Parádnu dovolenku zažijete v historickom meste Zlaté Hory v nedávno zrekonštruovanom Hoteli Praděd Thamm***. Hotel ponúka okrem fantastického horského prostredia s najčistejším vzduchom v ČR polpenziu a neobmedzený vstup do wellness s bazénom, saunami a vírivkou.

Overené Travelkingom

“”

Nikol Chrástová - Marketingový tím
Osobne overené: September 2022

Vedeli ste, že...?

Hotel Praděd Thamm *** zakúpili manželia Kentonovci, ktorí sa zoznámili v Austrálii, kde pán George Kenton viedol Hotel Hilton a manželka pre neho pracovala ako asistentka. Po rokoch sa rozhodli, že kúpia starý hotel v Zlatých Horách - na mieste, ktoré sa pýši najčistejším vzduchom v Česku.


O ubytovaní

Hotel Praděd Thamm *** a Penzión Praděd Thamm, s ktorým je hotel priamo prepojený chodobu, leží v meste Zlaté Hory a je obklopený nádhernou prírodou okolitých divokých Jeseníkov, len kúsok od niekoľkých turistických cieľov. Pešo alebo na bicykli sa odtiaľto vydajte napríklad do Poštovnej štoly, Zlatokopeckého skanzenu, na rozhľadňu Biskupská kupa alebo na náučný chodník Rejvíz. V zime zasa využite početné bežkárske trasy alebo ski areál Příčná – Zlaté Hory. História hotela siaha až do roku 1837, kedy ho rodina Thamm vybudovala ako hostinec. Hotel sa tiež pýši prvým miestom v súťaží Czech Hotel Awards za rok 2020.

Kde budete spať?

V hoteli budete bývať v jednej z trinástich dvojposteľových izieb, ktoré sú komfortne vybavené a majú možnosť prístelky. Nechýba v nich televízia, internet, telefón, minibar a ani kúpeľňa so sprchou alebo vaňou a fénom. V penzióne sú nemenej komfortné izby, majú však spoločné sociálne zariadenie.

Na čom si pochutnáte?

Bohaté raňajky formou švédskeho stolu sa servírujú v miestnej reštaurácii. Večeru si môžete vybrať z aktuálnej ponuky. Ochutnáte tu domácu i zahraničnú kuchyňu, krajové špeciality alebo napríklad aj moravské vína.

Kde budete relaxovať?

Oddýchnite si v hotelovom wellness s priestrannou vírivkou, dvomi saunami, bazénom a relaxačnou zónou. Po dohode je možnosť sa oddať aj masážam.

Niečo naviac

Zahrajte si priamo v hoteli aj bowling.

Hotel Praděd Thamm ***

Hotel Praděd Thamm ***

Krnovská 197 , Zlaté Hory
Česká republika

+420 584 453 724

recepce@hotelpraded.eu

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za 300 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Úschovňa bicyklov
Lyžiareň
Požičovňa bicyklov
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,8 km
Vzdialenosť od jazera
2,3 km
Zástavka
0,7 km
Zjazdovka
4 km

Tipy na výlet

Jeseníky

JeseníkyTip na výlet

Takzvanú Jesenickú oblasť na severe Moravy tvorí najvyššie moravské pohorie Hrubý Jeseník spolu so svojím podhorím Nízkym Jeseníkom, Kralickým Sněžníkom a Rychlebskými horami. Chránená krajinná oblasť Jeseníky však zahŕňa iba Hrubý Jeseník s priľahlou Hanušovickou a Zlatohorskou vrchovinou. Najvyšším a najznámejším bodom Jeseníkov je Praděd s výškou 1 491 m n. m. Tieto krásne hory ponúkajú uprostred podmanivej prírody s čistým vzduchom stovky značených trás pre peších i cyklistov, nájdete tu ale tiež známe zimné strediská, kúpele, relaxačné centrá i pamiatky.

Najväčšie lákadlá Jeseníkov:

  • Praděd
  • Prečerpávacia vodná elektráreň Dlouhé Stráně
  • Karlova Studánka

Pri svojich prechádzkach by ste ale nemali minúť ani vrcholy Petrovy kameny či Keprník, chaty na Červenohorskom sedle, Ovčárnu, vodopády Bílé Opavy a rašeliniská Skřítek či Rejvíz.Pokiaľ do Jeseníkov mierite skôr za oddychom, navštívte trebárs Termálne kúpele vo Veľkých Losinách (kde si môžete zároveň urobiť prehliadku Múzea papiera) a v Jeseníku či Balneopark Priessnitzovy lázně.

Viac informácií
Bobová dráha Vrbno pod Pradědom
Bobová dráha Vrbno pod Pradědom
Chodník v oblakoch Dolní Morava
Chodník v oblakoch Dolní Morava
Hora Praděd
Hora Praděd