Južná Morava Tip na výlet

Južná Morava je regiónom mnohých podôb. Jej metropolou je Brno, ale nájdete tu tiež malé moravské Toskánsko, tajomnú krasovú oblasť, svetovo najrozsiahlejšie parky Lednicko-valtického areálu, vinársku Pálavu či folklórne Slovácko - a to ešte ani nie je všetko.

Čo ľudia na južnej Morave navštevujú najčastejšie:

  • Aqualand Moravia
  • Lednicko-valtický areál
  • ZOO Brno

Čo by vám ale rozhodne tiež nemalo ujsť:

  • Vila Tugendhat
  • Moravský kras
  • Zámok Slavkov pri Brne a Mohyla míru
  • Westernové mestečko Boskovice
  • Zámok Mikulov

A mnoho a mnoho ďalšieho. S deťmi môžete napríklad vyraziť do rozprávkového podzemia v Znojme či DinoParku vo Vyškove. Ak si ale idete na južnú Moravu trochu odpočinúť od detí, rozhodne nezabudnite navštíviť vínne pivnice vo Valticiach či v Hustopečiach (a ochutnať preslávenú hustopečskú mandľovicu).

Viac informácií

Za vínom a pamiatkami na južnú Moravu

Na južnej Morave je nádherne - lahodné víno, pôsobivé pamiatky a krásna príroda Pálavských vrchov. Doprajte si teda pobyt v Penzióne Rendezvous, ktorý sa nachádza vo Valticiach len 400 metrov od zámku a strávte príjemný pobyt aj s vínom.

Čaká vás ubytovanie v komfortných dvojlôžkových izbách s TV, WiFi pripojením a vlastným sociálnym zariadením so sprchou, WC, fénom i uterákmi.

Penzión sa pýši vlastnou vinárňou a pivnicou, kde vás čaká degustácia a raut. Ponuka je naozaj široká, pán majiteľ sa vyzná a má k dispozícii 35 druhov vín vrátane kabinetných, neskorých zberov alebo ľadového vína.

Nielenže tu ochutnáte najrôznejšie odrody, ako je napríklad Tramín, Aurelius či Chorvát, tiež sa dozviete niečo o histórii vinárstva a technologickej stránke výroby vína.

Penzion Rendezvous

Střelecká 155, Valtice
Česká republika

+420 777 060 404

antonin-neuman@seznam.cz

Check in
14:00 - 17:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 50 Kč/noc (malý pes), 100 Kč/noc (veľký pes)
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Vírivka
Reštaurácia
Požičovňa bicyklov

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,5 km
Vzdálenost od moře/jezera/lázní
3,6 km
Zastávka
0,5 km