Zámok Mělník

Zámok Mělník leží na základoch starého hradiska, ktoré bolo postavené v románskom slohu. V období posledných Přemyslovcov získalo podobu gotického hradu. V tejto fáze slúžila budova ako sídlo ovdovelým českým kráľovnám. Medzi najznámejšie patrí Eliška Pomoranská (manželka Karola IV.), ktorej stopu nesie zámok dodnes, pretože tu nechala postaviť kaplnku sv. Ľudmily. Vo vlastníctve sa potom vystriedalo niekoľko majiteľov a hrad bol prestavaný na zámok po renesančnom a neskôr barokovom spôsobe. To je dôvod, prečo sú v architektúre zámku viditeľné známky niekoľkých historických slohov. Súčasným majiteľom je rod Lobkowiczov, ktorý zámok čulo reštauruje.

Vnútro ponúka jedinečnú výstavu zbierky máp európskych miest zo 17. storočia, veľkolepú Koncertnú sálu alebo Veľkú jedáleň sv. Václava zdobenú zlatom. Zaujímavé sú tiež pivnice zo 14. storočia a spomínaná kaplnka sv. Ľudmily. V areáli sa nachádza vinárstvo a reštaurácia.

Otváracia doba

  • 1.1. - 31.12. piatok až nedeľa od 10:00 do 17:00 hodín

Vstupné

  • Bez sprievodcu: 110 Kč/dospelí, 100 Kč/študenti, dieťa do 5 rokov zadarmo
  • So sprievodcom (min. 5 osôb): 130 Kč/dospelí, 100 Kč/študenti, dieťa do 5 rokov zadarmo

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách:  Stredné Čechy,

Tipy na výlet v okolí

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet