Jánošíkove diery

Ideálne miesto na turistiku pre rodiny aj turistov sú Jánošíkove diery v Národnej prírodnej rezervácii Rozsutec. Ide o sústavu tiesňav a kameňov, medzi ktorými vedie krásny turistický chodník. Ten vás prevedie po lávkach, mostíkoch a rebríkoch nie raz vedúcimi nad vodopádmi a kaskádami. Nezabudnite si preto na výlet vziať nepremokavú obuv. Jánošíkove diery tvoria 3 časti - Dolné diery, Nové diery a Horné diery, medzi ktorými preteká Dierový potok. Medzi skalami sa tu drží celoročne príjemne svieža klíma, vďaka ktorej tu žijú tiež vzácne druhy rastlín a živočíchov. Trasa je dostupná celoročne, no v zime bývajú rebríky často namrznuté, a tak vopred zvážte svoje schopnosti a pripravte si na turistiku vhodnú výstroj.

Zaujímavosť: Jánošíkove diery získali svoj názov vďaka legende, podľa ktorej sa tu Jánošík ukrýval pred chytením.

Trasa:

  • Malý okruh: z Bieleho Potoka (Hotel Diery) cez Podžiar a Vrchpodžiar, Ostrvné a späť na Biely Potok (Hotel Diery) po modrej a žltej značke.
  • Veľký okruh: z Bieleho Potoka (Hotel Diery) cez Podžiar a Pod Tesnou Rizňou, Medzirosudce, Pod Pálenicou na Ostrvné a späť na Biely Potok (Hotel Diery) po modrej a žltej. Cesta môže trvať 4 -5 hodín.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Malá Fatra, Poľské Tatry

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Dino a lanový park Terchová
Rozhľadňa Terchovské srdce
Terchová
Ski resort Vrátna Malá Fatra
Národný park Malá Fatra
Ski Lučivná

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet