Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa čoho pobyty overujeme?

Každý pobyt označený nálepkou Osobne overené musí spĺňať aspoň 2 z 3 kritérií:

 • Pobyt overil člen Travelking tímu

  Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
 • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

  Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
 • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

  Veríme, že pokiaľ sa k pobytu zákazníci vracajú i po stýkrát, je skutočne kvalitný.

Nenechajte na seba doľahnúť jesennú depresiu

Pre niekoho znamená jeseň farby, babie leto a vôbec to najkrajšie obdobie v roku. Pre iných je ale toto ročné obdobie predovšetkým o nedostatku slnka a pochmúrnej nálade. Poďme si spoločne prejsť niekoľko tipov, ako s jesennou depresiou úspešne bojovať.
Nenechajte na seba doľahnúť jesennú depresiu

Kým pre niekoho znamená jeseň farby, babie leto a vôbec to najkrajšie obdobie v roku, pre väčšinu populácie je toto ročné obdobie predovšetkým o nedostatku slnečných lúčov, skracujúcich sa dňoch a pochmúrnej nálade. Poďme si spoločne prejsť niekoľko tipov, ako s jesennou depresiou úspešne bojovať!   Slovo "depresia" je možno veľmi silné, ale pravdou je, že na veľa ľudí tak jeseň naozaj pôsobí. Dni sa skracujú a sú čím ďalej tým tmavšie. K tomu sa potom už len pridajú zmeny tlaku, nejaký ten stres a je to tu.

Ak sa aj vy teraz cítite smutnejšie a sklesnutejšie, nezúfajte, aj v tomto období si totiž môžete ľahko doplniť sily aj chýbajúcu energiu jednoduchými trikmi. Alebo snáď rovno poriadnu relaxačnú dovolenku?

Ľahká strava a vitamíny

Psychika je veľmi krehká a do značnej miery súvisí so zdravím. S príchodom chladnejších dní a rôznych chorôb preto dbajte na stravu bohatú na vitamíny a ďalšie zdraviu prospešné látky, ktoré podporia vašu imunitu aj odolnosť proti stresu. V sychravom počasí únava dopadá prakticky na každého. Stravujte sa teda ľahko a do svojho jedálnička zaraďte veľa zeleniny a ovocia. Získate tak nielen vitamíny, ale predovšetkým tak potrebnú energiou a tým aj dobrú náladu.

Tip Travelkingu: Urobte si ráno pred odchodom z domu poriadny zázvorový čaj s medom, ktorý vás zahreje a prebudí. Na raňajky si so sebou pribaľte ovocie a bieli jogurt s vločkami. Ak nestíhate, nebojte sa občas si rozpustiť šumivé tablety s vitamínmi.

Počas jesene a zimy dbajte na stravu bohatú na vitamíny

Oddýchnite si, zohrejte sa, relaxujte

Kým v lete stačí vyjsť na záhradu alebo ísť si poležať niekam k vode, v chladných dňoch je to o niečo zložitejšie. Nie ale, ak viete, po čom sa pozerať. Vždy sa nájde nejaký ten hotel s vlastným wellness, do ktorého môžete na víkend vyraziť. A rozhodne to nestojí majland! No len povedzte, vám by takýto relax v saune alebo vírivke neurovnal náladu? Výhodné ponuky sú tu pripravené ako pre rodiny s deťmi, tak pre aktívnych seniorov.

Tip Travelkingu: Zažite so svojím partnerom jedinečný pobyt plný liečebných procedúr, ktoré vám znovu navrátia energiu a dobrú náladu.

 

<div class="content">
  <h2>
    <a href="https://travelking.sk/slovensko/deal/2247/seniorsky-pobyt-v-piestanoch-s-polpenziou-a-az-10-liecebnymi-procedurami">
      Seniorský pobyt v Piešťanoch s polpenziou a až 10 liečebnými procedúrami
    </a>
  </h2>
  <div class="price">
                      <span class="through"><span class="old">135 €</span></span>
        <br />
        <span class="new">74 €</span>
                                                                                                                                              </div>
  <div class="button">
    <a href="https://travelking.sk/slovensko/deal/2247/seniorsky-pobyt-v-piestanoch-s-polpenziou-a-az-10-liecebnymi-procedurami">
      <span><i class="i i-arrow-circle-right"></i>Viac o pobyte</span>
    </a>
  </div>
</div>

Alebo zavítajte do Mariánskych kúpeľov a užite si dokonalú "Dámsku jazdu" v Hoteli Morris ** **, proti ktorej jesenné chmáry nemajú šancu!

Nebudí vás žiadny budík, nemusíte sa nikam ponáhľať. Jedinou vašou úlohou na wellness pobyte je užiť si ho na maximum. Jesenná depresia potom nemá šancu!

Choďte medzi ľudí

Nie je asi nič horšie, ako prísť domov a za oknom sa utápať pohľadom na šeré okolie. Skúste naopak brať jeseň ako skvelé obdobie na chodenie do kina, návštevu obľúbených kaviarní alebo posedenie s priateľmi. Veď zvyčajne to sú práve vaši blízki, ktorí vás dokážu najviac rozveseliť.

Zájdite si von s priateľmi a nedajte jesennej depresii šancu

Športujte, hýbte sa, prechádzajte sa

Pohyb, aj napríklad ten najzákladnejší v podobe chôdze môže účinkovať proti zlej nálade veľmi dobre. A navyše má veľa pozitívnych vedľajších účinkov v podobe zvýšenej kondície, lepšej postavy a lepšieho spánku.

Pri fyzickej námahe sa nám navyše do tela vyplavuje endorfín, čiže "hormón šťastia", ktorý zlepšenie nálady zvyšuje. Skúste aspoň pravidelne chodiť na prechádzky, cvičiť jogu alebo tancovať a rozdiel pocítite.

Obmedzte stres na minimum

Ako sa dni skracujú a chýba energia, tak sa aj bežné problémy zdajú nejako väčšie a o niečo viac vysiľujúce. Keď už teda nejaká stresová situácia príde a vy cítite úzkosť, snažte sa to vždy nejako kompenzovať. Niekedy môže stačiť obyčajná prechádzka, počúvanie obľúbenej hudby alebo sa s niekým porozprávať. Niekedy je ale treba trochu razantnejšie zmeny a na víkend sa ísť zrelaxovať niekam do pokoja.

A čo môže byť pokojnejšie, ako víkend s kúpeľnými procedúrami a skvelým jedlom? Tip Travelkingu: Wellness pobyt v luxusnom hoteli Millenium **** v kúpeľných Karlových Varoch si užijú všetky vekové kategórie. Tešte sa na vynikajúcu stravu a oddýchnite si pri rašelinovom zábale, inhalácii a pivnom kúpeli.

Usmejte sa!

Vieme, že to nie je ľahké, najmä ak sa z wellness pobytu vrátite späť do každodennej sychravej reality. Ale hovorí sa, že úsmev je liek na všetko, takže prosíme - jeden ÚSMEV. :)

Autor článku:

Najpredávanejšie pobyty

Inšpirujte sa tými najpredávanejšími pobytmi za posledný týždeň

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK