Penzión s láskou k ľudovým tradíciám

Penzión Mlynárka je útulný penzión rodinného typu priamo v Rajeckých Tepliciach. Stojí na veľmi výhodnom mieste len 100 metrov od autobusovej zastávky a stanice vlaku. Do 200 metrov od penziónu sa potom nachádzajú obľúbené termálne kúpele Aphrodite.

Ubytovaní budete v štýlovo zariadených izbách s TV, internetom a samostatným sociálnym zariadením so sprchovým kútom. Zariadenie zodpovedá celkovému rustikálnemu ladeniu penziónu.

V rámci polpenzie sa môžete tešiť na tradičné ľudové jedlá slovenskej kuchyne - halušky, pirohy, šúľance i grilované špeciality. V reštaurácii nechýba ani správna výzdoba evokujúca slovenskú ľudovú tradíciu.

Na lyže alebo vzácny hrad

Okrem kúpeľov a termálneho kúpaliska odporúčame navštíviť tiež neďaleký hrad Lietava z 13. storočia. Za 5,6 km chôdze po modrej a následne zelenej turistickej značke zbadáte rozsiahlu zrúcaninu lietavského hradu, ktorý od roku 2010 figuruje na zozname najohrozenejších pamiatok na svete vydávanom Svetovým pamiatkovým fondom (WMF). Väčšina hradného areálu je prístupná celoročne.

Pokiaľ chcete na dovolenke tiež prevetrať lyže, zamierte do cca 16 km vzdialeného lyžiarskeho areálu Rajecká Lesná.

Tipy na výlet

Kúpele Aphrodite Rajecké Teplice

Spa Aphrodite v Rajeckých Tepliciach ponúka vodný a saunový svet v štýle antiky, ako na prvý pohľad spoznáte podľa typických stĺpov a sôch. Vnútri areálu nájdete liečebný a rehabilitačný bazén, vonku môžete relaxovať v kľudovom a rekreačnom bazéne. Voda vo všetkých okrem vonkajšieho rekreačného bazéna má teplotu okolo 32 - 36 °C, celé vaše telo sa tu teda príjemne prehreje.

Lyžiarske stredisko Čičmany

Lyžiarske stredisko Čičmany sa nachádza v južnej časti Rajeckej doliny pri obci Čičmany, ktorá je známa svojimi charakteristickými drevenicami s ornamentálnou výzdobou. Lyžiari aj snowboardisti majú k dispozícii 3 zjazdovky rôznej obtiažnosti a 5 vlekov s kapacitou 3 350 osôb/hodina. Na svoje si tu prídu skúsení lyžiari, pre ktorých je určená zjazdovka č. 1 so sklonom 33°, aj začiatočníci a rodiny s deťmi, ktorí sa môžu vyblázniť na trase č. 3. K dispozícii je ski servis, požičovňa lyžiarskeho vybavenia a lyžiarska škola. Pre milovníkov bežkovania sú tu dva značené bežkárske okruhy.

Čičmany

Dedinka Čičmany vyniká jedinečnou ľudovou architektúrou, ktorá vás prenesie v čase. Jej charakteristický ráz vychádza z bielej ornamentálnej výzdoby dreveníc. Tých je tu celkom 136 a dohromady tvoria jedinečnú pamiatkovú rezerváciu. Podobná ornamentika ako na domoch sa potom nachádza tiež na výšivkách čičmanských krojov a obrusov. Obec nájdete v obklopení Strážovských vrchov a Malej Fatry, takže si môžete naplánovať pokojne celodenný výlet.

Penzion Mlynárka

Pri Rajčianke 1, Rajecké Teplice
Slovenská republika

+ 421 903 060 670

info@mlynarka.sk

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Platba kartou
Platba kartou nie je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,22/5
Celkom 23 hodnotení