Užite si pobyt v kúpeľnom meste Eger v Hoteli Unicornus ***, kde vás čaká plná penzia alebo polpenzia, neobmedzené wellness s vírivkou, parou a saunou aj masáž pre dvoch. Poteší vás dobrá dostupnosť do niekoľkých kúpeľov v okolí.

Kúpele Eger Tip na výlet

Termálne kúpele Eger, založené už v roku 1932, patria medzi najkrajšie mestská kúpalisko v Maďarsku. Nachádzajú sa priamo v centre Egeru, na hranici historického jadra mesta. V krásnom, udržiavanom areáli kúpeľov plnom stromov a zelene s rozlohou 5 hektárov sa rozprestiera 13 rôznych bazénov. Tu môžu hostia využívať benefity jedinečnej radónovej liečivej vody a sírovej termálnej vody po celý rok.

K dispozícii je 13 bazénov:

 • Kamienkový liečebný bazén s radónovou liečivou vodou (kavicsos), ktorý je napájaný vlastným zdrojom. Časť dna bazéna je kamienková, preto nesie tento názov, takže príjemne chladná radónová liečivá voda tu môže tryskať nepretržite.
 • Sezónny termálny bazén so sírnou vodou s teplotou 37 °C, čiastočne zakrytý s niekoľkými zážitkovými prvkami ako masážne fontány a sprchy
 • Detský liečebný bazén, ktorý je napájaný prameňom turecké kúpele, je ideálny pre odpočinok a zotavenie.
 • Liečebný bazén pre dospelých
 • Stály, plytký termálny bazén so sírnou vodou s teplotou 37 °C
 • Polokrytý zážitkový bazén
 • Detský zážitkový bazén so šmykľavkami a hradom
 • Plavecký bazén s 50-metrovými plaveckými dráhami
 • Pool Slides
 • Bazén pre batoľatá (bazénik)
 • Kúpeľný dom I. (Kenes termálvíz)
 • Kúpeľný dom II. (Kenes termálvíz)
 • Odpočinkový bazén s radónovou liečivou vodou

Termálna voda v kúpeľoch Eger je vhodná na liečbu kĺbových ochorení a reumy, chorôb chrbtice, kĺbov, svalov a šliach, určitých druhov gynekologických ťažkostí a mnohých ďalších ochorení.

Viac informácií

Wellness pobyt v centre kúpeľného Egra

Hotel Unicornis *** nájdete priamo v historickom centre mesta, len kúsok od Egerského hradu a ďalších pamiatok.

Hotel ponúka ubytovanie v klimatizovaných izbách s vlastným sociálnym zariadením, TV, telefónom a minibarom. K dispozícii sú vám dvojlôžkové izby Standard, za príplatok je možné aj ubytovanie v rodinných izbách.

Súčasťou hotela je reštaurácia, kde si pochutnáte na raňajkách, obedoch aj večerách formou bufetu. Na posedenie je potom ideálna kaviareň či bar.

V hoteli nechýba ani wellness centrum s veľkou vírivkou s tryskami pre perfektnú relaxáciu, fínskou saunou a parným kúpeľom. Dopriať si tu môžete aj masáže, napríklad švédsku, čokoládovú alebo Kleopatrinu. Pre športovcov je k dispozícii fitness centrum.

Turecké kúpele v Egeri alebo soľný kopec

Do tureckých kúpeľov v Egeri to máte z hotela len asi 500 metrov, vydajte sa teda za kúpaním v termálnej liečivej vode s príjemnou teplotou okolo 37 °C. Za výlet stoja tiež unikátne kúpele Egerszalók, kde sa počas kúpania budete kochať pohľadom na soľný kopec.

Asi 14 km od Egru ležia kúpele Demjén, užijete si tu okrem termálnych bazénov aj tobogány a relaxačné prvky.

Hotel Unicornis ***

Hibay Károly utca 2., Eger
Maďarsko

+36 36 790 842

info@hotelunicornis.hu

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
4 €/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Fitness

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
10 m
Vzdialenosť od mora/jazera/kúpeľov
0,6 km
Zástavka
0,3 km
Aquapark
0,6 km