Malá Fatra: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Malá Fatra je turistický raj, v ktorom si vďaka jeho rozmanitosti príde na svoje naozaj každý, či už túži po menej náročných výstupoch či po náročnej vysokohorskej turistike. Najznámejším lákadlom sú Jánošíkove diery, ktoré tvorí sústava kaňonov, vodopádov, rebríkov a lávok. Ďalšími obľúbenými cieľmi sú nádherné vrcholy Veľký Rozsutec, Veľký Kriváň alebo susedný Chleb. Za priaznivého počasia ponúkajú prekrásne výhľady na Veľkú Fatru, Západné Tatry, Chočské vrchy a ďalšie pohoria.

SKI PARK Kubínska hoľaNajobľúbenejší výlet v lokalite

SKI PARK Kubínska hoľa ponúka aktivity a zábavu pre celú rodinu. Od free-ride cez pretekárske trate až po detskú škôlku, každý si vyberie. Návštevníci oceňujú hlavne denne upravované zjazdovky v celkovej dĺžke 14 km, 9 tratí a 11 vlekov. Tešiť sa môžete aj na prevýšenie 676 m.Veľkou výhodou Kubínskej hole je južná strana zjazdových svahov a samotné umiestnenie Oravskej Magury, ktorá poskytuje nádherný výhľad na celú Oravu, Nízke aj Západné Tatry, protiľahlé Chočské vrchy, Malú a Veľkú Fatru.

Otváracia doba:

  • v sezóne denne od 8:30 do 15:30 hodín

Vstupné:

  • Dospelí: 24 €/2 hodiny, 33 €/deň, 167 €/týždeň
  • Juniori: 20 €/2 hodiny, 27 €/deň, 137 €/týždeň
  • Deti: 15 €/2 hodiny, 20 €/deň, 102 €/týždeň

Náš tip: Ceny sipasov v e-shope SKI PARKu Kubínska hoľa sú lacnejšie o niekoľko eur v porovnaní s cenami priamo na mieste. Ak by ste teda radi ušetrili a skipasoch pre vás či celú rodinu, zakúpte ich už doma a cez internet.

Viac informácií

Národný park Malá FatraNajobľúbenejší výlet v lokalite

Malá Fatra je priam turistický raj, v ktorom je možné podnikať prekrásne, viac alebo menej náročné túry. Bezpochyby najnamáhavejšia z nich je veľmi atraktívna hrebeňovka. O Malej Fatre sa tvrdí, že má v sebe trochu z každého kúta Slovenska. Mnoho ľudí je dokonca presvedčených, že sa tu nachádza najkrajší slovenský vrchol, ktorým je Veľký Rozsutec. Veľmi obľúbeným je tiež najvyšší vrchol Malej Fatry - Veľký Kriváň. Nielen tieto dva, ale aj mnohé iné vrcholy ponúkajú za dobrej viditeľnosti prekrásne výhľady na Veľkú Fatru, Západné Tatry, Chočské vrchy a ďalšie pohoria.

Viac informácií

Mapa tipov na výletcelkom20 tipov

Malá Fatra: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet