Ferrata Pastýřská stěna

Za adrenalínom a aktívnym výletom môžete zamieriť na dečínsku Pastýřsku stěnu, na ktorej nájdete najdlhšiu ferratu v Česku. Ide o zaistenú cestu na stene, ktorá vám umožní dostať sa rôzne náročnými trasami až nahor. Vybrať si môžete medzi štrnástimi trasami, ktoré sú určené pre úplných začiatočníkov i skúsených horolezcov, väčšina je vhodná aj pre deti. Obťažnosť ciest je značená od A do F a každý si tak môže vybrať takú, ktorá bude zodpovedať jeho skúsenostiam a silám. Děčínska ferrata je výnimočná aj tým, že sa nachádza v centre mesta a je tak skvele prístupná pre každého, kto Děčín navštívi. Vďaka tomu si cestou na vrchol môžete užívať aj krásne výhľady na protiľahlý zámok, sútok Ploučnice a Labe a celé mesto.

Vstup na ferrate je bezplatný, platí sa len poplatok za požičanie vybavenia. Ferratový set s helmou a rukavicami sa môžete požičať v cyklistickej predajni Active šport Děčín. Dohodnúť si môžete aj skúseného sprievodcu alebo profesionálne istenie pre deti.

Cena za vypožičanie vybavenia:

  • 1 deň: 200 Kč
  • od 5 dní: 170 Kč

Otváracia doba:

  • stena je voľne prístupná
  • zakázané je liezť v prípade, keď je stena vlhká alebo prší

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Severné Čechy

Tipy na výlet v okolí

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet