Doprajte si jedinečný zážitok v podobe pobytu na Zámečku Kalište *** s polpenziou, ktorá sa podáva v štýlovej reštaurácii. Tešte sa aj na zapožičanie kolobežiek, fľašu vína a vstup do infrasauny. V kaštieli nájdete aj vináreň s krbom a udiarňou ukrytú v kaplnke.

Sázavský kláštor Tip na výlet

Sázavský kláštor bol v 18. storočí prestavaný na zámok. Jedná sa o pôvabné historické miesto späté s dejinami Slovanov. V 11. storočí kláštor založil svätý Prokop. Vo svojej dobe sa miesto stalo centrom slovanskej liturgie. Navštíviť tu môžete výstavu, ktorá vám priblíži históriu kláštora. Sázavský kláštor je chránený ako národná kultúrna pamiatka. Areál kláštora pozostáva z dvoch priliehajúcich častí. V severnej časti stáli pôvodné prvé stavby kláštora. V južnej časti nájdete postupne prestavané budovy kláštora a fary.

Viac informácií

Romantika na zámku v kraji Josefa Lady

Užite si jedinečný pobyt v Zámečku Kalište ***, ktorý je postavený v poľovníckom štýle. Nájdete ho na brehu rieky Sázavy v regióne Ladův kraj a len 25 minút jazdy od Prahy.

Ubytovaní budete v jednej z jedenástich izieb s komfortným vybavením, WiFi pripojením, televízorom a vlastným či zdieľaným sociálnym zariadením (podľa kapacít). Priamo na izbe môžete relaxovať pri masáži, ktorú je možné doobjednať.

V štýlovej reštaurácii si pochutnáte na polpenzii, večer môžete posedieť v zámockej vinárni s krbom. V lete je k dispozícii záhradka so zámockou kaplnkou, kde je umiestnená udiareň a gril. Túžite po romantike? Doprajte si večeru pri okrúhlom stole v intímnej atmosfére, ktorú ponúka zámocká veža.

Okolie kaštieľa je priam pretkané zaujímavými pamiatkami, ktoré stoja za návštevu. Ak by vám nestačilo zámocké ubytovanie, vydajte sa na prehliadku jedného z okolitých zámkov - Konopiště, Štiřín, Šternberk. V zime zase zavítajte do 10 km vzdialeného ski areálu Šibeniční Vrch.

Zámeček Kaliště ***

Poddubí 55, Kaliště
Česká republika

733 356 850

provozni@zamecek-kaliste.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vonkajší bazén
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Detské ihrisko
Kolkáreň
Požičovňa bicyklov

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,8 km
Zastávka
0,4 km

Tipy na výlet

Centrum sklárskeho umenia

Sklárske umenie nie je iba ozvenou minulosti. Centrum v Sázave vám ukáže výstavu skla vo všetkej jeho kráse, farbách i tvaroch. Expozícia je navyše o to zaujímavejšia, že je interaktívna. Návšteva je to iste zaujímavá pre umelecké duše, ale i pre širokú verejnosť. Centrum sklárskeho umenia využíva budovu bývalej sklárskej hute František. V susedstve sa nachádza tiež celá sklárska osada Na Kácku.

Benešov

Benešov je mesto v Posázaví známe vďaka blízkemu zámku Konopiště. Aj samotné mesto však stojí za návštevu. Začnite napríklad na Masarykovom námestí s domami z 19. a 20. storočia, barokovou Piaristickou koľajou s chrámom sv. Anny a Starou radnicou. Je tu tiež kostol sv. Mikuláša so zvonicou, ktorý pochádza z 13. storočia a zrúcanina kláštorného kostola minoritov. Zavítať môžete i do Múzea umenia a dizajnu. Niekoho určite naláka aj benešovský pivovar a možnosť vydať sa na prechádzku okolo pivovaru po náučnom chodníku, ktorá vás zoznámi s varením piva.

Múzeum Jawa Konopiště

Pre všetkých milovníkov motocyklov je tu Múzeum Jawa Konopiště, v ktorom si pozriete nielen stroje značky Jawa, ale tiež sa dozviete niečo o histórii firmy, výrobných materiáloch a metódach výroby. Ďalším lákadlom je historická dokumentácia pretekárskych úspechov českých motocyklových značiek v 20. storočí.