Zámok Ratibořice

Spoznajte malebný kraj na východe Čiech, ktorý je spätý so spisovateľkou Boženou Němcovou a do ktorého je zasadený aj dej jej diela Babička. Dominantou Babičkinho údolia je krásny empirický zámok Ratibořice, ktorý sa stal okrem iného aj domovom kňažnej Kataríny Zaháňskej, ktorá poslúžila ako predloha pre postavu z poviedky. Ratibořice nepatrí medzi najväčšie zámky v Česku, za čias kňažnej Zaháňskej však dosahoval svetový význam a hostil slávne európske osobnosti. V okolí zámku sa nachádza rozkvitnutý zámocký park s jazierkom a storočnými stromami.

Návštevníci môžu nahliadnuť aj do interiérov zámku, a to vďaka komentovaným prehliadkovým okruhom. Prezriete si tu slávne zbierky obrazov, skla a porcelánu. Po prehliadke môžete vyraziť objavovať pokojné prostredie Babičkinho údolia, napríklad k romantickej chalúpke Staré Bělidlo, Viktorkinmu splavu alebo slávne súsošie Babičky s deťmi.

Vstupné na základný okruh:

  • dospelí: 160 Kč
  • seniori, študenti, ZŤP: 130 Kč
  • deti od 6 do 17 rokov: 60 Kč
  • deti do 5 rokov: zadarmo

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Východné Čechy

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Babičkino údolie v Ratibořiciach
Vodná nádrž Rozkoš
Zámok Náchod
Rozhľadňa Na Signálu
Zámok Nové Město nad Metují
Pevnosť Dobrošov

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet