Národný park Veľká Fatra

Národný park Veľká Fatra sa nachádza v severozápadnej časti stredného Slovenska a zaberá svojou rozlohou oblasť Turca, Liptova a Banskej Bystrice. Patrí medzi slovenské najrozsiahlejšie parky. Najvyšším vrchom je Ostredok s nadmorskou výškou 1596 m.n.m. V r. 2002 bol park vyhlásený za chránenú krajinnú oblasť s rozlohou 26 132 ha.

Na poznávanie Veľkej Fatry je pre turistov vytvorená hustá sieť značených turistických trás. Popri turistických trasách je v národnom parku vybudovaných niekoľko náučných chodníkov, medzi najznámejšie patria Náučný chodník hrebeňom Veľkej Fatry či chodník v Gaderskej doline vedúci k Blatnickému hradu. Krásnym skvostom vo Veľkej Fatre je jediná sprístupnená jaskyňa - Harmanecká jaskyňa, či najzachovalejšia ľudová kultúrna pamiatka na Slovensku, zaznamenaná v UNESCO - Vlkolínec. Medzi najnavštevovanejšie lyžiarske strediská patria Donovaly, Jasenská dolina, Malinô Brdô či Turecká.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Tatry, Poľské Tatry

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Žarnovická dolina
Lyžiarske stredisko Jasenská Dolina
Naučný chodník Veľká Fatra
Hrad Blatnica
Lyžiarske stredisko Malinô Brdo
Bike park Malinô Brdo

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet