Vydajte sa na turistiku po jednej z najkrajších oblastí Slovinska a spoznajte úžasný Národný park Triglav. Ubytujte sa v neďalekom Hoteli Grajski dvor ***, odkiaľ budete mať blízko nielen do národného parku, ale tiež k obľúbenému jazero Bled s Bledským hradom aj Aquaparku & Wellness Bohinj. V hoteli sa potom tešte na pohodlné izby a raňajky alebo polpenziu.

Overené Travelkingom

“Pobyt v Hoteli Grajski Dvor som si veľmi užil. Vďaka polohe neďaleko starého mesta sú ľahko dostupné všetky zaujímavé miesta a podniky mestečka Radovljica. Personál bol veľmi ochotný. Raňajky vo forme bufetu boli bohaté a trojchodové večere v neďalekej reštaurácii boli perfektným zakončením každého dňa. Nové wellness je síce menšie, ale na relaxáciu po výletoch úplne stačí. V izbe bol dostatok priestoru a k môjmu pohodliu mi nič nechýbalo.” Prečítajte si celú recenziu

Tamas Tutkovics - Obchodný tím
Osobne overené v: Septembri 2022

O ubytovaní

Hotel Grajski dvor *** sa nachádza v malebnom slovinskom mestečku Radovljica, ktoré je situované na okraji Julských Álp. Priamo v Radovljici vás očarí nádherné staré mesto s pestrou ponukou historických pamiatok, múzeí, galérií a skvelých reštaurácií.

Iba 8 km od hotela leží uprostred alpského Bledského jazera jediný slovinský ostrov, na ktorom sa nachádza barokový kostol Nanebovzatia Panny Márie. Na brehu jazera sa na skale vypína stredoveký hrad Bled (8 km), ktorý patrí k najnavštevovanejším miestam Slovinska. Od jazera je to 4 km k rozprávkovej tiesňave Vintgar, ktorá patrí k najväčším klenotom Triglavského národného parku. 1 600 m dlhá a zároveň nenáročná tiesňavá trasa cez mosty postavené v skale ponúka fantastické panoramatické výhľady a končí pri najväčšom slovinskom vodopáde Šum. Neďaleko je to tiež na najznámejšie slovinské pútnické miesto Brezje (6 km) s úchvatnou bazilikou Panny Márie Pomocnej. Zdolať môžete tiež mnoho vrcholov pohoria Karavanky, ktoré začína len pár kilometrov od hotela.

Za zimnými radovánkami zamierte do skiareálu Zatrnik (15 km) alebo do Ski rezortu Kobla (30 km), kde sa prejdete na 23 km zjazdoviek.

Kde budete spať?

Izby Standard majú vlastnú kúpeľňu, WiFi pripojenie a televíziu. Navyše sú vybavené balkónom, odkiaľ je krásny výhľad na Julské Alpy alebo pohorie Karavenky. Môžete si vybrať, či preferujete dvojlôžko alebo dve oddelené postele, prístelka nie je pri tomto variante možná.

Izby Comfort sú renovované, v niektorých nájdete manželskú posteľ, iné môžu mať dve oddelené postele. Samozrejmosťou je balkón, WiFi, televízia a vlastná kúpeľňa, navyše budete mať k dispozícii set na prípravu kávy a čaju. Ani pri tomto type izieb nie je možnosť prístelky.

Izby Family budú ideálnym variantom, ak cestujete v skupinke alebo s rodinou. Umožňujú totiž až 2 prístelky, a celkovo tak zvládnu ubytovať aj 4 osoby. Nechýba vlastná kúpeľňa, WiFi pripojenie, televízia a balkón.

Na čom si pochutnáte?

Súčasťou hotela je príjemná reštaurácia (vzdialená 180 m) a bar s rustikálnym interiérom a terasou. Pochutnáte si tu na vynikajúcom domácom jedle aj výborných vínach z hotelovej vínnej pivnici. Každý deň pobytu začne bohatými raňajkami vo forme bufetu. Podávajú sa tu tiež trojchodové obedy a večere, ktoré majú formu výberu z menu.

Hotel Grajski dvor ***

Hotel Grajski dvor ***

Kranjska 2 , Radovljica
Slovinsko

Prevádzkuje spoločnosť:
MZR, D.O.O. IČ: 5692725000


+386 (0)4 5315 585

info@grajski-dvor.si

Check In
16:00 - 22:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
za 5 €/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma na parkovisku alebo 10 €/deň v parkovacom dome

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia

Okolie ubytovacieho zariadenia

Zastávka
100 m
Aquapark
18,4 km
Zjazdovka
5,7 km
Bežkovanie
15,8 km

Tipy na výlet

Jazero Bled

Jazero Bled Tip na výlet

Bledské jazero ležiace uprostred vrcholov Julských Álp patrí jednoznačne k najviac ikonickým miestam Slovinska. Okrem priezračne čistej vody a panoramatických hôr v okolí je jazero Bled jedinečné tým, že sa v jeho strede nachádza malebný ostrovček s barokovým kostolom Nanebovzatia Panny Márie z roku 1698. Vďaka termálnym prameňom zo severozápadu má voda príjemných 26 °C a ide tak o vôbec najteplejšie jazero v Alpách. Nájdete tu veľa pláží, ktoré priamo nabádajú na nezabudnuteľné kúpanie.

Okolo jazera Bled vedie príjemná asi 6 km dlhá okružná trasa vhodná pre výlety pešo aj na bicykli. Nenáročné chodníky vedú tiež na okolité kopce, z ktorých si môžete užívať výhľady na jazero.

Najkrajší výhľad na jazero Bled sa otvára z vrcholku Mala Osojnica.

Viac informácií
Bledský hrad
Bledský hrad
Dino Park Bled
Dino Park Bled
Aquapark & Wellness Bohinj
Aquapark & Wellness Bohinj