Cestovný denník: Penzión Maxim Bojnice

Zavrite oči a predstavte si perfektne pokojnú dovolenku, ktorá zahŕňa pohodlnú izbu, dobré jedlo, veľa možností trávenia času a nezruinuje vašu peňaženku. Už máte oči zase otvorené? Miesto, ktoré ste si predstavili, je pravdepodobne Penzión Maxim.
Cestovný denník: Penzión Maxim Bojnice

Penzión alebo záhrada?

Už príjazd k penziónu dáva tušiť, že sa tu o príjemnú atmosféru postarajú. Skalky a kvetinová výzdoba okolo budov totiž dodávajú celému miestu vzhľad rozkvitnutej záhrady s [penziónom Maxim Bojnice](https:// travelking.sk/hotel/wellness-penzion-maxim) usadeným uprostred. Hneď po uvítaní príjemnou recepčnou sme sa dostali na izbu – úplne postačujúcu, priestrannú a aj napriek tomu, že bola na prízemí a okná smerovali ku príjazdovej ceste, celú noc nás nič nerušilo.

Osobne sme pre vás penzión overili

Ako nám v penzióne chutilo? Veľmi. Pri raňajkách sme ocenili bohatý výber pokrmov a pri večeri – no, aby sme boli úprimní, po celodennom chodení po okolí sme mali tak príjemne vytráveno, že sme večeru pohltali rýchlosťou kyseliny. Ale i tak sme si stačili všimnúť, že jedlo chutí ako doma (ak teda niekto doma vie variť) a ani na množstvo sme si nemohli sťažovať.

Tým najlákavejším na penzióne je však jeho nové wellness centrum s dvomi saunami, vírivkou, oddychovou zónou a predovšetkým úchvatným výhľadom na Bojnice. Relax ako vyšitý.

Miestny zámok milujeme a maľujeme

Správne, na miestnom zámku sa nakrúcala rozprávka Šialene smutná princezná. Prechádzali sme teda rovnakými miestami, kadiaľ pri natáčaní prechádzal Václav Neckář s Helenou Vondráčkovou. Skúšali sme si do kroku spievať tiež slávne piesne z rozprávky, ale okoloidúci po nás hádzali nepekné pohľady (a zeleninu), takže sme od toho rýchlo upustili a nechali svoj zážitok byť iba vizuálnym.

Poznáte Bojnický zámok z rozprávok

Zámok krásne dopĺňa Bojnický dvor, ulička plná ukážok stredovekých remesiel s hŕbou možností zakúpiť si niečo na pamiatku. Vo dvore sa tiež môžete pozrieť na predstavenie s dravými vtákmi, park okolo zámku je potom vhodný na romantické prechádzky.

Do centra Bojníc, tým pádom i k zámku a Bojnickému dvoru, sa z penziónu dostanete vychádzkovým krokom asi za 10 minút, nejedná sa teda o žiadnu dlhú cestu. Naviac je to z kopca, čo oceníte, pokiaľ ste nedočkaví po bojnickej kultúre a pamiatkach. Menej už to oceníte, ak sa vraciate, takže cestu späť odporúčame začať s miernou časovou rezervou.

Nová vyhliadka a ZOO so sloňou pamäťou

Kam sa hrabú rozhľadne a lety balónom na bojnickú vyhliadku. Nenásilným spôsobom vytŕča z lesov nad Bojnicami a poskytuje nielen možnosť prejsť sa prírodou po ceste k nej, ale hlavne úžasný panoramatický výhľad na celé mesto vrátane zámku.

Pre nás milovníkov zvierat však bola tým najlepším na celom výlete bojnická ZOO. Najstaršia ZOO na Slovensku je na to, koľko toho pamätá, veľmi moderne zariadená a nájdete v nej pestrú škálu zvierat od slonov cez levy a tigre až po opice alebo naše obľúbené surikaty, ktoré na návštevníkov hľadeli rovnakým výrazom, ako my o niekoľko hodín neskôr na blížiaci sa tanier s večerou.

Miestna ZOO je najstaršia na Slovensku

Posledným miestom, ktoré stojí za zmienku, sú bojnické kúpele a termálne kúpalisko. My sami sme radšej strávili deň so zvieratami, ale od ostatných hostí penziónu sme sa dozvedeli, že kúpanie v termálnej vode si užili a určite stojí za to si na ne pár hodín z dovolenky vyhradiť. Aby sme vás neunavili, to bude k našim zážitkom v penzióne Maxim všetko. A pokiaľ sme vás aj tak unavili, choďte si odpočinúť – no, však viete kam.

Autor článku:

Najpredávanejšie pobyty

Inšpirujte sa tými najpredávanejšími pobytmi za posledný týždeň

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK