Rajecké Teplice: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Malebné mestečko Rajecké Teplice je zasadené do nádhernej prírody, ktorá je dokonalou kulisou odpočinkového pobytu v miestnych kúpeľoch. Blahodarné účinky liečebných prameňov a rašeliny umocňuje čistý vzduch a dostatok slnečných lúčov. Dominantou mesta je kúpeľný dom Aphrodite postavený v antickom štýle. Nachádza sa tu aj krásne jazierko a park s romantickými zákutiami. V malebnom okolí plnom historických pamiatok si prídu na svoje všetci milovníci prírody a športu.

Súľovské skalyNajobľúbenejší výlet v lokalite

Menší horský celok, ktorý pripomína skalné mesto, sa nazýva Súľovské vrchy a skladá sa z troch častí: Skalky, Súľovské skaly a Manínska vrchovina. Celá táto oblasť je bohatá na prírodné i historické zaujímavosti (Súľovský hrad, hrady Hričov a Lietava), najpopulárnejšia je však jednoznačne prírodná rezervácia Súľovské skaly a tunajší náučný chodník, ktorý vás prevedie trasou Súľov - Gotická brána - Súľovský hrad - Lúka pod hradom - Lúka pri Kamennom hríbe - obec Súľov. Výletom do tejto lokality rozhodne nešliapnete vedľa, skaly tu tvoria zaujímavé až bizarné útvary, takže sa je neustále na čo pozerať.

Trasa Náučného chodníka Súľovské skaly:

  • Začiatok z obce Súľov – parkovisko pod hradom Súľov, odkiaľ začína zelená značka smerom na Gotickú bránu. Trasa vedie po zelenej až za časť Lúka pri Kamennom hríbe, odkiaľ je potrebné napojiť sa na červenú značku smerujúcu späť do obce Súľov. Trasa je stredne náročná a dlhá 7,5 km za 1,5 – 2,5 hodiny cesty. Náučný chodník je turisticky veľmi obľúbený, preto je vhodné prejsť ho cez všedné dni, kedy chodník navštevuje menej turistov.
Viac informácií

ŽilinaNajobľúbenejší výlet v lokalite

Urobte si prechádzku Žilinou a nechajte sa unášať jej históriou. Zvlášť v jadre mesta nájdete pôsobivú architektúru - preto bolo v roku 1987 vyhlásené mestskou pamiatkovou rezerváciou. Určite zavítajte na Mariánske námestie, kde nájdete radnicu. Pre milovníkov histórie je tu ďalej Katedrála Najsvätejšej Trojice, významným kultúrnym centrom je aj Námestie Andreja Hlinku. Opomenúť by ste nemali ani hrady Lietava (cca 14 km južne od centra mesta) a Budatín (v meste, na pravom brehu rieky Váh). Pokiaľ si budete chcieť od všetkej tej histórie na chvíľu oddýchnuť, osviežte sa v krytej plavárni, alebo pri potulkách okolím skúste menšie kúpalisko v obci Stráňavy (10 km juhovýchodne). Večer potom zájdite napríklad do kasína!

Viac informácií

Mapa tipov na výletcelkom5 tipov

Rajecké Teplice: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Objavte to NAJ zo Slovenska: 7 NAJneobyčajnejších úkazov z kameňa

Objavte to NAJ zo Slovenska: 7 NAJneobyčajnejších úkazov z kameňa

  • SLOVENSKO, OBJAVTE TO NAJ ZO SLOVENSKA
  • 14. 5. 2020

Už sme zistili, že Slovensko priam prekypuje svetovými raritami a unikátmi. Tentoraz sa spolu s nami vydajte na výlet k výnimočným skalným obydliam i celým mestám, a prečítajte si o nerozlúštených záhadách. Hlavnú úlohu hrajú skaly a kamene.

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet