Užite si pobyt v kúpeľnom meste Eger v Hoteli Unicornus ***, kde vás čaká plná penzia alebo polpenzia, neobmedzené wellness s vírivkou, parou a saunou aj masáž pre dvoch. Poteší vás dobrá dostupnosť do niekoľkých kúpeľov v okolí.

Eger Tip na výlet

Eger je nielen známym kúpeľným mestom, ale aj miestom s mnohými historickými pamiatkami a možnosťami kultúrneho vyžitia. Starobylý hrad, múzeum Beatles či astronomické múzeum, známa reštaurácia podávajúca maďarské špeciality a tie najlepšie miestne vína, proste ideálna lokalita pre pohodovú dovolenku.

Wellness pobyt v centre kúpeľného Egra

Hotel Unicornis *** nájdete priamo v historickom centre mesta, len kúsok od Egerského hradu a ďalších pamiatok.

Hotel ponúka ubytovanie v klimatizovaných izbách s vlastným sociálnym zariadením, TV, telefónom a minibarom. K dispozícii sú vám dvojlôžkové izby Standard, za príplatok je možné aj ubytovanie v rodinných izbách.

Súčasťou hotela je reštaurácia, kde si pochutnáte na raňajkách, obedoch aj večerách formou bufetu. Na posedenie je potom ideálna kaviareň či bar.

V hoteli nechýba ani wellness centrum s veľkou vírivkou s tryskami pre perfektnú relaxáciu, fínskou saunou a parným kúpeľom. Dopriať si tu môžete aj masáže, napríklad švédsku, čokoládovú alebo Kleopatrinu. Pre športovcov je k dispozícii fitness centrum.

Turecké kúpele v Egeri alebo soľný kopec

Do tureckých kúpeľov v Egeri to máte z hotela len asi 500 metrov, vydajte sa teda za kúpaním v termálnej liečivej vode s príjemnou teplotou okolo 37 °C. Za výlet stoja tiež unikátne kúpele Egerszalók, kde sa počas kúpania budete kochať pohľadom na soľný kopec.

Asi 14 km od Egru ležia kúpele Demjén, užijete si tu okrem termálnych bazénov aj tobogány a relaxačné prvky.

Hotel Unicornis ***

Hibay Károly utca 2., Eger
Maďarsko

+36 36 790 842

info@hotelunicornis.hu

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
4 €/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Fitness

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
10 m
Vzdialenosť od kúpelov
0,6 km
Zastávka
0,3 km
Aquapark
0,6 km

Tipy na výlet

Egerský hrad

Výstavba egerského hradu začala už v 13. storočí, počas husitských vojen bol ďalej opevňovaný. V súčasnej dobe ide o jednu z turisticky najobľúbenejších pamiatok Maďarska, okrem potuliek po masívnych hradbách môžete preskúmať aj rozsiahly podzemný pevnostný systém alebo si prezrieť obrazy talianskych či holandských majstrov.

Kúpele Eger

Kúpele Eger boli založené v roku 1932 a ponúkajú areál so 6 bazénmi (plavecký, termálny, s liečivou vodou, vodopád, detský) - nechýba ani bazénik pre deti a zážitkový bazén. Termálna voda v kúpeľoch Eger je vhodná na liečbu kĺbových a reumatických bolestí, chorôb chrbtice, kostných zranení a deformácií pohybového ústrojenstva.

Minaret Eger

Najlepší výhľad na celé historické mesto Eger je z vrcholku miestneho minaretu. Štyridsaťmetrový minaret bol postavený v roku 1596 a dodnes ide o jednu z najnavštevovanejších pamiatok severného Maďarska. Otvorený verejnosti je od začiatku apríla do konca októbra každý deň od 10:00 do 17:00 až 18:00 hodín, vstupné je 300 HUF (cca 1 €) na osobu.