pohodlné ubytovanie v izbách zariadených jednoduchým dreveným nábytkom, televízorom, vlastnou kúpeľňou a WiFi pripojením.

Raňajky a večere si vychutnáte v elegantnej hotelovej reštaurácii s krbom. Tešte sa na výdatné jedlá českej kuchyne i chutné jedlá medzinárodnej kuchyne.

Zájsť môžete aj do pivárne zariadenej v štýle prvej republiky. V teplých dňoch je k dispozícii posedenie vonku a tiež vonkajší detský kútik s trampolínou a preliezačkami.

Tipy na výlet

Bzenec

V Bzenci sa naozaj nudiť nebudete. K návšteve tu láka hneď niekoľko významných historických pamiatok. Najznámejší je asi návršie Starý hrad, kde však v súčasnosti žiadny hrad nenájdete, jeho existenciu však dokladá torzo kaplnka sv. Floriána a Šebestiána. Pokochať sa môžete aj budovou novogotického zámku Bzenec, ktorý je síce k prehliadke neprístupný, ale viac sa o ňom dozviete pri prehliadke v Zámockom vinárstve. Zaujímavosť: V zámockom parku nájdete dve lipy, ktoré sú najstaršími stromami na Morave a rástli tu vraj už za kráľa Přemysla Otakara II.

Veselí nad Moravou

Veselí nad Moravou nájdete v nížine Slovácka a určite stojí za návštevu. Na námestí tu nájdete mestské múzeum i kostol sv. Bartolomeja. Prezrieť si môžete aj synagógu, vodnú elektráreň a zámocký park s niekoľkými pavilóny a sochami. Asi najznámejším miestom je potom Baťov kanál. Blízko neho je aj rekreačné centrum s bikeparkom a lanovým centrom. Niekoho určite zaujme tiež miestne hvezdáreň a rozhľadňa Radošov.

Baťov kanál

Baťov kanál, hovorovo Baťák alebo Prieplav Otrokovice-Rohatec, je historická vodná cesta vybudovaná v rokoch 1934 -1938 s dĺžkou 52 km, ktorá spájala Otrokovice s Rohatcom. V súčasnosti je na kanále 13 plavebných komôr a umožnená turistická vodná doprava medzi Otrokovicami a Petrovom, prípadne Skalicou na Slovensku. Turisti môžu využívať 8 prístavov a 16 prístavíšť.

Hotel Lidový dům ***

nám. Svobody 310, Bzenec
Česká republika

+420 702 276 181

recepce@hotellidovydum.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je čiastočne bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,5/5
Celkom 8 hodnotení