Zámok Ploskovice

Zámok Ploskovice nechala na začiatku 18. storočia postaviť ako svoju letnú rezidenciu veľkovojvodkyňa Anna Mária Františka Toskánska. Jednoposchodový zámok bol vybudovaný podľa návrhu známeho architekta Kiliána Ignáca Dientzenhofera. Zámoček bol dekorovaný podľa dobovej zdobnej módy slohu napoly talianskeho a napoly čínskeho a bol vybavený všetkým prepychom. Jeho súčasťou boli početné ozdobné záhrady, terasy, kryté chodby a otvorené galérie, strihané ploty, sochy a vodné nádrže s vodotryskami. Zámok tak doslova nadobudol podobu malého Versailles. V polovici 19. storočia sa zámok stal súkromnou rezidenciou cisára Ferdinanda V. Habsburského. Na jeho výzdobe sa veľkou mierou podieľal jeden z najlepších českých maliarov a dekoratérov 19. storočia Josef Navrátil.

Na prízemí južnej strany zámku boli vybudované umelé vodné jaskyne, tzv. grotty. Barokové priestory s fontánami a nástennými maľbami pochádzajú zo začiatku 18. storočia. Jadro grott tvorí oválna sála s kupolou.

Okolo ploskovického zámku sa rozprestiera nádherný dômyselne riešený zámocký park s rozlohou 8 ha s fontánami, vodotryskami, rybníkom a vzácnymi porastmi. Záujemcovia o botaniku môžu vo vybraných termínoch absolvovať špeciálnu komentovanú prehliadku zámockých záhrad za sprievodu botanika.

Otváracia doba:

  • 1.4. - 31.5. denne (okrem pondelka) od 9:00 do 16:00 hodín
  • 1.6. - 31.8. denne (okrem pondelka) od 9:00 do 17:00 hodín
  • 1.9. - 30.9. denne (okrem pondelka) od 9:00 do 16:00 hodín
  • 1.10. - 31.10. víkendy od 9:00 do 15:00 hodín

Vstupné:

  • 140 Kč/dospelí
  • 110 Kč/študenti, seniori, ZŤP
  • 70 Kč/deti od 6 do 18 rokov
  • deti do 6 rokov zadarmo

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Severné Čechy,

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet