Triglavský národný park aj jazero Bled s hradom patria k najkrajším a turistami najobľúbenejším miestam v Slovinsku. Spoznajte ich počas pobytu v luxusnom Hoteli Astoria Bled ***, z ktorého budete mať jazero na dosah ruky. Tešiť sa môžete na pohodlné izby, bohatú polpenziu a vstup do wellness centra a saunového sveta.

Overené Travelkingom

“”

Nikol Chrástová - Marketingový tím
Osobne overené v: Apríli 2023

O ubytovaní

Hotel Astoria Bled *** sa nachádza v mestečku Bled stojaceho iba 400 m od nádherného Bledského jazera, ktoré patrí k najkúzelnejším miestam celého Slovinska. Ide o najteplejšie jazero v Alpách, a tak si tu užijete jedinečné kúpanie pod majestátnymi vrcholmi hôr. Uprostred Bledského jazera leží jediný slovinský ostrov s barokovým kostolom Nanebovzatia Panny Márie. Iba 1 km od hotela sa na skale nad jazerom vypína hrad Bled (8 km), ktorý patrí k najnavštevovanejším miestam v Slovinsku. Nezabudnuteľným zážitkom je prechod rozprávkovej tiesňavy Vintgar (4 km) končiacej pri najväčšom slovinskom vodopáde Šum. Z 1 600 m dlhej nenáročné trasy cez mosty postavené v skale sa vám naskytnú prekrásne panoramatické výhľady. Blízke mestečko Radovljica (6 km) vás uchváti svojím historickým centrom plným galérií, múzeí a skvelých reštaurácií. Vydať sa môžete aj na najznámejšie slovinské pútnické miesto Brezje (13 km) s úchvatnou bazilikou Panny Márie Pomocnej. Neďaleké pohorie Karavanke ponúka veľa možností na výlety pešo aj na bicykli.

Kde budete spať?

Čaká na vás ubytovanie v dvojlôžkovej izbe vybavenej klimatizáciou, WiFi pripojením, LCD televízorom a telefónom. Súčasťou je tiež vlastná kúpeľňa s fénom. Za príplatok sú k dispozícii aj izby s balkónom.

Na čom si pochutnáte?

K hotelu patrí príjemná reštaurácia s krytou terasou s nádherným výhľadom na Bledský hrad. Každé ráno pobytu si tu vychutnáte bohaté raňajky vo forme bufetu. Počas dňa je možné objednávať si pokrmy à la carte. Personál reštaurácie vám ochotne odporučí vynikajúce vína od slovinských vinárov. Ľahké občerstvenie, výbornú kávu či iný obľúbený nápoj si môžete dopriať v lounge baru. Počas leta prebiehajú na terase večery so živou hudbou.

Kde budete relaxovať?

Súčasťou hotela je wellness centrum s nádherným výhľadom. Nájdete tu vonkajšiu aj vnútornú vírivku, zážitkové sprchy či Kneippovu terapiu. Nechýba ani saunový svet s tureckou, fínskou, infračervenou a bylinkovou saunou. Dopriať si tu môžete aj niektorú z masáží či kozmetických procedúr.

Hotel Astoria Bled ***

Hotel Astoria Bled ***

Prešernova 44 , Bled
Slovinsko

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Fitness
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od jazera
0,4 km
Zastávka
0,3 km
Aquapark
16 km

Tipy na výlet

Jazero Bled

Jazero BledTip na výlet

Bledské jazero ležiace uprostred vrcholov Julských Álp patrí jednoznačne k najviac ikonickým miestam Slovinska. Okrem priezračne čistej vody a panoramatických hôr v okolí je jazero Bled jedinečné tým, že sa v jeho strede nachádza malebný ostrovček s barokovým kostolom Nanebovzatia Panny Márie z roku 1698. Vďaka termálnym prameňom zo severozápadu má voda príjemných 26 °C a ide tak o vôbec najteplejšie jazero v Alpách. Nájdete tu veľa pláží, ktoré priamo nabádajú na nezabudnuteľné kúpanie.

Okolo jazera Bled vedie príjemná asi 6 km dlhá okružná trasa vhodná pre výlety pešo aj na bicykli. Nenáročné chodníky vedú tiež na okolité kopce, z ktorých si môžete užívať výhľady na jazero.

Najkrajší výhľad na jazero Bled sa otvára z vrcholku Mala Osojnica.

Viac informácií
Bledský hrad
Bledský hrad
Aquapark & Wellness Bohinj
Aquapark & Wellness Bohinj
Dino Park Bled
Dino Park Bled