Malebný hotel na námestí so skvelou kuchyňou

Hotel Lidový dům *** nájdete v centre vinárskej obce Bzenec na Slovácku. Novo zrekonštruovaný hotel ponúka pohodlné ubytovanie v izbách zariadených jednoduchým dreveným nábytkom, televízorom, vlastnou kúpeľňou a WiFi pripojením.

Raňajky a večere si vychutnáte v elegantnej hotelovej reštaurácii s krbom. Tešte sa na výdatné jedlá českej kuchyne i chutné jedlá medzinárodnej kuchyne.

Zájsť môžete aj do pivárne zariadenej v štýle prvej republiky. V teplých dňoch je k dispozícii posedenie vonku a tiež vonkajší detský kútik s trampolínou a preliezačkami.


Pohodový pobyt s vínom a kultúrou

Vo vínnej galérii vás potom čaká degustácia s neobmedzenou konzumáciou vína. Ochutnáte miestne odrody vína, uvoľníte sa a užijete si pohodu vo dvojici alebo s priateľmi.

Vo voľných chvíľach vyrazte za turistikou. V najbližšom okolí ubytovania môžete navštíviť Bzenecký zámok, prastarú lipu v zámockom parku alebo Kaplnku sv. Floriána a sv. Šebestiána. Na južnej Morave sa priam ponúka vinárska turistika, a ak ste vášniví cyklisti, využite tiež širokú sieť cyklotrás v okolí.

Dodatočné info

 • Pobyt s výberom termínu (online rezervácie)
  • U online rezervácií si môžete termín záväzne rezervovať už pri zakúpení kupónu. Zvoľte požadovanú variantu kupónu a cez tlačidlo “Vybrať termín” označte požadovaný termín rezervácie.
  • Po uhradení objednávky obdržíte kupón s termínom rezervácie (nie je potrebné kontaktovať hotel a overovať termín). Pri nástupe na pobyt je nutné sa preukázať vytlačeným kupónom.
 • Pobyt bez výberu termínu (otvorený kupón)
  • Po zakúpení pobytu si rezervujte termín u ubytovacieho zariadenia (recepce@hotellidovydum.cz, +420 702 276 181). K záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný len s platnou rezerváciou a pri nástupe je nutné preukázať sa vytlačeným kupónom.
  • S rezerváciou vám ochotne pomôže naša zákaznícka podpora (+421 233 006 990, info@travelking.sk). Stačí nám len zaslať číslo kupónu, meno, počet osôb a termín pobytu.
 • Dieťa do 2,9 rokov zdarma bez nároku na lôžko a stravu.

 • Pobyt s deťmi od 3 rokov po predchádzajúcej dohode podľa cenníka hotela.

 • Kupóny bez rezervácie termínu je možné do 14 dní od zakúpenia vrátiť, pokiaľ termín nebol rezervovaný v hoteli.

 • Kupóny s online rezerváciou termínu nie je možné stornovať. Je možné zmeniť termín rezervácie, pokiaľ so zmenou súhlasí poskytovateľ ubytovania. Pokiaľ si prajete zmeniť dátum, kontaktujte nás na info@travelking.sk alebo behom všedných dní na +420 538 880 980.

 • Check in od 14:00 hodín, check out do 10:00 hodín

 • Domáci maznáčik zakázaný

 • Hotel je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou je možná

Tipy na výlet

Bzenec

Bzenec

V Bzenci sa naozaj nudiť nebudete. K návšteve tu láka hneď niekoľko významných historických pamiatok. Najznámejší je asi návršie Starý hrad, kde však v súčasnosti žiadny hrad nenájdete, jeho existenciu však dokladá torzo kaplnka sv. Floriána a Šebestiána. Pokochať sa môžete aj budovou novogotického zámku Bzenec, ktorý je síce k prehliadke neprístupný, ale viac sa o ňom dozviete pri prehliadke v Zámockom vinárstve. Zaujímavosť: V zámockom parku nájdete dve lipy, ktoré sú najstaršími stromami na Morave a rástli tu vraj už za kráľa Přemysla Otakara II.

Veselí nad Moravou

Veselí nad Moravou

Veselí nad Moravou nájdete v nížine Slovácka a určite stojí za návštevu. Na námestí tu nájdete mestské múzeum i kostol sv. Bartolomeja. Prezrieť si môžete aj synagógu, vodnú elektráreň a zámocký park s niekoľkými pavilóny a sochami. Asi najznámejším miestom je potom Baťov kanál. Blízko neho je aj rekreačné centrum s bikeparkom a lanovým centrom. Niekoho určite zaujme tiež miestne hvezdáreň a rozhľadňa Radošov.

Baťov kanál

Baťov kanál

Baťov kanál, hovorovo Baťák alebo Prieplav Otrokovice-Rohatec, je historická vodná cesta vybudovaná v rokoch 1934 -1938 s dĺžkou 52 km, ktorá spájala Otrokovice s Rohatcom. V súčasnosti je na kanále 13 plavebných komôr a umožnená turistická vodná doprava medzi Otrokovicami a Petrovom, prípadne Skalicou na Slovensku. Turisti môžu využívať 8 prístavov a 16 prístavíšť.