Súľovské skaly

Menší horský celok, ktorý pripomína skalné mesto, sa nazýva Súľovské vrchy a skladá sa z troch častí: Skalky, Súľovské skaly a Manínska vrchovina. Celá táto oblasť je bohatá na prírodné i historické zaujímavosti (Súľovský hrad, hrady Hričov a Lietava), najpopulárnejšia je však jednoznačne prírodná rezervácia Súľovské skaly a tunajší náučný chodník, ktorý vás prevedie trasou Súľov - Gotická brána - Súľovský hrad - Lúka pod hradom - Lúka pri Kamennom hríbe - obec Súľov. Výletom do tejto lokality rozhodne nešliapnete vedľa, skaly tu tvoria zaujímavé až bizarné útvary, takže sa je neustále na čo pozerať.

Trasa Náučného chodníka Súľovské skaly:

  • Začiatok z obce Súľov – parkovisko pod hradom Súľov, odkiaľ začína zelená značka smerom na Gotickú bránu. Trasa vedie po zelenej až za časť Lúka pri Kamennom hríbe, odkiaľ je potrebné napojiť sa na červenú značku smerujúcu späť do obce Súľov. Trasa je stredne náročná a dlhá 7,5 km za 1,5 – 2,5 hodiny cesty. Náučný chodník je turisticky veľmi obľúbený, preto je vhodné prejsť ho cez všedné dni, kedy chodník navštevuje menej turistov.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Rajecké Teplice

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet