Bonvital Wellness & Gastro Hotel Hévíz **** leží na ideálnom mieste v centre kúpeľného mestečka a iba 100 m od obľúbeného termálneho jazera. Počas pobytu si užijete najmä neobmedzený vstup do wellness, ale čaká vás aj vynikajúca polpenzia.

Overené Travelkingom

“Pobyt v Bonvital Wellness & Gastro Hoteli Hévíz splnil naše očakávania. Izby aj wellness sú moderné a čisté. Na raňajky aj na večeru bol veľký výber jedál. Ak sa vám ráno nechce vstávať, môžete si nechať raňajky doviezť do izby a poleňošit si o niečo dlhšie v posteli. Odporúčam zájsť si aj do Brix Bistra, to je gastronomický zážitok. Za návštevu stoja aj miestne farmárske trhy. V okolí Hevízu odporúčam navštíviť hrad Sümeg, jaskyňu v Tapolke a, samozrejme, Keszthely – mestečko so zámkom Festetics.”

Zuzana Andělová - Zákaznícka podpora
Osobne overené v: Októbri 2021

O ubytovaní

Bonvital Wellness & Gastro Hotel Hévíz **** sa nachádza v srdci mesta Hévíz iba pár krokov od vychýrených kúpeľov na termálnom jazere. Hotel ponúka skutočne výnimočné spojenie vynikajúcej gastronómie a dokonalého odpočinku. Malebné centrum mesta s promenádou a obľúbenými farmárskymi trhmi doslova nabáda na romantické prechádzky. V neďalekom Keszthely (5 km) nájdete prekrásny zámok Helios aj zaujímavé múzeá (napr. jazera Balaton, marcipánu, áut Cadillac). Úchvatnú krajinu blízkeho jazera Balaton (6 km) môžete preskúmavať pri výletoch pešo, na bicykli aj pri výlete loďou.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v moderne zariadenej dvojlôžkovej izbe. Všetky izby disponujú klimatizáciou, LCD televízorom, WiFi pripojením, telefónom, minibarom, trezorom a vlastnou kúpeľňou s fénom. Aby váš spánok počas pobytu bol skutočne dokonalý, môžete si vybrať z niekoľkých druhov vankúšov.

Na čom si pochutnáte?

V hotelovej reštaurácii Brix Bistro sa pripravujú maďarské i medzinárodné špeciality v modernom prevedení. Veľký dôraz je kladený na sezónnosť, čerstvosť a lokálny pôvod surovín. Podávajú sa tu raňajky a večere formou bufetu. Cez deň je možné objednávať jedlá à la carte. Nápojový lístok obsahuje naozaj pestrú ponuku nápojov z celého sveta vrátane najrôznejších kokteilov a výberovej kávy.

Kde budete relaxovať?

Tešte sa na dokonalý relax v hotelovom wellness. Nájdete tu krytý zážitkový bazén s výhľadom na kúpeľnú promenádu, vírivku, saunový svet aj soľnú jaskyňu. Dopriať si môžete širokú škálu masáží a kozmetických procedúr. Súčasťou wellness je i bar, a tak si odpočinok môžete spríjemniť drinkami a ľahkým občerstvením.

Bonvital Wellness & Gastro Hotel Hévíz ****

Bonvital Wellness & Gastro Hotel Hévíz ****

Rákoczi utca 16-18 , Hévíz
Maďarsko

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 15:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 15 € - 19 €/noc (podľa veľkosti)
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie za 7 €/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Kúpele
Reštaurácia
Fitness
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnosť
Minibar

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,6 km
Vzdialenosť od jazera
0,2 km
Zastávka
0,2 km

Tipy na výlet

Termálne jazero Hévíz

Termálne jazero HévízTip na výlet

Najväčšie prírodné termálne jazero na kúpanie na svete a my ho máme (skoro) za humnami! Maďarsko ponúka na odpočinok či dovolenku veľa krásnych kúpeľov a jazier, ale termálne jazero Hévíz je jedinečné. Jazero je označené za národnú prírodnú pamiatku úplným právom. Priľahlé mestečko Hévíz, nachádzajúce sa len pár kilometrov od Balatonu, je síce malé, ale za väčšími a prepychovejšími kúpeľnými mestami rozhodne nezaostáva. Tradícia kúpeľníctva sa tu drží už od roku 1795 a môže sa pýšiť krásnou kúpeľnou kolonádou, záhradami a ďalšími kúpeľnými atrakciami.

V lete sa teplota v jazere vyšplhá až na 38 ºC a aj v tie najchladnejšie dni v roku si voda udrží teplotu 22 -⁠ 24 ºC, aj preto je možná celoročná prevádzka. Liečebná, mierne rádioaktívna voda tryská z hĺbky 38 metrov a je veľmi bohatá na minerály. Prirodzene obsiahnuté zmesi minerálov zjemňujú kožu, tlmia bolesti, sú dobré proti zápalom a posilňujú pružnosť chrupaviek. Aj preto sú tunajšie vody jedny z najlepších na liečbu reumatických ťažkostí a problémov s pohybovým ústrojenstvom. Najväčšiu mimoriadnosť dodáva vode prítomnosť radónu v tomto malom množstve pozvoľna vstupuje do ľudského organizmu, kde stimuluje hormonálnu tvorbu a pomáha nervovej sústave lepšie fungovať.

Otváracia doba jazera je každý deň od 9:00 do 17:00 hodín. Celodenný vstupné zakúpite za 6 000 HUF (cca 17 €).

Po návšteve Hévízskeho jazera sa vydajte:

  • Na prechádzky do niektorého z miestnych krásnych parkov s kúpeľnou, upokojujúcou atmosférou
  • Do historického kina, ktoré premieta aj v 3D
  • Na Rákocziho ulicu, kde nájdete fontánu s pitnou liečivou vodou
  • Obhliadnuť najzaujímavejšiu stavbu mesta, veľký Kostol Ducha Svätého (Szentléleki templom), ktorého stavba bola dokončená pomerne nedávno -⁠ v roku 1999. Aj napriek modernému vzhľadu môžete nájsť na budove rad neogotických prvkov
  • Do severnej časti mesta Egregy s vinohradmi a ochutnávkami vína
Viac informácií
Mesto Hévíz
Mesto Hévíz
Farmárske trhy v Hévíze
Farmárske trhy v Hévíze
Balaton
Balaton