Barion Pixel
Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa akých kritérií pobyty overujeme?

  • Pobyt overil člen Travelking tímu

    Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
  • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

    Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
  • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

    Veríme, že pobyty, ku ktorým sa vraciate, sú skutočne kvalitné.

Najlepšie miesta v Maďarsku, ktoré by ste mali navštíviť

V Maďarsku vás čaká krásna príroda, relax, pamiatky i vynikajúce víno. Čomu dáte prednosť a kam sa vydáte? Pre tých nerozhodných máme tipy na najlepšie miesta, kam si vyraziť na dovolenku alebo na výlet.

1. Balaton

Balaton

Dovolenka pri Balatone? Verte, že si ju užijete. Najväčšie jazero v strednej Európe ponúka nielen miesto na kúpanie a vodné športy, na svoje si prídu tiež cyklisti a milovníci pamiatok. Jazero obieha cyklotrasa Balaton Bike Ring vybavená množstvom reštaurácií a občerstvovacích staníc. Vďaka skvelému značeniu navyše len tak nezablúdite.

Za pamiatkami či na romantickú večeru vyrazte do mesta Keszthely. Prezrite si baziliku, synagógu a Múzeum Balatonu, zlákať vás môžu aj menšie múzea (napr. múzeum marcipánu, cadillacov alebo bábik). Za mestom potom nájdete zrúcaniny hradov Rezi a Tátika.

V Tihany, ktoré sa pýši snáď najlepším výhľadom na Balaton, narazíte na levanduľové polia. Celoročne si tu môžete zakúpiť levanduľové suveníry a najmä v júni je tu pekne fialovo.

Kde sa ubytovať pri Balatone?


2. Budapešť

budapest

Pobyt v Budapešti si naplánujte podľa svojich predstáv, luxusne či nízkorozpočtovo, rozhodne ale nezabudnite navštíviť to najkrajšie, čo hlavné mesto Maďarska ponúka. Budova Parlamentu, Budínsky hrad, Rybárska bašta, plavba loďou po Dunaji a kúpanie v kúpeľoch - to všetko patrí k nevyhnutným zážitkom.

Kde sa ubytovať v Budapešti?


3. Tokajská vinárska oblasť

tokai

Možno ste už ochutnali tokajské víno a viete, ako sa rozplýva na jazyku. Spoznajte kraj, odkiaľ pochádza, Vinohradnícka oblasť Tokaj, ktorá je pod ochranou UNESCO a bola prvou uzavretou vinárskou oblasťou na svete. Na výlet sa sem môžete vydať napríklad z Miskolca, je to asi 60 km.

V Tokaji nájdete veľa rodinných vínnych pivníc, najznámejším z nich je Rákocziho pivnica priamo na námestí. Zúčastniť sa môžete aj rady akcií, ako sú jarné slávnosti vína, Festival tokajského vína alebo jesenná slávnosť zahájenia vinobrania, kde nechýba sprievod v krojoch, prehliadka vinárov a folklórny program.

Kde sa ubytovať v blízkosti Tokaja?


4. Šoproň

Šoproň

Viete, kde končí Rakúsko a začína Maďarsko? Áno, v Šoproni. Tunajší obyvatelia sa po prvej svetovej vojne rozhodli v referende k príslušnosti k Maďarsku a vyslúžili tak Šoproni titul "Najvernejšie mesto." Ako jediné maďarské mesto má Šoproň neporušené historické jadro a vchádza sa do neho tzv. Bránou vernosti. Dominantou mesta je Požiarna veža, z ktorej je za pekného počasia vidieť až na rakúske Alpy, ďalej by vám nemal uniknúť Kozí kostol a barokové domy na námestí, kde dodnes bývajú ľudia. Za pozornosť stojí aj jedna z najstarších synagóg v Európe.

Aj tu sa dostanete k výbornému vínu, miestnou pýchou je Modrá frankovka (Kékfrankos). Mesto je obklopené prírodou a vinicami, užijete si teda aj prechádzky zeleňou. S rodinou si urobte výlet k Neziderskému jazeru, a ak ešte nemáte histórie dosť, zájdite si pozrieť dva zámky Esterházy v neďalekej obci Fertőd.

Kde sa ubytovať v Šoproni?


5. Skanzen Hollókő

holloko

Dedinka Hollókő sa nachádza v lesnatých kopcoch na severe Maďarska blízko hraníc so Slovenskom a vďaka svojej tradičnej zástavbe zo 17. storočia si zaslúžila zápis na Zoznam svetového dedičstva UNESCO. Ľudia tu žijú v sedliackych domoch, dodržiavajú starodávne folklórne zvyky a často ich stretnete v krojoch. Tiež tunajšie nárečia sa veľmi líšia od súčasnej maďarčiny. Je to skutočný živý skanzen a zažiť tunajšiu farbitú kultúru rozhodne stojí za to.

Upúta vás kostolík Svätého Martina s drevenou vežou, ktorá bola postavená bez použitia klincov, alebo neďaleká zrúcanina hradu Hollókő, kde nájdete expozíciu múzea a odkiaľ sa vám naskytne úchvatný výhľad na okolité kopce.

Skanzen Hollókő neleží na žiadnej z frekventovaných trás, odporúčame ho skôr ako výlet pri dlhšom pobyte napríklad v Egri a okolí.


6. Debrecín

debrecen

Ak vás zaujíma kultúra a história a radi si prezeráte významné mestá, zájdite si tiež do druhého najväčšieho maďarského mesta Debrecína. V minulosti sa toto mesto stalo strediskom revolúcie a boja za slobodu v rokoch 1848-49 a vďaka náboženským súvislostiam si získalo prívlastok "kalvinistický Rím". V centre nesmiete minúť Veľký kostol, tzv. odrezaný Malý kalvinistický kostol a Déri múzeum. Odpočinok potom nájdete v časti zvanej Veľký les, kde sa nachádza aj botanická a zoologická záhrada, krásny univerzitný areál a termálne kúpele.

Na všetky tieto miesta sa dostanete električkou, jednoducho využite okružnú jazdu, ktorá začína aj končí na stanici. Nezabudnite ochutnať tunajšie údenárske dobroty a dostanete sa aj k výbornému vínu.


Za zmienku stojí ďalej napríklad mesto Pécs čiže "Brána do Chorvátska", kde vládne takmer prímorská atmosféra, či jediný zachovalý vodný hrad v Maďarsku Tata pri jazere Öreg-tó. Dovolenku pri vode môžete okrem Balatonu stráviť pri jazere Velence neďaleko Budapešti. Za relaxáciou rozhodne vyrazte do maďarských kúpeľov, zoznam tých najlepších nájdete v článku tu.Čo tak sa vydať na pobyt?

Autor článku:

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK