Zámok Děčín

Unikátna baroková koniareň, ružová záhrada a Hodinárium. To všetko a oveľa viac vám môže ponúknuť Zámok Děčín. Barokový klenot severu Čiech sa vypína na skale nad sútokom Labe a Ploučnice a je tak súčasťou krásnej scenérie, ktorú môžete obdivovať z centra Děčína. Na samotnom zámku vás čaká komentovaná prehliadka autentických vnútorných priestorov, ktoré vám priblížia život vtedajších šľachticov. Nahliadnete do pracovne, spálne i jedálne a užijete si parádny výhľad z Vežového kabinetu.

Medzi ďalšie lákadlá na zámku patrí monumentálna baroková koniareň s nádhernou Ružovou záhradou s vyhliadkovým altánkom, prejsť sa môžete aj v susedných Južných záhradách. V zámockom areáli stojí aj kaplnka sv. Juraja a kostol Povýšenia sv. Kríža, v ktorom sa ukrývajú významné kúsky barokového umenia. Nakoniec vás zaujme aj expozícia Hodinárium, ktorá vystavuje najrôznejšie typy hodín aj ich jednotlivých historických súčastí.

Otváracia doba:

  • zimná sezóna (január, február): od 10:00 do 16:00 hodín
  • letná sezóna (júl, august): od 9:00 do 18:00 hodín
  • ostatné mesiace: od 9:00 do 17:00 hodín

Vstupné na jeden prehliadkový okruh:

  • dospelí: 140 Kč
  • seniori, študenti: 100 Kč
  • deti od 6 do 15 rokov: 70 Kč

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Severné Čechy,

Tipy na výlet v okolí

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet