Lednicko-valtický areál Tip na výlet

Pre všetkých milovníkov zámkov, parkov a krásnej prírody je tu Lednicko-valtický areál, ktorý spája to najlepšie z južnej Moravy. Okrem krásnych zámkov Valtice a Lednice s udržiavanými zámockými záhradami sa tu môžete vydať napríklad na minaret a užiť si rozhľad do širokého okolia. Navštívte tiež Apollónov chrám, známy obelisk Facka, Jánov hrad alebo kolonádu na Reistne.

Za vínom a pamiatkami na južnú Moravu

Na južnej Morave je nádherne - lahodné víno, pôsobivé pamiatky a krásna príroda Pálavských vrchov. Doprajte si teda pobyt v Penzióne Rendezvous, ktorý sa nachádza vo Valticiach len 400 metrov od zámku a strávte príjemný pobyt aj s vínom.

Čaká vás ubytovanie v komfortných dvojlôžkových izbách s TV, WiFi pripojením a vlastným sociálnym zariadením so sprchou, WC, fénom i uterákmi.

Penzión sa pýši vlastnou vinárňou a pivnicou, kde vás čaká degustácia a raut. Ponuka je naozaj široká, pán majiteľ sa vyzná a má k dispozícii 35 druhov vín vrátane kabinetných, neskorých zberov alebo ľadového vína.

Nielenže tu ochutnáte najrôznejšie odrody, ako je napríklad Tramín, Aurelius či Chorvát, tiež sa dozviete niečo o histórii vinárstva a technologickej stránke výroby vína.

Penzion Rendezvous

Střelecká 155, Valtice
Česká republika

+420 777 060 404

antonin-neuman@seznam.cz

Check in
14:00 - 17:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 50 Kč/noc (malý pes), 100 Kč/noc (veľký pes)
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Vírivka
Reštaurácia
Požičovňa bicyklov

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,5 km
Vzdialenosť od jazera
3,6 km
Zastávka
0,5 km

Tipy na výlet

Mikulov

Mikulov, malebné mestečko pod Pálavou, je nielen metropolou moravského vinárstva, ale aj historickou lokalitou plnou zaujímavých pamiatok a príležitostí na kultúrne vyžitie. Navyše leží v ideálnom mieste, ak chcete podnikať výlety do prírody, či už pešo, autom alebo na bicykli. Oblasť pretína viac ako 1 200 km dlhá sieť cyklistických trás, nájdu sa aj príležitosti na kúpanie a letné aj zimné športy.

Zámok Mikulov

Zámok vojvodov z Mikulova bol pôvodne kamenným hradom vybudovaným v prvej polovici 13. storočia z iniciatívy Přemysla Otakara I., na prelome 16. a 17. storočia bol však prestavaný na reprezentatívne renesančné kniežacie sídlo. Na konci druhej svetovej vojny zámok vyhorel, vďaka iniciatíve Spolku pre obnovu mikulovského zámku bol však obnovený a dnes slúži ako múzeum mikulovského regiónu.

Pálava

Keď na južnú Moravu, tak na Pálavu. Chránená krajinná oblasť Pálava je jedným z najkrajších miest v Českej republike. Biele skaly týčiace sa zo zelených lesov, rozľahlé lúky, potôčiky, rybníky, stráne plné vinohradov, dominantné Pavlovské vrchy, to všetko sa rozkladá na 83 km². Prírodu dopĺňajú mnohé kultúrne udalosti a možnosti zábavy pre celú rodinu.